Лапароскопічна холецистектомія – це різновид оперативного втручання, при якому пацієнтові робиться видалення жовчного міхура.

Перевагою такої операції вважаються маленькі розрізи шкірних покривів, тому це найменш травматичний вид хірургічного вирішення проблеми.

При лапароскопічній холецистектомії хворому роблять лише маленький розріз у черевній стінці, тому вже через один день знаходження в стаціонарі хворого відправляють додому, а вже через тиждень він знову може жити повноцінним життям.

Показання

Лапароскопічна холецистектомія робиться пацієнтам, які мають серйозні патології жовчного міхура, непіддатливі медикаментозному лікуванню. Проте є ряд показань, при яких ця операція повинна робитися в обов’язковому порядку. До них відносять:

  • наявність кісти та поліпів у жовчному міхурі;
  • жовчнокам’яна хвороба;
  • гострий холецистит;
  • полікістоз;
  • функціональні розлади жовчного міхура;
  • холедохолітіаз (Як другий етап лікування жовче кам'яній хвороби ).

При наданих свідченнях традиційна хірургічна операція може проводитися абсолютно усім пацієнтам, а лапароскопія може бути призначена лише тим, хто не має протипоказань до цієї операції, а саме:

  • термінальний стан;
  • декомпенсація функцій легенів або серцево-судинної системи.

Підготовка до холецистектомії

Перед проведенням цієї операції хворому необхідно пройти ряд досліджень – від УЗД і МРТ до аналізу сечі та крові. При знаходженні певних проблем із здоров’ям операція відкладається, а пацієнтові призначається лікування. Зазвичай таке лікування спрямоване на стабілізацію загального стану здоров’я хворого, яке дозволить здійснити це хірургічне втручання.

За 24 години до оперативного втручання пацієнт повинен почати дотримуватися певної дієти, яка строго забороняє прийом «важкої» їжі. Повечеряти треба не пізніше сьомої годин вечора. В день холецистектомії пацієнтові забороняється пити та їсти.

Особливості проведення операції

Лапароскопічна холецистектомія робиться під загальним наркозом. У середньому подібні операції тривають близько години, якщо ж виникають які-небудь ускладнення, процедура може продовжитися набагато довше.

Після занурення пацієнта в сон, лікар за допомогою спеціального приладу наповнює черевну порожнину хворого вуглекислим газом. Це створює порожнистий простір, в якому лікар може робити оперативні маніпуляції. Потім хірург проробляє три невеликі надрізи, в які вводить хірургічні інструменти.

Отвір над пупком робиться для того, щоб ввести в нього лапароскоп, який обладнаний відеокамерою. Через неї зображення порожнини, на якій робиться операція, транслюється безпосередньо на екран. У інші отвори вводяться спеціальні хірургічні інструменти, якими хірург робить відділення жовчного міхура від печінки і виймає його через розріз. Потім лікар вводить дренаж для виведення зайвої рідини. По закінченню процедури отвори зашиваються косметично.

Відновлення після видалення жовчного міхура

Після операції хворого переводять (до після операційної палати де спостерігають за допомогою моніторів ще дві години) після чого переводиться до звичайної палати.

Після операції пацієнт зможе обережно встати на ноги вже через п’ять – шість годин, але тільки під наглядом медперсоналу. Через добу хворий зможе ходити самостійно, можна буде з’їсти легкий суп або бульйон. Поступово в раціон хворого вводитимуться каші, нежирний сир і фрукти. Прийом важкої їжі типу жирних і смажених блюд, солодкого та кави все ще буде під забороною.

При нормальній течії післяопераційного періоду хворого виписують додому вже на наступну добу. При цьому лікар призначає амбулаторне лікування, в яке входитиме прийом медикаментів і певна дієта.

Лапароскопічна холецистектомія вирішує проблему раз і назавжди. Зробити її можна у медичному центрі Медікавер – швидко та безпечно!