Ендокринолог Дніпро

Ендокринологія - розділ медицини, що вивчає будову та функціонування органів внутрішньої секреції, включаючи гіпофіз, надниркові залози, щитовидну залозу та паращитовидні залози. Ендокринні захворювання складають величезну групу, і спектр викликаних ними недуг надзвичайно різноманітний.

Ендокринологія в Medicover

Ендокринологія - займається функціонуванням ендокринної системи, вивченням будови та функцій залоз внутрішньої секреції: щитовидна залоза, гіпофіз, паращитовидні залози, яєчники, надниркові залози, яєчка, підшлункова залоза. Фахівці, які спеціалізуються на цьому, називаються ендокринологами. Ці лікарі відповідають за профілактику, діагностику та лікування гормональних порушень. 

Роль лікаря ендокринолога Медікавер полягає в тому, щоб знайти причину гормональних порушень і лікувати їх після проведення діагностичних тестів. Трапляється, однак, що зміни вимагають лише спостереження та частіших подальших відвідувань. Через складність цих розладів ендокринологи часто мають подвійну спеціалізацію, наприклад гінеколог-ендокринолог.

Захворювання ендокринної системи мають різні симптоми. Найчастіше це втома і загальна слабкість. Однак перед тим, як піти до ендокринолога, слід проконсультуватися з лікарем загальної практики. Після медичної співбесіди він лише напише направлення до ендокринолога. Рівень гормонів перевіряється в крові та сечі. Лікування залежить від результатів обстеження та діагнозу. Важливу роль відіграють також профілактичні огляди, особливо якщо члени сім’ї страждають від гормональних порушень.

Симптоми, які повинні нас турбувати, такі:

- раптова втрата ваги або збільшення ваги, не пов'язане зі змінами в нашому способі життя,

- раптова поява прищів, жирної або сухої шкіри,

- надмірне волосся у жінок (наприклад, на обличчі, спині, грудях або сідницях)

- нерегулярні цикли перед місячними або ановуляторні цикли,

- перепади настрою, відчуття втоми.

 

Чим займається ендокринолог?

Ендокринолог - це фахівець, який займається ендокринною системою: залозами внутрішньої секреції та гормональними порушеннями, викликаними їх дисфункцією. Він визначає, серед іншого, причини порушень розвитку у дітей, гінекологічні та акушерські проблеми або хвороби обміну речовин.

Хороший лікар ендокринолог - спеціаліст вищого класу, який розуміє метаболічні процеси та їх численні залежності. Він може пов'язувати різні порушення з дією гормонів - речовин, що виділяються локально або в кров, які впливають на численні зміни в організмі і контролюють його роботу.

Ендокринолога цікавить широкий спектр захворювань, оскільки дія гормонів - хоча вони присутні в організмі в дуже невеликій кількості - впливає на більшість процесів в організмі людини:

- розвиток і зростання організму,

- рівень та інтенсивність метаболізму,

- роботу мозку, настрій і психічний стан,

- функціонування репродуктивної системи у жінок і чоловіків,

- рівень глюкози

- реакцію на стрес і загрозу,

- кров'яний тиск

- роботу серця і стан судин,

- функцію нирок,

- функціонування травної системи,

- регулювання рівня мінеральних речовин у крові,

- функціонування імунної системи,

- кровотворну активність.

Багато з цих процесів взаємопов’язані, що ускладнює аналіз взаємозв’язку та виявлення першопричини захворювання. Наприклад, регулюючи артеріальний тиск, необхідно враховувати частоту і силу скорочень серцевого м’яза, напругу судинної стінки та роботу нирок. На величину тиску також впливають багато факторів стресу та стан нервової системи. Всі ці елементи пов’язані з функцією залоз внутрішньої секреції і цікавлять ендокринолога.

Деякі сфери цієї спеціалізації переросли в окремі дисципліни, такі як  діабетологія (боротьба з діабетом) та андрологія (вивчення та лікування порушень секреції чоловічих статевих гормонів).

Ендокринолог, як записатись на прийом

Пацієнт, який сумнівається у стані свого здоров’я, може записатися на прийом до лікаря ендокринолога за допомогою телефону чи заповнивши заявку на консультацію на сайті Medicover. Для цього необхідно обрати в пошуку спеціальність лікаря “ендокринолог” та місто, наприклад “Львів”.

Запрошуємо відвідати наші медичні центри Medicover Львів чи Medicover Ужгород у зручний для вас час, здійснивши попередній запис.

Консультація ендокринолога дозволить встановити остаточний діагноз та запланувати і здійснити повне ендокринне лікування.

Читати далі Закрити опис
Вибачте, на даний момент немає даних для відображення

Відгуки