0 800 305 911

безкоштовні дзвінки
з телефонів усіх операторів України

Гастроентерологія

Ожиріння та проблеми шлунково-кишкового тракту (ШКТ) – це проблеми XXI століття. Чим більше на прилавках магазинів з’являється шкідливих продуктів, тим більше людей страждають надмірною вагою. Кожен зайвий кілограм підвищує ризик розвитку серцево-судинних й інших серйозних захворювань організму, а тому без хорошого дієтолога не обійтися.

Цей фахівець займається розкладом індивідуальної дієти людині, враховуючи її фізіологічний стан і патології здоров’я. Багато людей навіть вивчають літературу з правильного харчування, але в житті застосовувати прочитані поради не можуть. Дехто голодує або сідає на суворі дієти та врешті зриваються й страждають ще більше. Комусь за станом здоров’я потрібна довічна дієта. Усі ці проблеми й допоможе вирішити консультація дієтолога.

Кому потрібен дієтолог

Бути стрункими й здоровими хочуть і чоловіки, і жінки. Виявляється, немає нічого складнішого й простішого за правильне харчування, тому що один і той же продукт може одній людині принести корисним, а іншій завдасть шкоду.

Консультація дієтолога рекомендується у таких випадках:

 • зайва вага;
 • недостатність ваги;
 • вагітність та період годування грудьми;
 • хвороби печінки, нирок, кишківника, жовчного міхура та шлунку;
 • онкологічні захворювання;
 • варикозне розширення вен;
 • цукровий діабет;
 • підвищення холестерину;
 • ішемічна хвороба серця;
 • стрибки артеріального тиску;
 • клімакс;
 • подагра, гемохроматоз;
 • активні заняття спортом;
 • випадання волосся й поява прищів на обличчі;
 • вікові зміни.

В останні роки часто зустрічаються проблеми із зайвою вагою у дітей, тому можна прийти на консультацію до дитячого дієтолога. Він допоможе не лише скласти правильний режим харчування, але й з’ясує, чому у дитини з’явилися проблеми з обміном речовин. Правильна робота ШКТ у дітей – це запорука хорошого імунітету та здорового майбутнього.

Як проходить консультація у дієтолога

Лікар-дієтолог на першому прийомі проводить опитування пацієнта, огляд і вивчення історії хвороб. На прийомі фахівець може поставити такі запитання:

 • Яка вага була у вас у дитинстві?
 • Які є спадкові хвороби?
 • Який режим харчування?
 • Чи займаєтесь ви спортом?
 • Скільки води випиваєте протягом дня?

Далі, якщо знадобиться, дієтолог скеровує пацієнта на додаткові лабораторні обстеження: аналіз крові, сечі, калу, УЗД тощо. Також може знадобитися консультація інших профільних фахівців, таких як ендокринолог, гастроентеролог і терапевт.

Дієтологи, враховуючи причини порушення обміну речовин, складають індивідуальну дієту та необхідні фізичні навантаження. Обов’язковим є розрахунок водного режиму людини. Програма може бути жорсткою або лояльною залежно від побажань пацієнта. Фахівець складе попередній графік втрати ваги та призначить терміни для контролю результату.

Що дає консультація дієтолога

Грамотно складений раціон харчування допоможе не лише відкоригувати фігуру, але й вилікувати багато хвороб шлунково-кишкового тракту. Також на консультації у лікаря ви зможете з’ясувати, яку кількість вуглеводів, білків і жирів треба вживати вам протягом доби. Для мам, на період вигодовування грудьми, дієтолог може скласти раціон таким чином, щоб це позитивно позначалося на здоров’ї жінки та малюка.

Рекомендації дієтолога Медичного центру Медікавер у Львові допоможуть вам залишатися здоровим, красивим і знизять ризик важких захворювань у будь-якому віці. Пам’ятайте, ожиріння або недобір ваги – це не косметична патологія, це захворювання. З часом воно позначається на якості життя й стані здоров’я. Але завдяки консультації дієтолога згубні ускладнення можна попередити та повністю позбавитися від хвороби.

