Ультразвукове обстеження передміхурової залози (простати) і калитки – це швидкий спосіб діагностування причини хвороби. Проведення такого огляду є необхідною процедурою для постановки діагнозу при багатьох чоловічих захворюваннях.

УЗД передміхурової залози і калитки у Львові та Дніпрі

УЗД передміхурової залози та калитки проводиться двома способами:

  • трансректально (через пряму кишку);
  • трансабдомінально (через черевну стінку).

Перший метод дослідження вважається більш інформативним, оскільки при введенні датчика в пряму кишку усі органи розташовуються ближче, тому видно їх набагато краще.

Показання до урологічного УЗД

Захворювання простати зараз зустрічаються навіть у молодому віці, тому проходити профілактичний огляд треба один раз на рік, а чоловікам після 50 років – ще частіше.

Також УЗД сечового міхура, простати та калиткинеобхідно при таких симптомах:

  • часте та больове сечовипускання;
  • біль у яєчках і калитцы;
  • збільшення вен сім’яних канатиків;
  • погана потенція;
  • відчуття не повного звільнення сечового міхура;
  • наявність ущільнень у яєчках;
  • різке збільшення або зменшення розмірів калитки.

Ультразвукова діагностика передміхурової залози і калитки може бути виконана для уточнення деталей діагнозу або при підозрі на утворення пухлин. УЗД яєчок дозволяє виявити запальні захворювання, пухлину, рак простати, аденому, простатит, варикоцеле та безліч інших відхилень.

Протипоказання

Трансректальне ультразвукове обстеження не можна проводити при геморої та тріщинах прямої кишки.

Трансабдомінальне УЗД малоефективне, якщо у людини є зайва вага в ділянці живота. У таких випадках лікареві важко розглянути чітко усі відхилення.

Підготовка до УЗД калитки та простати

При трансабдомінальному дослідженні через передню черевну стінку на процедуру слід йти з наповненим сечовим міхуром. Для цього за годину до прийому випийте 500 – 800 мл рідини (бажано – простої води без газу або несолодкий чай). Повний сечовий міхур дозволяє чітко візуалізувати контури досліджуваного органу. Таким чином роблять УЗД сечового міхура та простати.

Для трансректального УЗД (ТРУЗД) 3 дні до обстеження потрібно дотримуватися дієти. З їжі треба виключити молочні продукти, здобу, сирі овочі та фрукти, щоб уникнути газоутворення. Увечері за день до прийому та уранці перед процедурою треба зробити очисну клізму, щоб пряма кишка була порожня.

Також для УЗД простати та калитки потрібен звичайний гігієнічний догляд за статевими органами.

Як проходить процедура

Трансабдомінальне обстеження виконується через черевну стінку. Для цього треба лягти на кушетку й оголити нижню частину живота. Лікар датчиком водитиме по шкірі, заздалегідь змастивши її гелем.

При трансректальному обстеженні пацієнт роздягається до пояса, лягає на кушетку та згинає ноги в колінах. Фахівець вводить в анальний отвір датчик, на якому одягнений презерватив для дотримання гігієни. Його просувають углиб прямої кишки, щоб добре була видима передміхурова залоза. Діаметр ректального датчика всього 1,5 см, тому жодних больових відчуттів пацієнт не відчуває.

Більшість чоловіків психологічно важко сприймають трансректальне дослідження, але при розслабленому стані воно не принесе дискомфорт.

Після проведення УЗД калитки та простати або обстеженні інших урологічних органів фахівець надає заключення, згідно якого лікар-уролог призначає лікування.

Ультразвукове обстеження простати, сім`яних міхурців, яєчок з доплерографією дозволяє оцінити функціонування кровотоку в цих органах. Ця процедура дуже ефективна та дає можливість попередити багато чоловічих хвороб.

Не варто забувати про здоров’я. При дискомфорті в області статевих органів або внизу живота негайно звертайтеся до лікарів медичного центру Медікавер. Запальні процеси та наявність утворень можуть привести до безпліддя або порушення ерекції. Тому профілактичний огляд за допомогою УЗД калитки чи іншого обстеження потрібний кожному чоловікові.