Ліпома – одне з найпоширеніших новоутворень доброякісного характеру. Вона м’яка, безболісна та рухлива. зазвичай з’являється на будь-яких частинах тіла, де є жирова частина.

Стандартні розміри пухлини не перевищують 2 – 3 см, але зустрічаються й більші новоутворення – до 10 см у діаметрі, а то й більше. Такі ліпоми перестають бути просто косметичним дефектом, оскільки здавлюють навколишні тканини та завдають больові відчуття.

Причини появи ліпоми

Відомий сімейний ліпоматоз, що має спадкову природу. У інших випадках утворення такої пухлини провокують різноманітні травми, патології роботи органів ендокринної системи та інші чинники.

Показання щодо лазерного видалення

Видалення ліпоми призначають у таких випадках:

  • пухлина є значним косметичним дефектом;
  • новоутворення збільшується в розмірах;
  • пацієнт скаржиться на біль при натисканні на ліпому.

Краще за все видалити ліпому на ранній стадії, щоб уникнути ризику збільшення розмірів новоутворення.

Як проходить видалення ліпоми

Перед операцією пацієнт здає необхідні аналізи, що дозволяють визначити характер дефекту. Залежно від розмірів утворення, використовується місцевий або загальний наркоз.

Щоб видалити жировик лазером, необхідно повністю вилучити новоутворення та капсулу з підшкірної тканини. Якщо ж його тільки зрізувати, швидше за все станеться рецидив, вже зі значнішою локалізацією. Лазер повністю видаляє ліпому та руйнує її залишкові фрагменти. Він впливає виключно на зону, уражену новоутворенням, не зачіпаючи здорові довколишні тканини.

Лікар розтинає шкіру хірургічним лазером, після чого вилущує жировик і усі супутні фрагменти. Краї коагулюються та ушиваються косметичним швом. Уся процедура займає не більше 30 хвилин.

Протипоказання

Попри те, що видалення ліпоми – досить проста операція, існує декілька протипоказань. До них відносять:

  • критичні дні та вагітність у жінок;
  • імунодефіцит;
  • герпес на ділянці локалізації;
  • наявність запалень;
  • цукровий діабет;
  • онкологічні захворювання злоякісного характеру.

Лазер дозволяє скоротити процес реабілітації, уникнути появи гематом, набряків, інфікування рани. Безпосередньо після операції можна повернутися до звичної життєдіяльності, якщо інше не буде рекомендовано вашим лікарем.

Лазерне видалення ліпоми в Медичному центрі Медікавер допоможе назавжди позбавитися від новоутворення, дискомфорту та можливих наслідків! Тим паче, що ціна видалення ліпоми більш ніж доступна!