Про декларацію

Електронна декларація це можливість отримувати безкоштовну первинну медичну допомогу, згідно з переліком первинних медичних послуг, гарантованих державою.

Окрім електронної Декларації з лікарями первинної медичної ланки, усі пацієнти укладають персональні Договори про надання медичних послуг.

Цей документ є додатковою гарантією для пацієнта, що у медичних закладах мережі Medicover він отримує послуги високої якості згідно з європейськими стандартами.

Заявка на декларацію

Як обрати свого лікаря

 • 1. Перейти на заявку
  Необхідно перейти на заявку для підписання декларації та заповнити її онлайн. Це займе всього кілька хвилин.
 • 2. Ввести особисті дані
  Ввести в заявці особисті дані, в тому числі дані паспорта, ІПН та інші, які необхідні для підписання декларації з обраним сімейним лікарем в Medicover.
 • Обрати свого сімейного лікаря Medicover для підписання з ним декларації на отримання безкоштовної первинної медичної допомоги тут.
 • 4. Прикріпити документи
  Прикріпити документи для підписання декларації, а саме: паспорт 1-2 сторінка, ІПН. Якщо дитина – свідоцтво про народження, паспортні дані батьків та їх ІПН.
 • 5. Очікувати підтвердження
  Після заповнення заявки, працівник Medicover заводить заявку в систему та телефонує пацієнту, на мобільний якого має прийти СМС з кодом, який необхідно повідомити працівнику медзакладу.
 • 6. Вітаємо в Medicover!
  Заявка вже в електронній системі охорони здоров'я, а отже Національна служба здоров’я гарантовано спрямує гроші обраному сімейному лікарю.

Безоплатні послуги

Перелік безкоштовних первинних медичних послуг, які дозволяє отримати електронна декларація і які гарантовані державою:
 • Спостереження за здоров'ям пацієнта та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів;
 • Профогляди для семи груп ризику;
 • Рецепти на ліки, у тому числі за програмою «Доступні ліки»;
 • 7 базових досліджень;
 • Вакцинація за календарем щеплення;
 • Знеболення;
 • Видачі лікарняних й інших довідок;
 • Взяття біоматеріалів і медичні втручання.

Повний перелік безоплатних послуг дивіться в додатках до наказу №504 МОЗ України від 19.03.2018

Часті питання

Електронна адреса для декларантів: dk@medicover.ua

«Обрати свого лікаря», що це означає?

«Обрати свого лікаря» означає, що пацієнту необхідно підписати декларацію з медзакладом де працює даний лікар. Це може бути сімейний лікар, терапевт чи педіатр.
Національна служба здоров’я України отримує автоматичне повідомлення після підписання декларації та спрямує кошти у медзаклад, в якому працює лікар з яким підписано декларацію.

Чи необхідно обирати сімейного лікаря вже сьогодні?

Підписати декларацію з лікарем будь-який пацієнт може у зручний для нього час, онлайн чи під час запланованого візиту у медзаклад. Національна служба здоров’я України не подає кінцевого терміну підписання декларації, про те ми рекомендуємо обрати лікаря якому довіряє пацієнт, вже зараз, для отримання якісної безкоштовної первинної медичної допомоги в європейській мережі Medicover.

Чи пацієнту можуть відмовити у підписанні декларації?

Обраний пацієнтом лікар не може відмовити у підписанні декларації через стан здоров’я пацієнта, хронічні захворювання та інші соціально-матеріальні причини.
Існує дві причина для відмови:
1. З бажаним для пацієнта лікарем уже підписала декларацію максимально можлива кількість пацієнтів*:
• для терапевта — 2000 пацієнтів;
• для сімейного лікаря — 1800 пацієнтів;
• для педіатра — 900 пацієнтів.
Якщо таке трапилось, медзаклад має запропонувати іншого лікаря цьому пацієнту.
2. Медзаклад ще не підключено до eHealth.

*У певних випадках допускається більша за максимальну кількість пацієнтів у лікаря, наприклад, у сільській місцевості або гірських районів.

Перелік послуг первинної медичної допомоги буде змінюватись?

Національна служба здоров’я визначила чіткий перелік послуг (затверджений наказом МОЗ № 504 від 19.03.2018 року), що надаються в рамках первинної медичної допомоги безкоштовно. Тому усі заклади, що підписали договори з Національною службою здоров’я, гарантовано надають повний перелік цих послуг.

Чи можна підписати декларацію дитині?

Батьки обирають лікаря/педіатра дітям до 14 років. Один з батьків може підписати декларацію для своєї дитини взявши з собою документи обох батьків (паспорт, код), свідоцтво про народження дитини та номер мобільного.

Який формат декларації, електронний чи паперовий?

Декларація з лікарем заповнюється в системі «Електронне здоров’я». Під час внесення даних у систему на телефон пацієнта надсилається СМС-код, який йому необхідно передати працівнику медзакладу, який допомагає пацієнту в оформленні декларації. Далі декларацію роздруковують у двох примірниках для підписання пацієнтом.

Чи можна без направлення сімейного лікаря потрапити до вузьких спеціалістів?

Візити пацієнтів до вузькоспеціалізованих лікарів мають відбуватись згідно направлення від сімейного лікаря, а Національна служба здоров’я буде оплачувати тільки ті візити, які відбувались згідно направлення від сімейного лікаря.
Проте передбачається, що до спеціалістів можна буде прийти на прийом без направлення. І ці візити також будуть оплачені Національною службою здоров’я.

Про Medicover

Medicover в Україні – це учасник великого медичного холдингу у сфері охорони здоров'я та діагностики, заснованого у 1995 році в Польщі, із серцем в Швеції, орієнтованого на ринки в Центральній та Східній Європі, а також Індії, акції якого котуються на фондовій біржі NASDAQ Nordic в Стокгольмі. В Україні Medicover працює з 2014 року.

Чому нас рекомендують своїм знайомим та друзям:

 • 1. Досвід
  Надаємо медичні послуги з 1995 року.
 • 2. Інноваційність
  Сучасне обладнання та європейські протоколи лікування.
 • 3. Якість
  Міжнародна сертифікація QDS.
 • 4. Відмінний сервіс
  Турбота про кожного пацієнта і високі стандарти обслуговування.
 • 5. Довіра
  50 мільйонів пацієнтів у світі та 500 тисяч в Україні.
 • 6. Ефективність
  Від діагностики до лікування надскладних випадків.