Лікування чоловічого безпліддя у Львові та Дніпрі

Як відомо, на сьогодні все частіше ми чуємо про чоловіче безпліддя чи чоловічий фактор у безплідді. У процентному відношенні ця проблема на сьогодні вже сягає 50%. Погодьтеся, ця цифра вражає, якщо взяти до уваги, що зовсім нещодавно лише жінку вважали “винуватою” у відсутності нащадків. Але, які б прикрі не були дослідження і статистика, у сучасної репродуктивної медицини є способи і методи точної діагности та подолання чоловічого безпліддя.

ЧОЛОВІЧЕ БЕЗПЛІДДЯ: КЛАСИФІКАЦІЯ, ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА ДІАГНОСТИКА

Чоловіче безпліддя буває таких типів:

 • Секреторне безпліддя – коли в яєчках не утворюються в достатній кількості здорових і рухливих сперматозоїдів, які б могли запліднити яйцеклітину природнім шляхом.
 • Екскреторне безпліддя – коли в яєчках відбувається нормальний процес сперматогенезу, проте сперматозоїди зазнають патологічних змін при проходженні через статеві шляхи чоловіка (екскреторно-токсичне) або коли захворювання статевих шляхів чоловіка унеможливлюють потрапляння сперматозоїдів в еякулят (екскреторно-обтураційне).
 • Поєднане безпліддя (секреторна недостатність статевих залоз в поєднанні з обструкцією або інтоксикацією).
 • Імунологічне безпліддя (причиною безпліддя є імунологічні фактори).
 • Чоловіче безпліддя - це поліетіологічне (багатопричинне) захворювання, у зв’язку з чим у 30-40% виявити причинний фактор не вдається - ідіопатичне безпліддя.

Звісно, що у кожному окремому випадку причини можуть бути різними. Часом безпліддя спричиняє один фактор, а часом декілька з них поєднуються і пришвидшують процес згасання фертильності.

ДІАГНОСТИКА ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ У ЛЬВОВІ

Отже, як і будь-яке лікування, лікування чоловічого безпліддя починається з якісної діагностики. Саме для цього для підтвердження діагнозу чоловічого непліддя спеціалісти медичного центру “Медікавер” запропонують зробити ряд досліджень та аналізів. Серед них найчастіше ми чуємо про дослідження сперми – спермограму. Це дослідження є максимально інформативним і дає змогу визначити, наскільки сперматозоїди життєздатні і чи можуть вони запліднити яйцеклітину.

Також є ряд інших досліджень, які проводять при діагностиці чоловічого безпліддя в медичному центрі “Медікавер”. Серед них:

 • діагностика інфекцій які передаються статевим шляхом;
 • ультразвукове обстеження чоловічих статевих органів з доплерографією;
 • визначення антиспермальних антитіл у сироватці крові та еякуляті;
 • визначення рівнів гормонів які беруть участь у регуляції сперматогенезу;
 • генетичні дослідження тощо.

ЛІКУВАННЯ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ “МЕДІКАВЕР”

У нашій клініці застосовується лише сучасне консервативне та оперативне лікування чоловічого безпліддя з використанням індивідуального підходу до кожного пацієнта.

Консервативне лікування спрямоване на усунення причини виникнення безпліддя та стимуляцію сперматогенезу.

Хірургічне лікування використовується при наявності у хворого захворювань, які є причиною безпліддя та не підлягають консервативному лікуванню (варикоцеле, сперматоцеле, крипторхізм та ін.).

Також у нашій клініці активно використовуються інвазивні методи отримання сперматозоїдів:

 • шляхом пункції – PESA (черезшкірна пункція придатка яєчка), TESA (черезшкірна пункція паренхіми яєчка);
 • шляхом відкритого оперативного втручання – TESE (екстракція сперматозоїдів з яєчка), MESE (мікрохірургічна аспірація сперматозоїдів з придатка яєчка), micro-TESE (мікрохірургічна (з використанням мікроскопу) екстракція сперматозоїдів з яєчка).

Підсумовуючи усе вищесказане, слід пам'ятати, що своєчасна діагностика в медичному центрі “Медікавер” у Львові - це запорука швидкого вирішення делікатних проблем.

Якщо Вам поки що не вдалося стати батьками, не падайте духом та не марнуйте час, звертайтесь до нашої команди спеціалістів урологів. Вони допоможуть вам подолати всі перешкоди в чоловічому безплідді та здійснити вашу мрію.