Загальний аналіз сечі входить до переліку стандартних лабораторних досліджень при діагностиці багатьох захворювань. Із сечею з організму людини виводяться токсини, солі, гормони та інші речовини. Оцінка її кольору, щільності, запаху, рН, наявність глюкози, білку, кетонових тіл та осаду визначає стан внутрішніх органів людини. Тобто це один із «найголовніших» аналізів, які потрібно здавати під час хвороби або для її індикації.

Загальний аналіз сечі у Львові та Дніпрі

Показання

Такий аналіз здається за скеруванням лікаря для підтвердження чи спростування діагнозу або з профілактичною метою. Показаннями для здачі аналізу є:

  • хвороби сечостатевої системи;
  • інфекційні захворювання;
  • цукровий діабет;
  • патології нирок й печінки;
  • пухлини;
  • хвороби передміхурової залози;
  • захворювання серцево-судинної системи тощо.

Загальний аналіз сечі також рекомендують дорослим й дітям при будь-яких захворюваннях, оскільки за його допомогою можна оцінити стан хворого та простежити динаміку результату лікування.

Під час вагітності аналіз здається щомісячно, оскільки у цей період збільшується навантаження на нирки.

Протипоказання

Загальний аналіз сечі здавати можна усім. Єдине, при менструації, підвищеному артеріальному тиску або інфекційному захворюванні з високою температурою тіла результат може бути не точним.

Підготовка до здачі аналізів

Це діагностичне дослідження одне з тих, де результат залежить від правильності підготовки. На склад сечі впливають продукти харчування, напої, алкоголь, стрес, фізичні навантаження, прийом ліків та багато інших факторів. Тому, щоб результати були точними, треба дотримуватися таких правил:

  • за день до здачі аналізу не їсти продуктів, які впливають на колір сечі (буряк, яскраві фрукти та овочі);
  • відмовитися від кави й алкоголю;
  • не рекомендується за день до аналізів вживати діуретичні препарати та біодобавки.

Якщо пацієнт вживає лікарські препарати, треба повідомити про це лікаря.

Як зібрати сечу на аналіз

Щоб показники загального аналізу сечі були достовірними, слід дотримуватися рекомендацій лікарів.

По-перше, сеча збирається уранці натщесерце. По-друге, ємність для збору аналізу (одноразовий пластиковий контейнер) повинна бути суха й стерильна, щоб виключити попадання мікробів.

Для дослідження знадобиться середня сеча. Починати мочитися треба в унітаз і тільки через 1-2 секунди – в контейнер. Рекомендований об’єм – близько 150 мл. Упродовж двох годин ємність з сечею треба принести в лабораторію. Якщо вона зберігається при температурі вище 18°С довше двох годин, результати дослідження можуть бути не точними.

У маленьких дітей забір сечі для лабораторного дослідження відбувається за допомогою сечоприймача, який треба заздалегідь придбати в аптеці. Вже з нього сечу можна перелити в контейнер.

Розшифровка загального аналізу сечі проводиться лікарем. Самодіагностика та лікування тут недопустимі, оскільки треба визначити причину завищених або знижених показників аналізу. Якщо є відхилення від норм, рекомендується звернутися до терапевта, уролога, гінеколога або нефролога. Фахівець призначить додаткову діагностику, щоб встановити точний діагноз.

Краще за все робити загальний аналіз сечі у Медичному центрі Медікавер, отримуючи точні результати у найкоротші терміни!