При зачатті дитина отримує частину ДНК від матері та частину від батька. Якщо жінка не впевнена, хто є батьком дитини, то визначити це допоможе ДНК-тест на батьківство. Він дозволяє порівняти генетичні фрагменти малюка й передбачуваного батька. Часто такий вид дослідження призначають у судовому порядку.

ДНК-тест на батьківство у Львові та Дніпрі

Який матеріал підходить для ДНК-тесту

Для такого роду досліджень підходить будь-який генетичний матеріал, який містить ДНК. Максимально інформативним зразком вважається ротовий мазок – слиз із тильного боку щоки. Але підходять і такі специфічні зразки, як нігті, волосся, слина, кров, сперма, й інших.

Добре, коли і мати здасть свій генетичний матеріал. Тоді в лабораторії визначать, які гени дісталися дитині від матері, що автоматично збільшить точність аналізу.

Як проводиться ДНК-діагностика

Спеціально готуватися до тесту не потрібно ані дитині, ані батькам. Забір ДНК-матеріалу здійснюється щонайменше через час після їжі. Медична сестра чотирма стерильними ватними паличками по черзі проводить по внутрішній стороні щоки. Ця безболісна процедура триває 1-2 хвилини.

Для достовірності аналізу, щоб виключити людський чинник, дослідження зразків проводять дві незалежні групи лаборантів на двох лабораторних апаратах. Таким чином, відбувається подвійне підтвердження батьківства.

Якщо батько з якихось причин не може здати зразки для дослідження, то їх можна узяти у передбачуваних родичів (бабусі або дідуся). Ця процедура називається генетичною експертизою встановлення батьківства.

Точність ДНК-тесту

Тест або підтверджує батьківство, або його спростовує. Середнього значення не існує. Результат 99,9% означає, що батьківство підтверджене. Факт батьківства виключається, якщо ДНК-набір не співпадає з набором батька, й результат дослідження складає 0%. Результат не може бути 100%, оскільки не виключена вірогідність наявності брата-близнюка у батька.

Скільки коштує ДНК-тест

Тест на батьківство коштує не дешево. Ціна розраховується індивідуально, залежно від кількості учасників обстеження, складності експертизи та терміновості отримання результатів.

За статистикою, 10% дітей живуть не зі своїм біологічним батьком. Тому зараз все більше чоловіків стають ініціаторами проведення ДНК-тесту на батьківство.

У Медичному центрі Медікавер можна здати аналіз без скерування, отримати результати абсолютно конфіденційно та бути впевненим у результаті, знати, хто є батьком дитини.