Кріоконсервація оваріальної тканини у Львові та Дніпрі

На сьогодні статистика невтішно фіксує збільшення чисельності випадків онкологічних захворювань. Якщо жінка, яка страждає від цього недугу, переживає про наслідки лікування, що можуть вплинути на її репродуктивні органи, можна, якщо звичайно її стан дозволяє, в період щонайменше місяць часу між діагностикою захворювання та/або оперативним втручанням і початком опромінення та/або хіміотерапії, вдатися до стимуляції яєчників, в результаті якої вона отримає 10-15 яйцеклітин і зможе заморозити їх до певного часу. Як правило, через 5 років після проведеного лікування онкологічного захворювання, жінка зможе їх використати. Якщо пацієнтка заміжня, за її бажанням дані яйцеклітини можна відразу запліднити і заморозити вже запліднені ембріони.

У порівнянні із жінками з неплідністю, стимуляція яєчників у жінок із онкологічними захворюваннями має деякі відмінності. Причиною цьому є високі рівні естрогенів, які виникають при стимуляції, що можуть зашкодити при наявності пухлин, чутливих до гормонів. Задля нейтралізації негативного їх впливу на клітини пухлини використовуються додаткові препарати, що забезпечують блокування рецепторів естрогенів або пригнічують утворення даних гормонів. Зазвичай у онкохворого пацієнта для стимуляції виділено зовсім мало часу, тому використовуються протоколи. Вони дають змогу починати стимуляцію з будь-якого дня менструального циклу

У випадках неможливості відкладання початку лікування або ж в наслідок існування побоювання, що стимуляція яєчників спричинить погіршення перебігу онкологічного захворювання, існує можливість заморожування і зберігання оваріальної тканини (тканини яєчника). За допомогою лапароскопії видаляється частина яєчника або один цілий яєчник, а отриману тканину ріжуть тоненькими смужками і заморожують.

КРІОКОНСЕРВАЦІЯ ОВАРІАЛЬНОЇ ТКАНИНИ (ТКАНИНИ ЯЄЧНИКА) В ЗАГАЛЬНОМУ НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ЖІНКАМ:

  • вік яких > 41р.;
  • мають велику кісту на яєчнику, який збираються кріоконсервувати;
  • перенесли хіміотерапію, що значно погіршила функціонування яєчників.

ПЕРЕВАГИ КРІОКОНСЕРВАЦІЇ ОВАРІАЛЬНОЇ ТКАНИНИ (ТКАНИНИ ЯЄЧНИКА) В МЕДІКАВЕР

За своєю фізіологічною будовою яєчники - це  жіночі статеві залози(парний орган). Розмір яєчника можна відобразити як відношення 3х2х1 см, його вага дорівнює близько 7 г. Основним шаром яєчника є кіркова речовина, що охоплює внутрішній його шар - мозкову речовину. В кірковому шарі знаходяться фолікули, в яких містяться яйцеклітини. В мозковому шарі, який складається з м'якої сполучної тканини, знаходяться численні кровоносні та лімфатичні судини, нерви.

Відділяючи тонкий шар кіркової речовини від мозкової речовини, фолікули в межах тканини яєчника піддають кріоконсервації для подальшого використання в майбутньому.

ПЕРЕВАГИ  КРІОКОНСЕРВАЦІЇ ОВАРІАЛЬНОЇ ТКАНИНИ:

  • кріоконсервація тканин яєчника являє собою більш ефективний спосіб збереження тисячі фолікулів на ранніх стадіях (первісні) одночасно;
  • первісні фолікули менш сприйнятливі до токсичного впливу кріопротекторів і процесу заморожування ніж зрілі ооцити, через їх маленький розмір, більш повільні метаболічні темпи і відсутність пеллюциду.

Через декілька років після одужання дані шматочки яєчника пересаджують назад. Трансплантація може відбуватися у декілька способів:

Гетеротопічна трансплантація оваріальної тканини в інші доступні ділянки тіла, такі як під шкіру передньої черевної стінки, це  забезпечить вироблення гормонів яйниковою тканиною, проте для отримання самої вагітності необхідно вжитися до допоміжних репродуктивних технологій.

Ортотопічна трансплантація аутотрансплантата яєчників, поблизу місця, де ці шматочки були взяті, що може дозволити природну вагітність, якщо фаллопієві труби є неушкодженими.

Важливий факт, що аутологічна ортотопічна трансплантація попередньо замороженої коркової тканини, вже допомогло з'явитися на світ безлічі нових життів, і на даний момент є найбільш ефективним видом трансплантації з усіх.

Клініка Медікавер у Львові вже 15 років допомагає здійснити мрію стати батьками безплідним парам України та закордону, ефективність методу кріоконсервації оваріальної тканини цьому доказ. Наші спеціалісти невпинно вдосконалюють свої знання, уміння та досвід.  Не втрачайте надію - ми допоможенмо знайти вихід в кожній індивідуальній ситуації, записуйтеся на консультацію вже зараз, і взнавайте більше про послугу Кріоконсервація оваріальної тканини, саме у вашому випадку.