Терапевт Дніпро

Терапія як галузь медицини - одна з найдавніших медичних спеціалізацій, яка займається спостереженням за здоров’ям пацієнта в цілому. Маючи на увазі той факт, що для того, щоб пацієнт був здоровим, слід оздоровити все тіло, а не лише окремі його елементи.

До якого фахівця слід звернутися в першу чергу, якщо є проблеми зі здоров'ям? Найчастіше задається питання, чи достатньо призначення лікаря загальної практики, чи необхідно звернутись до терапевта?

 

Терапія в Medicover

Терапія в Медікавер займається діагностикою, профілактикою, лікуванням захворювань внутрішніх органів та загальним контролем здоров'я. Через широкий спектр діяльності терапевта часто помилково називають лікарем загальної практики. Наприклад, сімейний лікар має більш широкий, але більш загальний спектр діяльності. Він може надати консультацію дорослим та дітям. Він займається консультуванням, надає висновки щодо загального стану здоров’я пацієнта, діагностикою та часто тимчасовим лікуванням захворювань, які не потребують консультацій та втручання спеціалістів, а у більш складних випадках він звертається до відповідного спеціаліста, наприклад до терапевта.

Лікар терапевт - це спеціаліст внутрішньої медицини, якого часто плутають з сімейним лікарем. Це перший фахівець, якого варто відвідати, коли ми помічаємо тривожні симптоми. Він займається терапією внутрішніх захворювань. Терапевт також видає направлення, якщо вирішить, що певна проблема потребує консультації з іншим фахівцем.

Чим займається лікар терапевт?

Терапевт - має загальні знання з фізіології людини і тому здатний швидко діагностувати різні захворювання. Під його опікою знаходяться лише дорослі пацієнти. Дітьми займається лікар педіатр.

Пацієнти з багатьма захворюваннями перебувають під наглядом лікаря -терапевта. Часто даний фахівець призначає аналізи крові та сечі і при необхідності направляє пацієнта до іншого спеціаліста (наприклад, до кардіолога, ендокринолога або гінеколога). Деякі пацієнти переводяться до іншого лікаря, але деякі з них після консультації продовжують лікуватися у терапевта. 

До захворювань, якими займається лікар терапевт, відносяться:

- респіраторні захворювання - туберкульоз, хронічна обструктивна хвороба легень, бронхіальна астма, інфекції дихальних шляхів, саркоїдоз;

- захворювання серця і кровоносної системи - артеріальна гіпертензія, гіпотензія, тромбоз, атеросклероз, аритмії, міокардит;

- захворювання ендокринної системи - гіпотиреоз, гіпертиреоз, хвороба Хашимото, нейтральний зоб, гіперпаратиреоз, гіпопаратиреоз;

- захворювання сечовидільної системи: сечокам'яна хвороба, цистит, холецистит;

- захворювання кістково-суглобової системи: остеопороз, дегенеративні зміни в хребті та суглобах, системна склеродермія, ревматоїдний артрит;

- травної системи: захворювання кишечника, захворювання підшлункової залози, захворювання печінки, захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювання стравоходу;

- цукровий діабет та його ускладнення: діабетична стопа, ангіопатія.

Терапевт дуже часто є першим спеціалістом, до якого приходить пацієнт з такими найбільш поширеними симптомами:

- кашель,

- лихоманка,

- хронічний головний біль, часті мігрені,

- нудота, блювота

- задишка

- серцебиття,

- біль у животі,

- запор,

- кров у сечі або калі,

- проблеми з підтримкою належної маси тіла, різка зміна ваги,

- безсоння,

- постійний пригнічений настрій.

Під час медичного огляду терапевт проводить:

- візуальний огляд - огляд шкіри, вух, рота, горла,

- пальпацію- перкусія, аускультація або вимірювання пульсу і тиску, а також вимірювання рівня глюкози в крові.

Для того, щоб поставити початковий діагноз або підтвердити діагноз, лікар може також призначити додаткові лабораторні дослідження крові та сечі та / або обстеження (наприклад, ЕКГ, рентген) чи консультацію з іншим фахівцем.

Терапевт, як записатись на прийом?

Записатися на консультацію терапевта можна за телефоном чи на веб-сайті medicover.ua. Просто оберіть спеціальність лікаря “Терапевт” та місто де вам зручно здійснити візит: Medicover Львів чи Medicover Ужгород. 

Підготуйтеся до візиту до лікаря. Варто взяти з собою медичні документи, включаючи результати останніх обстежень. Під час візиту приватний терапевт насамперед проводить фізичний огляд. Він полягає у зборі анамнезу стану здоров’я, симптомів, факторів ризику, будь-яких процедур та операцій, а також перенесених хвороб. Крім того, він проводить медичний огляд, який доповнює інформацію точними даними про поточний загальний стан та можливості організму.

Читати далі Закрити опис
Вибачте, на даний момент немає даних для відображення