Міомектомія – один із способів лікування міоми матки, що має на меті видалення лейоміоматозних вузлів. Сам орган при цьому зберігається, а значить жінка не втрачає можливості виносити та народити здорову дитину.

Операція проводиться тільки у жінок, що знаходяться в дітородному віці. У більш старшому віці зазвичай приймають рішення не зберігати матку, орган видаляють разом із придатками.

Консервативна міомектомія сприяє легкій вагітності та самостійним пологам. При цьому приступити до планування вагітності можна вже через 4 місяці після операції.

Способи проведення операції

Міомектомія, тобто видаленні міоми матки, може бути проведена двома шляхами:

  • трансабдомінально – в ході операції видаляють міоматозні вузли, виконують з міомектомію та гістерорезектоскопію;
  • трансвагінально – лапароскопія та лапаротомія.

На вибір методу впливає декілька чинників. Це розмір органу, міра рухливості матки, наявність ризику здавлення сусідніх органів, локалізація, кількість вузлів і супутні захворювання.

У будь-якому разі хірург підбере найбільш щадний і ефективний спосіб проведення операції.

Протипоказання

Операція не рекомендована у таких випадках:

  • при анемії;
  • наявність запалення в матці та придатках;
  • підозра на злоякісні клітини ендометрія.

Вилікувати міому матки у такому разі можна без застосування операції, спостерігаючи за станом і зростанням вузлів. Менструальну функцію вимикають за допомогою гормональної терапії.

Відновлення після процедури

Медичний центр Медікавер гарантує швидке відновлення після хірургічного втручання. Ви не зіткнетеся із затримкою місячних, больовими відчуттями під час статевого акту та кровотечами. Досвід наших хірургів дозволяє мінімізувати ризик ускладнень і рецидивів.

Довірившись фахівцям, ви отримаєте дбайливий догляд, мінімально травматичну операцію та високу якість усіх послуг за доступними цінами!