ЗДОРОВИЙ ОРГАНІЗМ – ЗДОРОВЕ ВОЛОССЯ. УСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ДІАГНОСТИКУ ВОЛОССЯ #1

ЗДОРОВИЙ ОРГАНІЗМ – ЗДОРОВЕ ВОЛОССЯ. УСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ДІАГНОСТИКУ ВОЛОССЯ

Волосся – окраса і одна з найчарівніших принад жінки. Кожна з нас, вочевидь, прагне аби волосся випромінювало красу. Проте його стан залежить від самопочуття в цілому. Волосся чутливе до всіх змін, які відбуваються в організмі людини. Про те, як найшвидше діагностувати проблеми та як завжди мати здорове волосся, розповідає кандидат медичних наук доцент кафедри дерматології та венерології ЛМНУ, лікар вищої категорії Ярина Зайченко та завідувач клініко-діагностичною лабораторією Медичного центру Медікавер Ольга Чорненька.

Погіршення стану волосся може бути результатом неправильного та незбалансованого харчування, наслідками «жорстких» дієт, а також – неправильного догляду за волоссям. Якщо вас турбує стан волосся, ви помітили тьмяність, сухість, нездоровий колір, воно тонке і сухе, січеться необхідно звернутися до фахівців. Ознакою здорового волосся є: волосина повинна бути еластичною, гладка чи кучерява, без яких-небудь ушкоджень по всій довжині, з однаковою товщиною і забарвлення. Нормальний приріст здорового волоска на місяць становить 1-2 см. Отже, волосся – частина цілісного людського організму, індикатор його стану.

Дисбаланс будь-якої системи організму через невеликий проміжок часу позначаються на стані волосся – воно стає рідким, тьмяним, ламким, неслухняним. Погіршується його живлення, кровопостачання. Організм концентрується на боротьбі з недугою – і відмовляється від – живлення волосся.

Щоб ваше волосся завжди було здорове, потрібно запам’ятати декілька простих правил. Перш за все, ретельно дотримуватися правил особистої гігієни. Є цілий ряд захворювань, що розносять бактерії і хворобливі грибки. Ці захворювання можуть передаватися, через чужі гребінці й щітки. Щітки, гребінці, шпильки повинні бути лише вашими. Виконуйте всі вимоги з догляду за волоссям – розчісуйте, масажуйте, мийте голову. Цим ви поліпшите зовнішній вигляд волосся і збережете його на довгі роки.

Найефективніший засіб для збереження здоров'я волосся – здоровий спосіб життя і повноцінне збалансоване харчування. Значної шкоди здоров'ю волосся, завдають різні популярні дієти схуднення. Варто мати на увазі: щодня втрачається до 100 волосин, це нормальний і здоровий процес. Якщо ж турбує посилене випадіння волосся, то потрібно звернутися до фахівця.

Лише у нас, в сертифікованій діагностичній лабораторії «Медичний центр Медікавер» ми проводимо унікальний у Львові мікроскопічний аналіз волосся. Він дає змогу з’ясувати, в якій фазі росту перебуває ваше волосся, а отже – відкрити справжню причину його випадіння і нездорового вигляду. Цей інформаційний метод діагностики волосся є абсолютно доступним для кожного та тішить приємною ціною. Адже «Медичний центр Медікавер» працює за світовими європейськими стандартами, використовуючи передові технології та сучасні дослідження. Ми завжди на крок попереду. У нашому медичному центрі ми дбаємо не лише про здоров’я, а й про красу наших пацієнтів, адже маємо у своєму «арсеналі» фахівців найрізноманітніших профілів.

Наша лабораторія атестована Держстандартом, її результати дають достовірну інформацію про стан організму і дозволяють лікарям приймати правильні рішення щодо вибору стратегії лікування пацієнта. Ми можемо швидко та оперативно провести діагностику, яка необхідна для встановлення діагнозу та визначення тактики лікування. Наші пацієнти мають можливість ознайомитись з результатами своїх обстежень, не виходячи з дому. Під час огляду волосся для кращої та фахової консультації призначають метод мікроскопічного дослідження (трихограма), спрямованого на аналіз волосся з різних ділянок волосистої частини голови – потиличної і лобно-тім'яної та визначення співвідношення між стадіями розвитку волосся – анагена, телоген і катагена. Ці трихограми дозволять вивчити стан волосся чи уже сформований дерматоз та динаміку розвитку патологічного стану. На підставі цих досліджень можна зрозуміти, у якому стані ваше волосся у цей момент, визначити інтенсивність випадіння і рівень стоншування волосся, оцінити його товщину і діаметр.

Мікроскопічне вивчення пучка волосся і лабораторного дослідження стану волосся. Трихограма дозволяє оцінити волосся в різних фазах росту - це особливо важливо при активному випаданні. До того ж з допомогою трихограми є можливість оцінити ефективність лікування волосся. Варто відзначити, що перед дослідженням не можна мити голову протягом 5-15 днів. При митті частину волосся, перебувають на останній стадії розвитку, видаляється механічно, що знижує достовірність результату. За 2 тижні до дослідження волосся не повинні піддаватися укладанні феном, праскою або плойкою, а також хімічної завивки і фарбування. Також вам слід відязикатися від використання укладальних засобів. Професійний трихолог працює в контакті з іншими лікарями: насамперед - ендокринологом, гастроентерологом і психологом. Залежно від результатів дослідження волосся вас направлять на прийом до одного з них. По волоссю під час лабораторного дослідження стану волосся можна легко визначити характер порушень здоров'я, тобто, в якій системі організму відбуваються зміни. Також їх стан здатне підказати, як давно виникла проблема. А от характер збою волосся навряд чи підкажуть. Так, наприклад, якщо волосся рідшають рівномірно по всій голові, але при цьому їх жирність не збільшилася, якщо вони потоншало його і одночасно жінку часто турбують зміни настрою, то можна запідозрити проблеми в щитовидній залозі. Але що саме породило проблему: збій функції або структурний порушення органу - дізнатися, на жаль, не можна. Будь-яке порушення здоров'я «проявляється» на волоссі в декількох напрямках, але все ж деякі симптоми часто пов'язують з певними захворюваннями.

Це дозволить дізнатися наскільки збалансоване мікроелементати та вітамінами волосся, а також дати рекомендації для складання правильного раціону харчування, призначити необхідні вітаміни і мікроелементи в потрібних дозах.

Точна діагностика захворювання волосся дає можливість призначити правильне лікування, лікар з врахуванням повного комфорту для пацієнта підбирає лікування вашого волосся, щоб ви відчували себе привабливою і повною життя та сили.

Схоже