Метод безперервного цілодобового моніторингу роботи серця (Холтер ЕКГ) був розроблений американським біофізиком Норманом Холтером ще в середині минулого століття. З того часу лікарі використовують його для отримання повної інформації про стан серцево-судинної системи пацієнта.

Холтер ЕКГ допомагає лікарю-кардіологу побачити картину комплексно та виявити розлади, які неможливо побачити після звичайної електрокардіограми (ЕКГ) та спілкування з пацієнтом. Адже Холтер ЕКГ моніторить роботу серця, записуючи спеціальні показники протягом тривалого часу, коли людина перебуває у звичних для неї умовах повсякденного життя.

Сучасний апарат Холтер ЕКГ, на відміну від перших його взірців, є портативним – невеличким у розмірах з вагою до 500 грамів. Отже пацієнту не важко носити його з собою протягом усього часу обстеження (на поясі або на ремені через плече). Інформацію про роботу серця цей апарат отримує через електроди, закріплені на тілі пацієнта спеціальними наліпками, і одразу записує 12-ма каналами.

Паралельно пацієнт веде щоденник, в якому по годинах фіксує всі свої активності, а також скарги, котрі при цьому виникають.

Існує велика кількість непостійних станів серцево-судинної системи, які з’являються протягом доби на тлі певних провокуючих факторів та минають. Зазвичай, вони тривалий час не проявляються на ЕКГ, але вже мають шкідливий вплив на здоров’я людини. Саме їх і здатен зафіксувати Холтер ЕКГ, а саме:

 • стан серцево-судинної системи під час фізичного або емоційного навантаження та під час сну
 • порушення ритму та провідності серця
 • ранню ішемію міокарда
 • оцінити ефективність призначеного лікування.

Отримані від апарату та пацієнта записи аналізує лікар функціональної діагностики. На його основі лікар-кардіолог робить висновки про стан пацієнта та при потребі призначає лікування.

Холтер ЕКГ призначають:

 • при приступах неритмічного або пришвидшеного серцебиття (в спокою, без видимої причини);
 • при постійному повільному серцебитті (коли пульс менший за 60 ударів/хв.) або різкій зміні повільного серцебиття на пришвидшене без видимої причини;
 • при відчутті позачергових скорочень серця;
 • при втраті свідомості або епізодичних станах, близьких до втрати свідомості (запамороченнях, різкій загальній слабкості та неможливості у цей момент продовжувати повсякденну діяльність);
 • при періодичному дискомфорті або болі за грудиною;
 • під час реабілітаційного періоду після інфаркту міокарда;
 • при випадково виявленому під час звичайної ЕКГ феномену WPW або CLC (наявність аномального електричного сполучення передсердь та шлуночків через так званий додатковий шлях проведення);
 • для контролю антиаритмічної терапії.

Таке обстеження забезпечує ранню діагностику не тільки кардіологічних захворювань. Воно виявляє захворювання й інших органів та систем, які безпосередньо впливають на роботу серця.

Холтер ЕКГ у Медікавер

У Львові пройти холтерівський моніторинг можна в Поліклініці Медікавер, що на вул. Стрийська, 204. Аналіз даних проводить лікар функціональної діагностики Любов Труш.

Заключення пацієнт отримує через 2-3 дні після проходження Холетр ЕКГ на руки або електронною поштою.

Для запису на обстеження за Холтером телефонуйте: 0-800-305-911 (безкоштовно в Україні).