На даний час згідно законодавства, медичний огляд абітурієнта не є обов’язковим - це тепер визначається індивідуально навчальним закладом, тож треба уважно читати які документи для вступу вимагає навчальний заклад.

(Усі учбові заклади незалежно від рівня акредитації вимагають від абітурієнтів в числі іншої документації довідку про стан здоров’я. Лікарське укладення про пройдений медогляд – не просто формальність, адже на підставі цього документу робиться висновок про придатність потенційного студента для навчання. Освітня установа у такий спосіб намагається попередити нещасні випадки. Крім того, профілактичний огляд у кваліфікованого фахівця ніколи не буде зайвим).

Медогляд для вступу

Комплексне обстеження, яке проходять абітурієнти, дає загальну картину стану здоров’я пацієнта. На підставі лікарського огляду видається медична довідка за формою 086/о.

Зазвичай медогляд для вступу у ВНЗ припускає:

  • здачу загальних аналізів (лабораторне обстеження крові та сечі);
  • проходження флюорографії (рентгенологічне дослідження проводиться раз на рік);
  • огляд у профільних лікарів.

Список фахівців, яких треба відвідати перед поданням документів до освітньої установи, може доповнятися, при наявності в його анамнезі хронічних захворювань. Заключення та допуск до навчання в даному навчальному закладі, згідно медогляду, дає терапевт.

Підготовка до обстеження

Окрім відвідування лікарів, абітурієнтові треба також здати кров і сечу для лабораторного дослідження. Щоб відповідь лабораторії була достовірною, і не доводилося проводити тест двічі, треба приділити увагу підготовці. Напередодні здачі крові на аналіз фахівці радять уникати фізичних навантажень, відмовитися від жирної висококалорійної їжі. Щоб уникнути недостовірних відповідей лабораторії перед здачею сечі не вживайте продукти, які впливають на колір: буряк, моркву тощо. Якщо приймаєте медикаменти, обов’язково повідомте про це лікаря.

Крім того, перед проходженням медичного огляду треба узяти в поліклініці особисту амбулаторну карту, у якій зберігаються відомості про перенесені недуги, хронічні захворювання та зроблені раніше щеплення.

Як проходить медогляд?

Обстеження починається в кабінеті у терапевта. Лікар розмовляє з пацієнтом, збирає анамнез, проводить загальний огляд, уточнює відомості, необхідні для оформлення довідки.

Потім терапевт направляє пацієнта до таких вузькопрофільних фахівців:

  • хірург
  • офтальмолог
  • отоларинголог
  • невролог
  • гінеколог/уролог
  • інші лікарі при потребі

Заключення медкомісії про здоров’я абітурієнта оформляється у терапевта.

Медогляд можна пройти швидко та з комфортом!

Оформлення довідки для вступу у ВНЗ в поліклініці займає від двох днів до декількох тижнів. Для абітурієнтів питання часу завжди гранично важливе. Чи варто говорити, що стрес, на який перетворюється багатогодинна черга в поліклініці, напередодні вступу теж ні до чого. І краще за все проходити його у приватному медичному центрі Medicover – без черг та емоційного навантаження!