Ультразвукове обстеження обов’язкове для кожної вагітної. Ця процедура абсолютно безпечна для плоду і дозволяє в реальному часі визначити розвиток малюка в утробі матері.

УЗД з доплером для вагітних у Львові та Дніпрі

УЗД з доплером – це підвид звичайного ультразвукового обстеження, завдяки якому можна вивчити кровотік у судинах організму. Доплер показує рух крові в судинах і тиск в них. Також такий спосіб дає можливість простежити серцебиття малюка, перевірити прохідність судин і кровопостачання органів. На підставі діагностики з доплером можна оцінити стан плоду і подальшу лікувальну тактику.

Види доплерометрії

Ультразвук з доплером робиться двома способами: дуплексним і триплексним. При дуплексному ультразвуковому дослідженні показується порушення кровотоку. А на триплексному УЗД завдяки кольоровому зображенню можна чітко побачити рух червоних кров’яних тілець. Триплексне дослідження вважається найточнішим і більш достовірним.

Кому і коли треба йти на УЗД з доплером

За 9 місяців вагітності доплерометричне обстеження судин функціональної системи (материнського організму і плаценти плоду) проводять двічі. Ультразвук з доплером призначається на 23 – 24 тижні і 30 – 34. Але якщо лікар підозрює якісь відхилення в розвитку дитини, то вагітну можуть направити на додаткову доплерографію.

Симптоми, з якими направляють на додаткове УЗД з доплером:

  • гестоз;
  • цукровий діабет;
  • патології нирок;
  • гіпертонія;
  • багатоплідна вагітність;
  • розходження терміну і розмірів плоду;
  • хвороби минулої вагітності;
  • невідповідність нормам кардіотокографії.

Підготовка до процедури

Спеціальна підготовка до УЗД з доплером не потрібна. Вона виконується, так само як і звичайне ультразвукове дослідження. Сучасні апарати УЗД включають функцію доплерографа, тому усі дії будуть такі ж, як на плановому обстеженні.

Пацієнт лягає на кушетку і оголяє живіт. Лікар наносить гель на шкіру і водить по ньому датчиком. Потім знаходить потрібну судину і запускає функцію доплера. На моніторі видно зображення, на якому показаний кровотік. Високоточні технології самостійно досліджують отримані відомості і вказують на існування проблеми. Сама ж доплерометрія займає 3 – 5 хвилин.

З отриманими результатами обстеження вагітну направляють до гінеколога, який у разі відхилень зможе призначити правильну лікувальну терапію. Наприклад, завдяки доплеру можна своєчасно помітити гіпоксію плоду і почати лікування, щоб запобігти негативному результату.

Доплер абсолютно безпечний при вагітності. Це обстеженні точно показує стан плоду і патології в розвитку. Краще сходити на УЗД з доплером у медичний центр Медікавер Львів і бути спокійним за здоров’я і розвиток малюка.