Відновлення репродуктивної функції за допомогою PRP у Львові та Дніпрі

Сьогодні, коли життя щодня відкриває перед нами безліч можливостей, такі серйозні питання, як створення сім’ї та народження дітей, молодь звикло відкладає «на потім». Принцип жити на повну тут і зараз – насолоджуватись приємними митями, подорожувати, досягати цілей, розвиватись, спілкуватись чим з більшою кількістю друзів – став пріоритетним для багатьох.

Але час біжить. І от, досягнувши певного успіху в житті та кар’єрі, вже досвідчені, але не молоді люди починають планувати батьківство і стикаються з труднощами. Адже з віком репродуктивний потенціал згасає. У жінок після 35 починає знижуватись запас та погіршується якість яйцеклітин.

Чи можна повернути час назад?

Можна! Принаймні, треба спробувати, – кажуть лікарі.

Як метод омолодження допомагає в репродуктології

Збагачену тромбоцитами плазму (Patelet Rich Plasma, PRP) давно використовують у різних галузях медицини: хірургії, травматології, дерматології, гінекології тощо. Наприклад, вона є ефективною для відновлення шкіри після опіків, допомагає у боротьбі з алопецією в трихології, покращує стан слизової піхви в гінекології. Та найбільше відомо про успіхи PRP в косметології – плазмоліфтинг творить дива в омолодженні шкіри обличчя.

Віднедавна технологію PRP почали використовувати і в репродуктології для омолодження яйників та нарощування ендометрію. Збагачена тромбоцитами плазма здатна стимулювати в них морфологічні зміни, котрі відновлюють репродуктивну функцію. PRP допомагає пацієнткам із ранньою менопаузою, з низьким оваріальним резервом та передчасним виснаженням яйників на певний час відновити репродуктивну функцію, щоби в результаті народити власну, біологічно рідну, дитину. Також ця процедура є помічною в програмах запліднення in vitro для нарощування ендометрію.

Ефективність PRP визнана світовими медичним товариством. Оскільки збагачену тромбоцитами плазму отримують з власної крові пацієнта, вона є абсолютно безпечною – не викликає відторгнення чи алергії і не створює ризику інфікування.

Як відбувається процедура омолодження яйників

Мета PRP – активувати процеси регенерації тканини, в яку вводиться збагачена тромбоцитами плазма.

Перед процедурою PRP кожна пацієнтка проходить первинну консультацію та обстеження у гінеколога з УЗД і здає за його скеруванням певні аналізи.

Після цього вона приходить у Медичний центр у призначений лікарем день. Для жінок, у яких вже немає менструації, процедура може проводитись у будь-який час. Іншим – потрібно уникати менструальних днів.

Для підготовки збагаченої тромбоцитами плазми пацієнтка здає невелику кількість (близько 20 мл) венозної крові. З неї в лабораторних умовах з використанням високотехнологічного обладнання біологи готують плазму (в чистому чи змішаному з іншими компонентами вигляді – відповідно до рекомендацій лікаря та вибору пацієнтки).

Успіх процедури PRP залежить від концентрації тромбоцитів. Проводячи процедуру омолодження яйників чи нарощування ендометрію в Медичному центрі Медікавер, кожна пацієнтка може бути впевненою в результаті. Тому що наша лабораторія проводить процедуру збагачення плазми відповідно до європейських стандартів.

reproductive function 01

Щойно плазма буде готова, лікар робить ін’єкції PRP. Для цього він використовує найтоншу голку – таку ж, яку при заборі яйцеклітин. Процедура для пацієнтки є абсолютно безболісною, оскільки відбувається під короткотривалою загальною анестезією. Ін’єкції контролюються ультразвуком, тому гарантують точне потрапляння збагаченої тромбоцитами плазми, куди потрібно.

Протягом години після процедури, котра триває близько 15 хвилин, пацієнтка може повернутись до звичного життя.

Показання для PRP в репродуктології

PRP рекомендують проводити жінкам:

 • з передчасним виснаженням яйників
 • у менопаузі та перименопаузі у віці до 50 років
 • з низьким запасом яйцеклітин та низьким рівнем антимюлерового гормону, що є причиною безпліддя після 35 років
 • з ендометріозом чи іншими патологіями ендометрію, які заважають імплантації ембріона
 • до 35 років з низьким запасом яйцеклітин та низьким рівнем антимюлерового гормону.

Як дізнатись, що омолодження яйників відбулось?

Після процедури PRP відбувається інтенсивне відновлення роботи яйників. Через два тижні пацієнтка здає контрольний аналіз крові на гормони: фолітропін (ФСГ), лютеїнізуючий гормон (ЛГ), естрадіол, глікопротеїн, антимюлерів гормон (АМГ). За його результатами, а також на основі УЗД лікарі роблять висновок про ефективність плазмотерапії.

Зазвичай у пацієнток Медичного центру Медікавер лікарі протягом кількох місяців спостерігають зниження рівня ФСГ і ЛГ та підвищення рівня естрадіолу і АМГ, що є доказом ефективності процедури.

«У пацієнток у менопаузі після процедури PRP відновлюється робота яйників та розпочинаються менструації, – розповідає лікар-репродуктолог вищої категорії Медичного центру Медікавер Ірина Кожема– Але трансформація тканини під впливом дії збагаченої тромбоцитами плазми потребує часу, і в кожної пацієнтки він індивідуальний. Результат може проявитись протягом 3-6 місяців. Тому контролювати рівень гормонів доводиться кожні два тижні».

Щойно потенційний ріст фолікулів буде підтверджений, пацієнткам, котрі готуються до програм запліднення in vitro, лікарі призначають додаткові фертильні препарати, щоб збільшити шанси на отримання більшої кількості зрілих й здорових яйцеклітин.

Протипокази до PRP

Назагал плазмотерапія є абсолютно безпечною. Тому перелік станів, під час яких її проводити не можна, є коротким:

 • важкі захворювання внутрішніх органів
 • вірусний гепатит
 • системі захворювання крові, порушення періоду її згортання
 • вагітність та період лактації
 • імунодепресивні стани
 • психічні розлади.

Підготовка до процедури

За 2-3 дні до процедури PRP пацієнтці потрібно відмовитись від прийому антикоагулянтів.

За день до процедури з раціону необхідно вилучити алкоголь, жирні та смажені продукти, а також їжу з великим вмістом консервантів.

За 4 години до процедури необхідно утриматись від їжу, при цьому більше пити води.

Найбільшим результатом плазмотерапії в репродуктології є народження у пацієнтки біологічно рідної дитини. На жаль, лікарі не можуть гарантувати, що PRP дасть такий результат в кожному конкретному випадку. Індивідуальний фактор відіграє у цьому процесі надто велику роль. Проте якщо є можливість народити власну дитину без допомоги донора, необхідно нею скористатись. Хіба ні?