Ультразвукова діагностика суглобів – це метод дослідження патологій опорно-рухової системи організму. На сьогодні цей спосіб є найточнішим для раннього визначення патологій кістково-суглобової системи, навіть коли на рентгенівському знімку не видно змін. На УЗД суглобів видно хрящі, сухожилля, суглобові сумки, зв’язки та стан м’язів.

УЗД суглобів у Львові та Дніпрі

Коли слід проводити ультразвукове дослідження суглобів:

Важливо вчасно виявити відхилення для постановки діагнозу, щоб якнайскоріше розпочати правильне лікування. Наприклад, завдяки УЗД суглобів можна визначити артрит або остеоартроз. Робити УЗД сліз у багатьох випадках:

 • при суглобових болях, клацаннях і хрускотах;
 • під час запаленнях та припухлістях суглобів;
 • при утворенні ущільнень і змін форми суглоба;
 • після травмування;
 • при неприємних відчуттях під час рухів;
 • під час хвороб опорно-рухової системи;
 • при зайвій вазі;
 • підозрі на утворення кісти;
 • якщо є аутоімунні захворювання;
 • для з’ясування динаміки під час лікування;
 • немовлям під час підозри на дисплазію або вивих тазостегнових суглобів.

Якісне УЗД суглобів – запорука правильного лікування!

Зробити УЗД можна будь-яких таких суглобів: колінного та плечового, ліктьового, променезап’ясткового суглоба та кисті, гомілковостопного та тазостегнового.

УЗД суглобів має ряд істотних переваг:

 • Ефективність. Для постановки точного діагнозу та призначення лікування УЗД є найефективнішим методом обстеження. Завдяки високоякісному зображенню сучасного устаткування можна візуалізувати захворювання на ранній стадії та прискорити процес відновлення.
 • Доступність. Невисока вартість послуги та максимальна точність діагностування захворювань.
 • Безпечність. Цей метод діагностики використовується навіть для новонароджених, тобто є нешкідливим для здоров’я.

Протипоказання для УЗД суглобів

Завдяки модернізованому устаткуванню проведення процедури не завдає шкоди та не опромінює як у випадку із звичайним рентгеном. Єдиною забороною для УЗД може стати лише наявність відкритої рани.

Сучасна апаратура дає можливість детально розглянути та достовірно діагностувати патології суглобів на початкових етапах. Причому УЗД дозволяється робити безліч разів для спостереження під час лікування.

Як проходить процедура

Обстеження повністю безболісне та займає не більше 15 – 20 хвилин. Якусь спеціальну підготовку до ультразвукового огляду робити не потрібно.

На обстежувану зону лікар наносить спеціальний гель і проводить сканування суглоба. При проведенні УЗД фахівець може попросити пацієнта міняти положення тіла, щоб добре розглянути зміни. По закінченню гель витирається паперовим рушником, а пацієнт отримує чорно-білі знімки та заключення.

За допомогою якісного ультразвукового дослідження можна швидко виявити непомітні навіть після ретельного огляду хвороби. Наприклад, на УЗД колінного суглоба можна побачити утворення рідини в суглобових сумках, ушкодження меніска, наявність кісти, запальних та хрящових змін. УЗД тазостегнових суглобів допомагає розглянути артроз, бурсит, синовіїт, некроз голівки та інші новоутворення. УЗД плечового суглоба може виявити наявність травм, вивихів, бурситу, остеоартрозу, гематоми, тендиніту та інші запальні процеси, а під час УЗД гомілковостопних суглобів можна побачити розрив зв’язки, наявність періартриту або синовіїту. Ультразвукова діагностика променезап’ясткового суглоба та кисті дозволяє вчасно виявити ушкодження згинальних сухожиль, теносовіїт та різноманітні хронічні запалення.

Ультразвукове обстеження суглобів в медичному центрі Медікавер дозволяє швидко виявити недугу та приступити до її лікування.