Пігментація – своєрідне захворювання шкіри. Вона з’являється внаслідок накопичення клітинами меланіну, темного пігменту. Його може бути як занадто багато, так і мало – у такому разі на шкірі з’являються ділянки, світліші за її основний тон.

Зазвичай ці плями не приносять дискомфорту у фізичному сенсі, але породжують психологічні проблеми та комплекси. До того ж пігментні плями через деякий час можуть перетворитися на пухлини злоякісного характеру, меланому. Уникнути цього дозволить своєчасне лазерне видалення пігментних плям.

Як проходить процедура

Тривалість і інтенсивність дії лазера на пігментну пляму, дерматолог обирає, керуючись результатами попереднього обстеження шкіри пацієнта. При цьому враховується розмір плями, тип шкіри й інші характеристики.

Сама ж процедура не приносить дискомфорту, максимум – легке колення, тому знеболення не потрібно.

Якщо у пацієнта спостерігається сильна пігментація, знадобиться декілька процедур. Перерва між ними складе як мінімум місяць. Але у більшості випадків лазерне видалення пігментних плям займає один сеанс.

Окрім безпосередньо ліквідації пігментної плями, ця процедура має ще одну перевагу. Після дії лазера на шкіру, в ній підвищується зміст колагену. Це призводить до оновлення шкіри, омолоджування, в результаті чого її загальний стан значно покращується.

Протипоказання

Лазерне видалення пігментних плям неприпустимо в період вагітності та годування. Також до цієї процедури не допускаються пацієнти з онкологією, цукровим діабетом у стадії декомпенсації, захворюваннями системи крові. Відмовити в проведенні лазерного видалення лікар може також за наявності вираженої засмаги.

Відновлення після процедури

Головне завдання, яке ставиться перед процедурою – активізувати руйнування меланіну в клітинах. Тому після обробки шкіри, нормальним вважається її почервоніння та лущення. Ці симптоми вказують на початок процесу очищення клітин, тримаються вони протягом тижня.

В цілому ж лазерне видалення пігментних плям у Медичному центрі Медікавер – це процедура, яка допоможе вирішити багато косметичних та медичних проблем!