0 800 305 911

безкоштовні дзвінки
з телефонів усіх операторів України

Гастроентерологія

Гастроентерологія – сфера медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні шлунково-кишкового тракту (ШКТ) людини. Погане харчування, стресові ситуації, швидкий темп життя, вживання алкоголю та паління негативно позначаються на здоров`ї органів травлення, і їх необхідно лікувати.

Гастроентерологія має такі розділи:

  • Гепатологія – вивчає печінку, жовчовивідні шляхи та жовчний міхур;
  • Проктологія – займається хворобами кишківника;
  • Колопроктологія – вивчає розділи товстої кишки;
  • Ентерологія – діагностує й лікує хвороби тонкого кишківника;
  • Гастрологія – спеціалізується на шлунку;
  • Езофагологія – займається захворюваннями стравоходу.

 

62

Що лікує гастроентерологія

Лікар-гастроентеролог займається лікуванням таких хвороб, як гастроезофагеальна хвороба (ГЕРХ), функціональна диспепсія, гастрит, дуоденіт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, панкреатит, хронічний холецистит, гепатит, неалкогольна жирова хвороба печінки (стеатоз, стеатогепатит) та інші захворювання печінки, холестаз, жовчнокам’яна хвороба, синдром подразненого кишківника, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, целіакія, лактозна непереносимість, синдроми мальабсорбції та мальдигестії, синдром надмірного бактерійного росту у тонкому кишківнику, дизбактеріоз кишківника. Усі ці хвороби викликають в людини дискомфорт.

Найчастіше він проявляється болем у животі, правому або лівому підребер’ї, за грудиною. Також частими симптомами є печія, важкість після їжі, відрижка, нудота, здуття живота, порушення випорожнення, коливання ваги та зміна кольору шкіри. При регулярних візитах до гастроентерологічного центру лікар допомагає нормалізувати роботу ШКТ, усунути незначні порушення у роботі жовчного міхура, печінки, шлунку за допомогою дієти або підбирає оптимальні методи діагностики і лікування.

Як проходить діагностика шлунково-кишкового тракту

У гастроентерології найпершим методом діагностики є зовнішній огляд живота, пальпація та перкусія (простукування). Проте, спочатку лікар-гастроентеролог вивчає історію хвороби й вислуховує скарги пацієнта. Також для уточнення діагнозу використовуються лабораторні дослідження, УЗД черевної порожнини, колоноскопія, езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС), ректосигмоскопія, лапараскопія, біопсія тощо. Окрім цього, обов’язково роблять аналізи крові, сечі та калу.

Основні методи лікування

Лікування в гастроентерології буває консервативним або оперативним та проводиться тільки після діагностики шлунково-кишкового тракту у Львові. Дієта, фізіотерапія та медикаментозне лікування застосовуються на початкових етапах хвороби або в якості профілактики загострень. Яку схему лікування призначить лікар, залежить від конкретного випадку. Оперативне втручання рекомендоване при важчих захворюваннях ШКТ та має чіткі покази, які повинен визначити лікар-гастроентеролог .

Профілактика захворювань ШКТ

Найголовнішим правилом профілактики хвороб гастроентерології є правильне харчування. Їжа повинна бути якісною. І її потрібно ретельно пережовувати. Дотримуйтесь достатнього споживання води та режиму харчування, а також виключіть зі свого раціону копченості, надлишки здоби, чіпси, газовану воду й іншу шкідливу їжу.

Оскільки здорова робота ШКТ на 80% забезпечує імунізацію організму, не слід нехтувати невеликими симптомами дискомфорту травної системи. Самолікування приносить лише уявний результат, через що хвороба переходить у хронічну форму, яка вимагає більш серйозного лікування. Тож не гайте часу та звертайтеся по допомогу до Медичного центру Medicover!