0 800 305 911

безкоштовні дзвінки
з телефонів усіх операторів України

Інструментальна діагностика

Інструментальна діагностика – це дослідження організму людини за допомогою медичного устаткування. Висока інформативність та широкий вибір методів діагностики збільшує шанс правильної постановки діагнозу, а значить і швидкого одужання.

Види інструментальної діагностики

Залежно від передбачуваного діагнозу існують такі методи інструментальної діагностики:

  • ультразвукове дослідження (обстеження тканин і органів);
  • рентгенографія (досліджує кісткову систему, шлунково-кишковий тракт, легені тощо);
  • ендоскопія (допомагає оцінити стан слизової оболонки);
  • доплерографія (дозволяє оцінити кровоплин);
  • електрокардіографія (вивчає серцево-судинну систему);
  • комп’ютерна томографія (дослідження структури будь-якого органу);
  • магнітно-резонансна терапія.

Який спосіб діагностики показаний пацієнтові, визначає лікар – залежно від індивідуального стану здоров’я та протипоказів.

101

Для чого потрібна інструментальна діагностика

Інструментальна діагностика використовується як для дорослих, так і для дітей з самого народження. Багато хвороб мають схожі між собою симптоми, і щоб правильно визначити тяжкість захворювання, лікар призначає додаткові дослідження спеціальними апаратами: ендоскопом, кардіографом, апаратом УЗД тощо. Вони допомагають оцінити стан органів, тканин, судин, а також фізіологічні показники організму.

Протипоказання

Для кожного виду дослідження існують свої протипоказання. Так, УЗД, електрокардіографія та доплерографія є найбезпечнішими видами діагностики. Для них протипоказань не існує.

Рентген, МРТ і ендоскопію рекомендується проходити тільки за показанням лікаря. Рентген не проводять дітям до 14 років та вагітним жінкам. МРТ заборонено робити за наявності кардіостимуляторів, імплантату середнього вуха, феромагнітних уламків, металевих конструкцій у м’яких тканинах. Ендоскопія не використовується для обстеження при порушеннях кровообігу, епілепсії, хворобах стравоходу, інфаркті міокарду та порушеннях психічного стану.

Усі протипоказання лікар обговорює з пацієнтом та вибирає найбільш оптимальний метод діагностики, який буде інформативним і не зашкодить його здоров’ю.

Ефективне лікування розпочинається з правильного та своєчасного діагностування хвороби. Сучасна апаратура Медичного центру Medicover дозволяє висококваліфікованим лікарям швидко та якісно проводити необхідні обстеження, призначати ефективну схему лікування та контролювати динаміку перебігу захворювання.