Вазектомія – хірургічна операція, під час якої проходить перев’язка або видалення фрагментів сім’явивідних проток у чоловіків. Після такої операції пацієнт більше не може мати дітей, проте статеві функції організму повністю зберігаються. Сперматозоїди у чоловіка вироблятимуться, як і раніше, але потрапити в сім’яну рідину вони вже не можуть.

Після вазектомії не буде проблем з ерекцією, еяколяцією або лібідо.

У області медицини вазектомія рекомендована пацієнтам вікової категорії приблизно 30 – 35 років, у яких вже є діти, проте іншого потомства в майбутньому вони вже не бажають.

Показання для проведення

Вазектомія може бути проведена як з особистих міркувань, так і через проблеми із здоров’ям (наприклад, у разі захворювань, що передаються спадковим шляхом) або ж якщо дружина страждає проблемами медичного плану й не може використовувати протизаплідні препарати.

Протипоказання

Фізичних протипоказань для проведення вазектомії не існує. Є тільки один нюанс: це важливий крок, і саме тому, перш ніж провести чоловікові вазектомію, його просять пройти консультацію з психологом, хірургом, андрологом й іншими фахівцями.

Статистика свідчить, що 5 % чоловіків, які вирішили зробити собі стерилізацію, згодом знову звертаються до лікаря для відновлення репродуктивної функції організму (оборотна вазектомія). Проте варто пам’ятати, що успішне з’єднання сім’явивідних проток можливе не завжди, і тільки протягом п’яти років після першої операції. Саме тому, перш ніж прийняти остаточне рішення, треба все обдумати, адже  зворотна процедура у 60 % випадків не зможе поновити дітородні функції.

Підготовка до вазектомії

Перед проведенням хірургічної операції лікар призначає:

  • загальний медичний огляд;
  • огляд медикаментів, які приймає пацієнт;
  • вивчення медичної карти;
  • попередження пацієнта про наслідки;

Інколи перед проведенням вазектомії чоловіки вирішують скористатися послугами банку сперми – установи, яка займається зберіганням зразків сім’я клієнта. У разі необхідності такий біоматеріал можна буде використати для зачаття дитини.

Як відбувається процедура

Існує три способи проведення цієї операції, а саме:

  • традиційна вазектомія;
  • без використання скальпеля;
  • затиск сім’явивідної протоки.

Операція проводять під місцевою анестезією. Необхідність госпіталізації відсутня. Через невеликі надрізи лікар перев’язує сім’явивідні протоки, що знаходяться в мошонці, для недопущення появи в сім’яній рідині сперматозоїдів. Зазвичай операція займає близько 25 хвилин.

Серед чинників, що можуть спровокувати ускладнення – операції, які раніше робилися в області, призначеній для вазектомії, низька згущуваність крові та місцеві інфекції.

Відновлення після процедури

Після операції може з’явитися набряк мошонки, відчуватися тяжкість у паху, або з’явитися гематома. Тиждень після операції треба утримуватися від статевого життя. Також упродовж 2 – 3 тижнів необхідно уникати фізичних навантажень, а перші 8 годин треба прикладати холодний компрес (наприклад, загорнутий у рушник лід).

Протягом місяця після проведення операції треба використати засоби контрацепції, щоб позбавитися від сперматозоїдів, що залишилися в сім’явивідних каналах. Щоб уникнути вагітності також рекомендується досліджувати сперму на наявність сперматозоїдів.

Процедура має велику ефективність – у 99 % випадків сексуальні відчуття – лібідо, ерекція та оргазм залишаються тими ж самими, як і до операції. Гормональний фон залишається у нормі. Це безпечна процедура, і якщо операцію проводить кваліфікований лікар Медичного центру Медікавер, боятися абсолютно нічого.