Для діагностування шкіри, м’язів, підшкірно-жирової клітковини та лімфатичних вузлів використовується ультразвукове дослідження – УЗД. Такий метод вважається найпростішим, найефективнішим і максимально безпечним, завдяки чому його можна проводити по кілька разів на день. У цьому його великий плюс, оскільки ефективність лікування можна тримати на щоденному контролі або діагностувати патології на ранніх стадіях.

УЗД м'яких тканин у Львові та Дніпрі

Показання до УЗД м’яких тканин (ехографія)

Ультразвуком обстежують м’які тканини живота, шиї, обличчя, стегон, рук, стоп і гомілок. При цьому завдяки такій процедурі можна виявити порушення в структурі тканин, оцінити кількість синовіальної рідини, особливості кровотоку та багато що інше.

Сучасна апаратура також діагностує патології навколосуглобних тканин і запалені зони при суглобових хворобах.

На ультразвукове дослідження треба йти за наявності таких симптомів:

  • гематома;
  • грижа;
  • травмування м’яких тканин;
  • розрив сухожиль;
  • абсцес;
  • лімфостаз;
  • доброякісні та злоякісні утворення (кіста, гемангіома, ліпома, гігрома тощо).

Також ехографія проводиться для постановки правильного діагнозу, контролю під час оперативного втручання та оцінки ефективності лікувальної терапії.

Протипоказання

УЗД не має протипоказань. Його можна виконувати навіть вагітним і дітям з народження – необмежену кількість разів. Тому не варто турбуватися про променеву дію на організм.

Є тільки один нюанс: якщо у пацієнта є зайва вага, то достовірність результатів ультразвукового дослідження буде нижча.

Підготовка до процедури

Великим плюсом цього виду ультразвукового дослідження є відсутність спеціальної підготовки. Не треба дотримуватися особливої дієти або пити багато рідини. Ви просто записуєтеся на УЗД м’яких тканин і приходите в указаний час.

Як проходить процедура обстеження

Важливо, щоб лікар, який вас направив на ультразвук, вказував точну локалізацію патології. Так фахівцеві УЗД буде ясно, яку саме ділянку тіла треба обстежувати.

На процедуру діагностики одягайте вільний одяг, щоб вам зручно було оголити потрібну ділянку шкіри. У кабінеті ви лягаєте на кушетку, на досліджувану область наноситься прозорий гель, і по ньому лікар водить датчиком. За рахунок відбитих хвиль УЗД вказує на наявність патологій в реальному часі.

Фахівець бачить на моніторі структуру м’яких тканин, розміри, наявність утворень і їх місце розташування. Після цього пацієнту видається укладення, по якому буде описана ситуація з проблемною ділянкою. Загалом же процедура дослідження займає близько 15 – 20 хвилин.

Ультразвукове дослідження м’яких тканин – це високоточний метод діагностики. Але для повної картини діагнозу треба комплексне обстеження: додаткові аналізи й огляд лікаря. Таким чином ви зможете виявити хворобу на ранній стадії, що значно скорочує час лікування.

При дискомфорті в м’яких тканинах негайно звертайтеся до фахівців медичного центру Медікавер. Таке обстеження буде максимально швидким та ефективним.