Врослий ніготь – звучить дуже просто й зовсім не страшно. Ті, хто не стикався з такою проблемою, напевно, порадять попарити ноги й узятися за ножиці. Досить неуважно до такої проблеми можуть ставитися й самі «хворі», що дуже необдумано з їх боку, адже будь-яку недугу, особливо таку, легше попередити, ніж потім лікувати.
Проблема врослих нігтів по-науковому називається оніхокріптоз. Це захворювання, при якому нігтьова пластина вростає в м’які тканини шкіри. Найчастіше ураженню піддаються нігті на великих пальцях ніг (зазвичай зовнішня сторона) та нігті на руках (будь-який палець). Найуразливішими до хвороби стають чоловіки у віці 20 – 30 років.
Оніхокріптоз супроводжується запальним процесом. Розвивається він дуже швидко та має рецидиви. Біль у пальці може бути настільки сильним, що людина починає шкутильгати. У запущених ситуаціях з’являється нагноєння з подальшим інфікуванням. Тож, якщо ви помітили проблему, краще негайно розпочати лікування врослого нігтя.
Причини появи врослого нігтя
До головних причин появи оніхокріптозу відносять:
- незручне взуття;
- неякісний педикюр або манікюр;
- грибок, інфекції, недотримання норм гігієни;
- травми пальців;
- гіпергідроз (підвищене потовиділення стоп робить епідерміс більше уразливим, знижуючи захисні функції шкіри);
- спадковість (проблемна форми пальців і нігтів);
- зміна гормонального фону (вагітні та підлітки).
Ознаки захворювання
Виявити недугу можна за такими ознаками:
- принігтьовий валик почервонів;
- навколо нігтя утворюється припухлість;
- больові відчуття;
- нагноєння;
- фіброз нігтьової пластини (розростання тканин).
Методи лікування
Помітивши хоча б один з перелічених симптомів, треба негайно звернутися до лікаря, адже хворобу набагато легше вилікувати на початковій стадії.
Існує декілька способів лікування:
- консервативні методи;
- хірургічне втручання;
- лікування скобами та пластинами;
- лазерна хірургія.
На початкових стадіях недугу можна вилікувати за допомогою консервативних методів. Зазвичай профілактичні рекомендації торкаються чинників особистої гігієни, спеціальних ванночок з дезінфікуючими розчинами, компресів, пов’язок з антибактеріальними мазями, а також підбору правильного, вільного та комфортного взуття. Якщо обрізання нігтів ви робите самі, не обрізайте їх дуже глибоко та намагайтеся залишати форму квадратною.
Якщо ж ситуація більш запущена, і у вас трапився врослий ніготь, операція стає єдиним виходом. Під анестезією хірург проводить видалення нігтя або його частини.
Також популярним методом стає ортоніксія – закріплення на проблемній зоні спеціальної скобки або пластини. Таким способом піднімається край нігтя, що усуває чинник рецидиву. Перевагою методу ортоніксії є те, що застосовувати такі пластини можна навіть при сильно деформованих нігтях, а також у випадку цукрового діабету, алергікам і маленьким дітям. Проте лікування пластинами і скобами досить тривале. Після установки декілька днів не рекомендується відвідувати басейни, лазні та спортзали. У подальшому можна повернутися до звичного життя.
Лазерне лікування дозволяє позбавитися недуги за одну процедуру. Суть методу проста – лікар лазером видаляє частину нігтьової пластини, відбувається локальне лікування. Особливо така процедура рекомендується при грибкових захворюваннях. Сам процес проходить безболісно, під місцевою анестезією. Він малотравматичний і не вимагає якоїсь особливої підготовки. Імовірність рецидиву мінімальна.
Відновлення після операції
Термін відновлення залежить від обраного лікарем методу лікування. Після хірургічного втручання рекомендується мінімальне навантаження на ногу протягом 3 - 5 днів. У деяких випадках перші 7 – 10 днів палець потрібно промивати антисептичним розчином і перев’язувати.
Пам’ятайте, якщо у вас з’явилися ознаки врослих нігтів, не гайте часу та звертайтеся до лікарів Медичного центру Медікавер. Професійний огляд, консультація фахівців і ефективне лікування допоможуть назавжди позбавитися ненависної недуги!