0 800 305 911

безкоштовні дзвінки
з телефонів усіх операторів України

Лапароскопія

Лапароскопія – це новий метод в хірургії, який дозволяє проводити оперативне втручання на внутрішніх органах через невеликі отвори по 0,5 – 1,5 см. Такий метод дає можливість якісніше провести операцію з мінімальним ушкодженням тканин, завдяки чому пацієнт швидше видужує та виписується зі стаціонару вже на наступну добу.

Лапароскопічна хірургія застосовується практично в усіх операціях на черевній порожнині.

Показання

Застосування лапароскопії досить широке, часто цей метод використовується при оперуванні в черевній порожнині (наприклад, лапароскопія жовчного міхура) та порожнині малого тазу. Крім того, така недуга, як безпліддя, теж лікується за допомогою лапароскопії.

Окрім діагностики, процедура охоплює досить великий спектр операцій, таких як:

  • апендектомія;
  • холецистектомія;
  • оперативні втручання на прямій, товстій і дванадцятиперсній кишці.
  • усунення гриживих дефектів

94

Види лапароскопії

Лапароскопія дає можливість хірургам проводити операції через маленькі отвори близько 1,5 см довжиною. Цей метод дозволяє забути про великі шрами, які з’являються після звичайного хірургічного втручання.

Існує декілька видів лапароскопії:

  • Діагностична.
  • Оперативна.

Діагностичний вид застосовується безпосередньо для підтвердження або спростування діагнозу. Вартість лапароскопії залежить від обраного типу операції та її складності.

Протипоказання до процедури

Незважаючи на усі позитивні аспекти такого інноваційного методу в хірургії, є у нього й деякі протипоказання, про які варто знати. Так, цей вид хірургічного втручання не застосовується у разі, якщо:

  • є рубцювання від минулих оперативних втручань (спайкова хвороба);
  • анестезіологічні проти-покази до карбоперетоніума

Перед призначенням операції лікар обов’язково повинен зробити усі необхідні аналізи, щоб визначити допустимість лапароскопії для конкретного пацієнта.

Підготовка до лапароскопії

Перед процедурою лікар призначає необхідні обстеження: аналіз крові, ЕКГ, рентген, УЗД та ін. При необхідності можуть бути призначені й інші аналізи, які лікар визнає потрібними. Перед операцією пацієнта оглядає хірург, анестезіолог й інші фахівці, які можуть знадобитися в конкретному випадку.

Також за 8 годин перед процедурою не можна приймати їжу. Крім того, пацієнт повинен повідомити свого лікаря про препарати, які він приймає. У деяких випадках їх прийом необхідно призупинити за декілька днів до процедури.

Як проходить лапароскопічна операція

Лапароскопія – дуже складний вид операції, а також – дуже ефективний.

Проводиться така операція під загальним наркозом. Після дозволу анестезіолога лікар приступає до нагнітання в черевну порожнину вуглекислого газу. Далі вводиться троакар з лапароскопом, після чого вводяться троакари для маніпуляторів й проходить видалення чи інша дія.

Перший час після хірургічного втручання місце операції може боліти, як і у випадку з іншими видами хірургічного втручання, проте сила больових відчуттів значно слабша. До того ж після загоєння шрамів практично не буде видно.

Лапароскопія в хірургії одного дня у Medicover Львів дозволяє пацієнтам забути про нестерпний біль і тривалий режим реабілітації.