Останніми роками кількість випадків алергії, подібно до справжньої епідемії, продовжує зростати, ця проблема стосується людей практично по всьому світу.

Алергія — це неправильна, підвищена  реакція імунної системи на патологічні чинники, за якої ушкоджуються власні тканини організму.

Причинами розвитку алергії можуть бути побутові алергени (кліщі пилюки), епідермальні алергени (епідерміс та виділення тварин), пилок рослин, хімічні сполуки, укуси комах, харчові продукти, медикаменти.

Покази до лікування в клінічного алерголога

Проявами алергії можуть бути:

  • Симптоми алергії з боку органів дихання проявляються сухим кашлем, першінням у горлі, закладеністю носа, утрудненим диханням, нежиттю, чханням, нестачею повітря, хрипами в грудній клітці і задухою. Найчастіше ці симптоми є проявами алергічного риносинуситу, бронхіальної астми.
  • Симптоми алергії з боку очей проявляються через набряк повік, сльозотеу, печіння, свербіж, відчуття в оці стороннього тіла, почервоніння шкіри навколо очей – все це є проявами алергічного кон'юнктивіту.
  • Шкірні симптоми алергії проявляються шкірними висипаннями по типу папул або пухирів, чутливістю до різних зовнішнім фізичним подразників (сонце, холод, вода тощо), почервонінням, печінням, свербіжем і сухістю шкіри, набряком шкірних покривів та слизових оболонок. Приклади алергічних хвороб з переважним ураженням шкіри та слизових: алергічний контактний дерматит, атопічний дерматит, кропив'янка, ангіонабряк.
  • Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту проявляються нудотою, частим рідким стільцем, болями в животі.
  • До небезпечних для життя проявів алергії належать: анафілактичний шок, набряк Квінке.

Як проходить прийом у алерголога

На консультації лікар алерголог вислуховує скарги пацієнта, детально   збирає анамнез та проводить первинне медичне обстеження. За потреби алерголог скеровує на додаткові лабораторні обстеження: загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, комплексне імунологічне дослідження, в тому числі визначення рівня загального IgE. Для з'ясування причини алергії обов'язковим є проведення шкірних алергопроб або проведення лабораторного визначення sIgE до алергенів.

При повноцінній клінічній картині захворювання хворому призначається ефективна схема лікування, яка буде скерована на зняття симптомів алергії.  

При точному визначенні алергенів, які викликали захворювання – проводиться алергоімунотерапія (АІТ), яка скерована на попередження виникнення алергії в майбутньому.

Також лікар надасть інформацію з питань:

  • Можливого виникнення алергії при відвідуванні інших країн;
  • Причин виникнення алергії з урахуванням особливостей вашого організму;
  • Профілактики та лікування хронічних захворювань (наприклад, бронхіальної астми, атопічного дерматиту, хронічної кропив'янки);
  • Виявлення алергії на лікарські та косметичні препарати, продукти харчування.

Алергічні реакції ускладнюють життя та спричиняють побутовий дискомфорт, але сучасні методи дозволяють нейтралізувати прояви захворювання.

Якщо ви належите до групи ризику, регулярно приходьте на прийом до алерголога у Медичний центр Медікавер та будьте здорові!