Медогляд в школу – це обов’язкова процедура, яку, за законодавством України, потрібно пройти кожному школяру або тому, хто тільки збирається піти до першого класу. На жаль, багато з батьків платять чималі гроші, щоб купити довідку до школи. Але пройти профілактичне обстеження треба не для галочки, а для того, щоб упевнитися в здоровому розвитку своєї дитини та заздалегідь виявити можливі патології.

До 14 років діти проходять лікарський огляд у супроводі одного з батьків.

Яких фахівців слід пройти перед школою

Різні навчальні заклади потребують медогляд до школи від різних лікарів, проте зазвичай це такі спеціалісти:

 • кардіолог, ЕКГ;
 • офтальмолог;
 • ортопед-хірург;
 • невролог;
 • психолог;
 • педіатр.

На медогляді у кардіолога робиться кардіограма, після чого лікар розшифровує її, прослуховує серцебиття на наявність шумів і надає рекомендації з приводу навантажень на фізкультурі. Не варто нехтувати порадами лікаря, щоб уникнути негативних наслідків під час сильного навантаження.

Офтальмолог перевіряє зір дитини та оглядає очне дно. У разі відхилень від норми у медичну довідку до школи будуть рекомендації, на яку парту посадити школяра або рецепт на окуляри.

ЛОР обстежує вуха, ніс і горло дитини, а також дає рекомендації з приводу профілактики вірусних захворювань. Наприклад, той же хронічний тонзиліт порушує кисневий обмін головного мозку, що негативно впливає на функціонування усього організму.

Ортопед-хірург оглядає школяра та оцінює його опорно-руховий апарат. Перевіряється осанка та наявність викривлень хребта. Також надаються рекомендації щодо організації робочого місця дитини та як правильно вибрати рюкзак, щоб не навантажувати дитині спину.

Невролог перевіряє рефлекси. Ви можете порадитися з приводу дратівливості у дитини, порушення сну, страхів, заїкання та інших відхилень, якщо такі є.

Психолог визначає готовність дитини до школи. На закінчення прийому він дасть свої рекомендації щодо адаптації до учбового процесу.

Довідка про стан здоров’я дитини за формою 026/о

Після обходу усіх лікарів, ви йдете до педіатра з усіма висновками вузьких фахівців. Лікар перевіряє наявність щеплень, після чого виписується довідка на фізкультуру. У разі серйозних хвороб педіатр дає звільнення від занять фізкультурою або спецгрупу. Крім того, терапевт надає довідки (форма 026, 086-1/о, 086-2/о), які треба буде віддати шкільній адміністрації або медсестрі навчального закладу.

Медична довідка для першого класу містить інформацію про усі необхідні щеплення. Так, шестирічна дитина має бути щеплена від таких захворювань:

 • поліомієліт;
 • краснуха;
 • кір;
 • паротит;
 • дифтерія;
 • правець.

Якщо дитині вже виповнилося 7 років, то ще має бути ревакцинація від туберкульозу (БЦЖ). Майте на увазі, якщо у вас медичний відвід від щеплень, то вашій дитині ніхто не заборонить йти до школи. Також слід здати загальний аналіз крові, сечі, калу на яйця глистів і зскрібок на ентеробіоз. Результати аналізів дійсні упродовж 10 днів, тому здавати їх потрібно в останню чергу.

Медична довідка для школи – без черги!

З 2010 року в Україні ввели обов’язкове щорічне медичне обстеження школярів. Щороку усі діти, що вчаться у школі, проходять окуліста, ортопеда, кардіолога та педіатра. Інші лікарі за свідченнями.

Щоб встигнути пройти усіх лікарів перед школою, не відкладайте огляд на останній день. У Medicover вам надається можливість швидко пройти медогляд і не сидіти годинами в довгій черзі. Кожен лікар приділить дитині необхідну увагу та дасть повну консультацію.

При необхідності вашу дитину можуть направити на додаткові обстеження до ендокринолога або гастроентеролога. Список може видозмінюватися через індивідуальні вимоги учбового закладу. Пройшовши плановий медогляд, ви отримаєте довідку – форму 026, яка відповідає усім вимогам для вступу до школи.