Аналізи сечі

      

Підготовка до здачі аналізів

Проводиться після ретельного туалету зовнішніх статевих органів.

Забір здійснюється в стерильний контейнер (не менше 15 мл). Матеріал доставити в клініку протягом 2 годин від забору. Для загального аналізу сечі використовується вся ранкова порція. Для аналізу сечі за Нечипоренком середня ранкова порція. Для аналізу ПЛР сечі перша порція ранкової.

Дитяча сеча збирається в сечоприймач (не вичавлюється з памперсу!), потім переливається у контейнер.

Сечоприймач ні в якому разі не обробляти дезрозчинами чи миючими засобами, добре обробіть окропом. Перед здачею аналізу не користуватись тальками та присипками. Жінкам не здавати, під час менструації та впродовж 5-7 днів після цистоскопії. Вагітним за день до здачі відмовитись від солодощів та не проводити тест толерантності до глюкози.

Рекомендовано здавати сечу для аналізу за Нечипоренком та проведення загального аналізу сечі у різні дні (розділення середньої порції сечі на дві ємності).

 

Бакпосів сечі

Забір сечі здійснюється в спеціальний контейнер з вакуумною пробіркою, які можна отримати на рецепції клініки напередодні обстеження (в аптеках зазвичай не продається).

При заборі треба дотримуватись інструкцій, які вказані на пробірці (зібрати матеріал в контейнер, потім вставити пробірку в контейнер, щоб вона натягнула сечу. Принести в клініку на дослідження лише пробірку. Необхідний ретельний туалет зовнішніх статевих органів.

Забір матеріалу проводити до початку лікування антибактеріальними, імунобіологічними, протигрибковими препаратами. У разі контролю лікування (після закінчення курсу лікування): без прийому імунобіологічних препаратів ─ за 5−7 днів; з прийомом імунобіологічних препаратів ─ не раніше, ніж за 14 днів.

Схоже