Ультразвукове обстеження вагітності – це один з найголовніших методів діагностики в акушерстві та гінекології. Він дає можливість визначити наявність вад розвитку та спадкові захворювання плоду.

Скринінгове УЗД при вагітності у Львові та Дніпрі

Під час скринінгового УЗД можна виявити міру ризику розвитку таких захворювань, як синдром Дауна, Патау, Эдвардса, дефекти нервової трубки й багато інших.

Кому необхідно робити скринінгове обстеження

Цей вид дослідження призначають усім вагітним за бажанням, а також у ситуації, якщо лікар помітив відхилення в розвитку дитини в утробі. Але є ряд показань, при яких скринінг робити обов’язково:

 • вагітність після 35 років;
 • наявність генетичних хвороб у роду;
 • були викидні, передчасні пологи або мертвонароджені діти;
 • краснуха, вітрянка або герпес у першому триместрі вагітності;
 • вже є дитина з синдромом Дауна або інших генетичних захворювань;
 • було радіаційне опромінення (наприклад, під час лікування пухлини).

Коли треба йти на скринінгове дослідження

За указом Міністерства охорони здоров’я України скринінгове дослідження проводиться в таких термінах:

 • з 10 по 14 тиждень. Проводиться УЗД серця плода, вимірюється комірна зона та розміри носової кістки. Окрім цього, вагітна здає кров на білок PAPP-A і хоріонічний гонадотропін;
 • з 20 по 24 тиждень. Лікар перевіряє хребет, головний мозок, серце, шлунок, нирки та сечовий міхур у плоду. Біохімічний аналіз крові здається на гормони: ХГЧ, вільний естріол і АФП;
 • з 32 по 34 тиждень. Оцінюється кількість навколоплідних вод, стан плаценти та пропорції плоду по відношенню до терміну.

Крім того, перше УЗД при вагітності робиться на 6 – 7 тижні, щоб виключити позаматкову вагітність. І за свідченнями лікар може призначити додаткове обстеження перед самими пологами.

Підготовка до процедури

Особливої підготовки УЗД скринінг не вимагає. Тільки аналіз крові треба здавати натщесерце. Також якщо вам буде призначено вагінальне УЗД, то за годину до процедури треба буде випити 500 – 600 мл води, щоб сечовий міхур був повним. Скринінг можна робити як трансабдомінально (через черевну стінку), так і трансвагінально (через піхву), проте ніяких протипоказань тут немає. Вагінальне УЗД на ранніх термінах вагітності не завдає шкоди плоду. Лікар вводить в піхву невеликий датчик і на моніторі чітко бачить зображення плоду.

У призначений лікарем час ви здаєте натщесерце аналіз крові, після чого проводиться і ультразвукове дослідження. Порівнюючи його результат з аналізом крові, лікар визначає ризик відхилень у розвитку плоду.

Скринінгове та трансабдомінальне обстеження нічим не відрізняється від звичайного УЗД для вагітних. Жінка лягає на кушетку, а фахівець водить датчиком по животу, заздалегідь намазавши на нього гель. Уся процедура займає 20 – 30 хвилин.

Якщо ризик розвитку вад плоду перевищує норми, вагітній рекомендуються додаткові обстеження. Також при ризику передчасних пологів призначається цервікометрія.

Що дає скринінгове УЗД вагітності

 • не завдає шкоди дитині в утробі матері;
 • оцінка точного терміну плоду;
 • можливість упізнати стать дитини;
 • оцінка групи ризику;
 • виявлення важкої хромосомної аномалії.

УЗД в різних термінах вагітності – це дуже важливий етап обстеження, який допомагає визначити аномалії в розвитку дитини та прийняти рішення щодо припинення вагітності, поки це ще можливо.

Проводиться таке обстеження тільки в зазначені терміни і не викликає у вагітних жодних больових відчуттів. І завдяки тому, що в медичному центрі Медікавер працюють досвідчені фахівці та використовується сучасне обладнання, таке обстеження дасть максимально точний результат!