Streptococcus pneumoniae (пневмококи) – так називаються бактерії роду стрептококів, які при потраплянні в організм людини викликають безліч різних захворювань, серед яких і такі важкі, як менінгіт, сепсис та пневмонія. Найчастіше хвороби, викликані стрептококами, вражають людей так званих «крайніх вікових категорій» – маленьких діток та людей похилого віку.

У дітей пневмококова інфекція зазвичай викликає ускладнення після перенесеного ГРВІ чи грипу. Часто саме пневмококи спричиняють у дітей запалення середнього вуха на фоні риніту. У дорослих ці бактерії призводять до загострення хронічного бронхіту, що особливо небезпечно у похилому віці.

Інфекція передається, головним чином, повітряно-крапельним шляхом та колонізується в носоглотці. Інфікування інших частин тіла, котре призводить до захворювань, відбувається через кровотік.

Захиститись від наступу пневмококів можна вакцинацією. У Медікавер це можна зробити 13-валентною вакциною Превенар®13 (Великобританія, Ірландія, США).

Ця вакцина нового покоління включає до 90% серотипів, котрі викликають інвазивні пневмококові інфекції, у тому числі стійких до лікування антибіотиками.

При первинній вакцинації трьома дозами Превенар®13 у немовлят до 6 місяців значно підвищується рівень антитіл до всіх серотипів вакцини.

Імунізація від Streptococcus pneumoniae може проводитись дітям від 6 тижнів та дорослим різних вікових категорій.

Схема і строки вакцинації Превенар®13 базуються на офіційних рекомендаціях ВООЗ та виглядають так:

  • малюкам до 6 місяців графік передбачає 3-кратне введення дози (з проміжком у 1-2 місяці) і подальшу ревакцинацію в 12-15 місяців;
  • малюкам від 6 місяців до року призначають 2-кратне введення дози (з проміжком в 1-2 місяці) з подальшою ревакцинацією після року;
  • дітям після року вводять 2 дози вакцини (з проміжком у 2 місяці) і ревакцинація вже не потрібна;
  • дітям після 2 років та дорослим вводиться 1 доза вакцини.

Вартість вакцинації Превенар®13 у Медікавер разом із консультацією сімейного лікаря складає 2350 грн.