Правильно складене харчування й фізичні навантаження допоможуть сформувати хороші звички на благо свого здоров’я!

Гастроентерологія – сфера медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні шлунково-кишкового тракту (ШКТ) людини. Погане харчування, стресові ситуації, швидкий темп життя, вживання алкоголю та паління негативно позначаються на здоров`ї органів травлення, і їх необхідно лікувати.

Гастроентерологія має такі розділи:

 • Гепатологія – вивчає печінку, жовчовивідні шляхи та жовчний міхур;
 • Проктологія – займається хворобами кишківника;
 • Колопроктологія – вивчає розділи товстої кишки;
 • Ентерологія – діагностує й лікує хвороби тонкого кишківника;
 • Гастрологія – спеціалізується на шлунку;
 • Езофагологія – займається захворюваннями стравоходу.

 

62

Що лікує гастроентерологія

Лікар-гастроентеролог займається лікуванням таких хвороб, як гастроезофагеальна хвороба (ГЕРХ), функціональна диспепсія, гастрит, дуоденіт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, панкреатит, хронічний холецистит, гепатит, неалкогольна жирова хвороба печінки (стеатоз, стеатогепатит) та інші захворювання печінки, холестаз, жовчнокам’яна хвороба, синдром подразненого кишківника, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, целіакія, лактозна непереносимість, синдроми мальабсорбції та мальдигестії, синдром надмірного бактерійного росту у тонкому кишківнику, дизбактеріоз кишківника. Усі ці хвороби викликають в людини дискомфорт.

Найчастіше він проявляється болем у животі, правому або лівому підребер’ї, за грудиною. Також частими симптомами є печія, важкість після їжі, відрижка, нудота, здуття живота, порушення випорожнення, коливання ваги та зміна кольору шкіри. При регулярних візитах до гастроентерологічного центру лікар допомагає нормалізувати роботу ШКТ, усунути незначні порушення у роботі жовчного міхура, печінки, шлунку за допомогою дієти або підбирає оптимальні методи діагностики і лікування.

Як проходить діагностика шлунково-кишкового тракту

У гастроентерології найпершим методом діагностики є зовнішній огляд живота, пальпація та перкусія (простукування). Проте, спочатку лікар-гастроентеролог вивчає історію хвороби й вислуховує скарги пацієнта. Також для уточнення діагнозу використовуються лабораторні дослідження, УЗД черевної порожнини, колоноскопія, езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС), ректосигмоскопія, лапараскопія, біопсія тощо. Окрім цього, обов’язково роблять аналізи крові, сечі та калу.

Основні методи лікування

Лікування в гастроентерології буває консервативним або оперативним та проводиться тільки після діагностики шлунково-кишкового тракту у Львові. Дієта, фізіотерапія та медикаментозне лікування застосовуються на початкових етапах хвороби або в якості профілактики загострень. Яку схему лікування призначить лікар, залежить від конкретного випадку. Оперативне втручання рекомендоване при важчих захворюваннях ШКТ та має чіткі покази, які повинен визначити лікар-гастроентеролог .

Профілактика захворювань ШКТ

Найголовнішим правилом профілактики хвороб гастроентерології є правильне харчування. Їжа повинна бути якісною. І її потрібно ретельно пережовувати. Дотримуйтесь достатнього споживання води та режиму харчування, а також виключіть зі свого раціону копченості, надлишки здоби, чіпси, газовану воду й іншу шкідливу їжу.

Оскільки здорова робота ШКТ на 80% забезпечує імунізацію організму, не слід нехтувати невеликими симптомами дискомфорту травної системи. Самолікування приносить лише уявний результат, через що хвороба переходить у хронічну форму, яка вимагає більш серйозного лікування. Тож не гайте часу та звертайтеся по допомогу до Медичного центру Medicover!