Календар овуляції

Календар овуляції - це зручний і простий спосіб визначити термін овуляції та днів, сприятливих до запліднення. Його інші імена: Калькулятор фертильності або календар овуляції. 

Щоб перевірити, сприятливі дні для зачаття, вам необхідно ввести дані у відповідних полях:

 

Калькулятор овуляції розрахував  очікуваний день овуляції в наступних циклах, крім того, він буде вказувати, які дні ваші шанси завагітніти будуть більшими. Завдяки йому, ви можете створити свій власний календар сприятливих днів для настання вагітності.

  

РОЗРАХУНОК ПЛІДНИХ ДНІВ І ТРИВАЛОСТІ ЦИКЛУ

Визначення фертильних днів за допомогою калькулятора овуляції є гарною пропозицією для жінок, у яких регулярні менструальні цикли правильної тривалості - не коротші 25 днів і не довші 35 днів. Процес овуляції відбувається як правило по середині циклу за умови 28 денного менструального циклу. 

Якщо менструальний цикл триває 28 днів, яйцеклітина виходить з яйника на 14-й день циклу (перший день циклу - це початок менструації).

У жінок з більш тривалим циклом, наприклад, 35-денним циклом, овуляція може наступати пізніше, часом навіть на 21 день циклу. Розрахунки будуть точними лише у випадку якщо ваш цикл є регулярним і триває до 33 днів. 

Занадто часті менструації та цикли менше 25 днів є показанням до консультації з гінекологом. Надмірно тривалі цикли, які можуть свідчити про порушення овуляції, також є тривожним сигналом і консультації лікаря. 

Записатись на консультацію

ЩО ТАКЕ ОВУЛЯЦІЯ?

Овуляція - це день у менструальному циклі жінки, коли фолікул розривається та виходить з яйника. Після овуляції яйцеклітина потрапляє в маткову трубу, де вона зустрічається з сперматозоїдом, після чого він занурюється в яйцеклітину і відбувається запліднення. 

День овуляції - не єдиний день, коли жінка може завагітніти. Кількість фертильних днів оцінюється в 4-6 через те, що сперма може вижити в статевих шляхах до 5-7 днів, тобто запліднення може відбутися в результаті статевого акту, що відбувся за кілька днів до овуляції.

  

КОЛИ У ВАС НАЙБІЛЬШИЙ ШАНС ЗАВАГІТНІТИ?

Пари, які мали статевий акт за день-два до або в день овуляції, мають найбільші шанси зачати дитину. Обчисліть свої плідні дні і спробуйте саме тоді.

В принципі, овуляція повинна відбуватися раз на місяць, але якщо два фолікули ростуть і дві яйцеклітини виділяються через кілька годин, овуляція може повторитися протягом одного циклу. Це відносно рідкісне явище, яке неможливо передбачити. Іншим відхиленням від норми є так звані ановуляторні цикли. Це менструальні цикли, під час яких овуляція не відбувається - найчастіше через гормональні порушення, сильний стрес, розлади харчування, неврози або депресію.

  

ЯК РОЗРАХУВАТИ СПРИЯТЛИВІ ДЛЯ ВАГІТНОСТІ ДНІ?

Якщо ви плануєте зачаття немовляти, обов’язково використовуйте калькулятор овуляції для обчислення фертильних днів у циклі. Перед використанням калькулятора фертильних днів - запишіть критичні дні, принаймні на два-три місяці, щоб переконатися, яка середня тривалість вашого менструального циклу. Таким чином ви більш точно  визначите день овуляції та фертильні дні, якщо крім калькулятора:

  • відзначайте дати менструацій у наступних циклах і відзначайте ознаки овуляції в конкретні дні;
  • використовувати домашні тести на овуляцію для підтвердження дати овуляції (діагностичні тест-смужки виявляють підвищення концентрації ЛГ в сечі жінки); тести на овуляцію прості у використанні та корисні для планування вагітності, але не рекомендуються жінкам із СПКЯ(синдром полікістозних яєчників), оскільки через специфічний перебіг цього захворювання вони дають позитивний результат, незважаючи на відсутність овуляції;
  • перевіряйте базальну температуру вранці (температура перед овуляцією падає, а потім підвищується приблизно на півградуса).

  

ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ!

Обчислення овуляції не повинно бути надто складним завданням. Однак процес овуляції може затягнутися, наприклад, через застуду або сильний стрес. Тому варто покладатися не лише на календар сприятливих для вагітності днів та власні спостереження, а й скористатися професійним моніторингом менструального циклу. Даний метод обстеження називається фолікулометрією,  і являє собою серію УЗД обстежень, під час яких спостерігають за дозріванням фолікулів з першого дня менструального циклу. «Мета даного дослідження - обчислити сприятливі дні для зачаття дитини», - розповідає Семчишин Роксолана Олександрівна,  кандидат медичних наук, завідувач відділення допоміжних репродуктивних технологій Медичного центру Медікавер.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті