Оперативна проктологія займається лікуванням захворювань товстого кишківника. Малоінвазивні методи лікування дозволяють швидко усунути проблему та позбутися  дискомфорту.

На консультації проктолог оглядає пацієнта, визначає ступінь захворювання і рекомендує  оптимальний вид лікування визначеної патології. 

Показання до оперативного лікування

Оперативного лікування  можуть потребувати  наступні захворювання товстого кишківника залежно від стадії:

  • геморой;
  • зовнішні тромбовані гемороїдальні вузли;
  • хронічні анальні тріщини;
  • поліпи;
  • папіломи анальної ділянки;
  • парапроктит;
  • проктит;
  • параректальні нориці;
  • епітеліальні куприкові ходи;
  • пухлини товстої кишки.

Лікар  підбирає способи лікування залежно від потреб пацієнта та  клінічної картини захворювання.

Методи оперативної проктології

Лазерне видалення геморою. Метод розповсюджений  завдяки швидкому відновленню після процедури. Використовується  для пацієнтів з гемороєм на різних стадіях може бути виконаний під місцевим знеболенням. Після операції не залишається рубців та  не ушкоджується слизова оболонка прямої кишки. Має відносне обмеження при звуженні анального кільця.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями.  Метод застосовується переважно при внутрішньому геморої 2 ступеня. Лікар в амбулаторних умовах накладає на вузол маленьке латексне кільце, яке перетискає вузол. За тиждень ніжка вузла некротизується і вузол випадає в просвіт кишки. Процедура триває 10-15 хвилин і проходить безболісно. Лікування потребує 3-4 процедури.

Інфрачервона коагуляція. Використовується для лікування внутрішнього геморою і тріщин прямої кишки. Виконується вона за допомогою інфрачервоного коагулятора, який через пряму кишку підводиться до гемороїдального вузла та опромінює його. Щоб позбавитися від проблеми, у середньому знадобиться 5-6 сеансів.

Трансанальна гемороїдальна дезартеризація. Суть методу полягає в перев’язці гемороїдальної артерії, яка постачає кров’ю гемороїдальні вузли під контролем ультразвукового доплерівського датчика. Через 2-3 тижні від вузлів не залишається й сліду. Дезартеризація вважається щадним способом, який не порушує кровотік у прямій кишці та всього за 30-40 хвилин позбавляє проблеми.

Лазерне видалення куприкової кісти. Кіста видаляється під місцевою анестезією після фарбування барвниками, що забезпечує уникнення  рецидивів. Оперативне втручання відбувається амбулаторно, а сам пацієнт може повернутися додому того ж дня.

Радіохвильова терапія. Допомагає позбавитися анальних тріщин і геморою за допомогою радіохвиль. Щадний розтин м’яких тканин не викликає кровотечі та знижує ризик післяопераційних гематом й рецидивів. Процедура виконується під місцевою анестезією і триває 20-30 хвилин.

Протипоказання до оперативного втручання

Використання лазеру  в  оперативній проктології має єдиний протипоказ – це наявність інфекційних захворювань  прямої кишки. Операцію проводять тільки після усунення запального процесу. Щоб призначити пацієнтові ефективний метод лікування, лікар враховує особливості перебігу захворювання та анамнез життя пацієнта.

Більшість захворювань товстої кишки на ранніх стадіях ефективно  лікуються консервативними методами і чим раніше ви звернетеся за консультацією до проктолога Медичного центру Медікавер, тим лікування пройде швидше та ефективніше, і ви зможете