Фіброаденома – пухлина молочної залози доброякісного характеру. Трапляється таке новоутворення досить часто та локалізується безпосередньо під шкірою або в товщі тканин молочної залози. Зустрічається в основному у жінок дітородного віку після своєрідних «гормональних буревіїв».

У більшості випадків жінка сама виявляє наявність новоутворення, але воно може бути діагностоване також і при УЗД. Щоб уточнити й точно диференціювати діагноз, призначають гормональні дослідження крові, а також тонкоголкову аспіраційну біопсію.

Попри те, що фіброаденома не шкодить здоров’ю та не приносить відчутного дискомфорту, вона може трансформуватися у злоякісну пухлину. Консервативні методи лікування в даному випадку не ефективні, тому призначають видалення.

Як проходить операція

Розрізняють два види оперативного видалення фіброми молочної залози:

  • Енуклеація або вилущування – в процесі видаляється тільки пухлина. Ця процедура проводиться, якщо відсутня підозра на рак молочної залози.
  • Секторальная резекція – утворення видаляють виключно в межах здорових тканин. Процедура не призводить до асиметрії або деформації молочної залози. Операція виконується під загальним знеболенням, обов’язково проводиться термінове морфологічне дослідження.

У Медичному центрі Медікавер пухлину видаляють за допомогою косметичних розрізів, які не завдають ніякого дискомфорту в майбутньому.

Відновлення після видалення фіброми

Період після операції проходить практично безболісно. Для швидкого відновлення жінці потрібно більше відпочинку та правильне харчування, що містить багато білку та вітаміну С. Дуже важливо підібрати правильну білизну та одяг з натуральних тканин.

Після діагностування фіброаденоми дуже важливо не затягувати з проведенням операції, адже чим раніше вона буде виконана, тим ефективніше пройде, і ви забудете про новоутворення, як про страшний сон.

Медікавер пропонує високу точність діагностики, операції та комфортний сервіс, тож не зволікайте з операцією та будьте здорові!