Процедура біопсії молочних залоз – це швидкий та безболісний аналіз, який проводиться в клінічних умовах. Біопсія є одним з різновидів пункції, яка виконується в виключних випадках – для проведення процедури має бути спеціальне призначення від лікаря-мамолога.

Водночас цей аналіз вважається найкращим способом діагностики ракових новоутворень у жіночих грудях, а також призначається у всіх випадках, коли звичайні дослідження не дають шуканого результату.

Коли призначається біопсія молочної залози

Сучасна медицина розрізняє чотири основні види досліджень ракових новоутворень у грудях жінок:

  • вакуумна біопсія грудей;
  • пункціонна біопсія;
  • трепанобіопсія;
  • хірургічна біопсія грудей.

Лікар-мамолог може призначати біопсію (пункцію) молочних залоз у випадках:

  • виявлення значних набряків у грудях (будь-якого розміру та форми);
  • за наявності вагомих підозр на розвиток патології після УЗ-дослідження;
  • при появі крові чи інших виділень з сосків.

Як проходить процедура біопсії молочної залози

Лікар вводить дуже тонку та гостру голку, використовуючи для цього спеціальний біопсійний пістолет. Такий підхід є найменш травмобезпечним для пацієнтки, оскільки виконується всього за декілька секунд та гарантує отримання зразків тканини для подальших досліджень.

Після закінчення процедури голка виймається з місця проколу. Лікар накладає стерильну пов’язку. Накладати будь-які шви чи вводити анестезію на завершальному етапі не потрібно.

Ключовими перевагами біопсії є висока точність досліджень та відсутність протипоказань. Даний метод потребує максимального професіоналізму лікаря та проводиться на новітньому обладнанні, що зводить ризик інфікування або інших ускладнень до мінімуму.

Вкрай важливою є швидкість проведення біопсії молочної залози, оскільки розвиток новостворених пухлин може бути дуже стрімким. Економити на аналізах та комплексному лікуванні грудей не можна, тож чекаємо на вас у Медичному центрі Медікавер!