Фізичний реабілітолог Львів

Фізичний реабілітолог  працює з тілом, а в основному з пошкодженим або неправильно функціонуючим місцем - кінцівкою, хребтом, суглобами тощо. Фізіотерапія спрямована на забезпечення організму специфічними подразниками. Належна відповідь пов'язана з ефективним процесом лікування, наприклад, зменшенням болю, зменшенням набряку тощо. 

Реабілітологія в Medicover

Реабілітація хворих - це форма всебічної підтримки, спрямованої на людей з фізичними вадами. ЇЇ метою є відновлення повної або хоча б часткової фізичної підготовленості. ЇЇ використовують пацієнти після травм та ортопедичних операцій, люди з неврологічними захворюваннями, спортсмени-аматори та гравці. В клініці Medicover також проводится реабілітація неврологічних хворих. Важлива роль реабілітології - це профілактика у вигляді вправ, що затримують наслідки дегенерації нашого організму. Дії, які проводять фізичні реабілітологи в Medicover, пристосовані до діагностованого захворювання, віку пацієнта та прогнозу. Виходячи з цього, лікар реабілітолог підбирає вид вправ, частоту та інтенсивність. Він використовує різноманітні методики, вибираючи найбільш відповідні для стану пацієнта та забезпечуючи впевненість у результатах.

Чим займається фізичний реабілітолог

Реабілітологія включає багато процесів, в тому числі фізіотерапію. Це робиться не тільки для відновлення загальної фізичної підготовленості, а й психічної та соціальної. Вона адресована переважно людям, які були виключені з повсякденного функціонування через, наприклад, хворобу, травму чи ускладнення після лікування. Тому можна зробити висновок, що термін має набагато більш глибоке значення - особа, яка зазнає цього процесу, повинна повернутися до діяльності до події, яка порушила її функціонування. Крім того, фізичний реабілітолог зосереджується на профілактиці та розвитку поведінки, яка запобігає повторенню негативних ситуацій у майбутньому.

Основними інструментами фізичного реабілітолога є: кінезотерапія, тобто лікувальна гімнастика, лікувальна фізкультура та масаж (особливо лікувальний). 

Ця сфера реабілітології допомагає, насамперед, у боротьбі з болем, але також запобігає повторним травмам, покращує загальний стан та ефективність організму, покращує роботу окремих органів і є найкращим рішенням для спортсменів, які, наприклад, через травму припинити займатися певною фізичною активністю. Раптові зміни такого типу ніколи добре не переносяться організмом, який звик працювати, а фізіотерапевтичні процедури полягають у мінімізації негативних наслідків.

Експерти поділили реабілітацію на два основні типи:

- ортопедична реабілітація хворих,

- неврологічна реабілітація хворих.

Перший стосується великої групи пацієнтів, які тривалий час були нерухомими. Це може стосуватися пацієнтів, які були іммобілізовані місцево (наприклад, після перелому, розтягнення зв’язок), а також пацієнтів, які тривалий час були іммобілізовані внаслідок нещасного випадку або тривалої хвороби. У цьому випадку лікар реабілітолог дає конкретні вказівки, рекомендує фізичні вправи, а пацієнт виконує вправи під його наглядом. Також часто використовується реабілітація рухів, підтримувана пристроями, розробленими відповідно до поточних функціональних потреб пацієнта, наприклад, біговими доріжками та навіть роботами, які використовуються для повторного навчання ходіння людей після важких дорожньо-транспортних пригод.

У свою чергу, неврологічна реабілітація є спеціалізованою реабілітацією і застосовується до пацієнтів, які перенесли травми нервової системи, геморагічні або ішемічні інсульти, а також страждають на розсіяний склероз, хворобу Паркінсона або хворобу Альцгеймера. Цей вид реабілітації може принести вражаючі результати, навіть у випадках, які лікарі вважають безнадійними та невиліковними. У цьому випадку важливо своєчасне лікування та його частота. В ході неврологічної травми нервові клітини пошкоджуються. Здатність їх регенерувати невелика, тому систематичні вправи, пов’язані з дотриманням рекомендацій лікарів та фізіотерапевтів, настільки важливі.

У фізичній реабілітації найчастіше використовуються такі види лікування:

Кінезіотерапія - це лікування рухом, яке називають лікувальною гімнастикою. Його основна мета - максимальне зцілення фізичної вади. Його можна проводити як вдома, так і в спеціально обладнаному приміщенні під наглядом фізіотерапевта. У вправах використовуються м’ячі, гирі, гойдалки, стрічки, драбини та спеціалізовані доріжки.

Лікувальний масаж, який проводить масажист реабілітолог покращує стан м’язів, усуває м’язову напругу і стимулює більш ефективний обмін речовин.

Гідротерапія використовує водяний душ для реабілітації. Водні процедури є доповненням до терапії або основною терапією при багатьох хронічних захворюваннях. В основному це дегенерація суглобів і в’ялість м’язів. Фізіотерапевт належним чином підбирає температуру води, яка має знеболюючий ефект, стимулює м’язи та нерви, стимулює кровоносну систему та гальмує запалення. Під час гідротерапії на організм впливає не тільки температура, але і тиск води. Правильно підібраний водяний душ знижує температуру тіла, зменшує біль і втому. Такі процедури розслаблюють і заспокоюють. З цієї причини їх часто використовують у спортивній реабілітації.

Фізичний реабілітолог, як записатись на прийом

Оберіть свого фізичного реабілітолога у зручному пошуку на нашому сайті medicover.ua. Просто вкажіть спеціальність та місто, а система підбере список доступних реабілітологів. Тоді за допомогою опції “записатись на прийом” ви зможете подати заявку, а консультант підбере зручну дату і час для візиту. Ви також можете домовитись про візит безпосередньо в клініках Medicover Львів та Medicover Ужгород або зателефонувавши на гарячу лінію.

Читати далі Закрити опис

Відгуки