Гістероскопія та гістерорезектоскопія – затребувані в хірургічній гінекології процедури, потрібні для проведення точної діагностики та ефективного лікування різних внутрішньоматкових патологій.

Для проведення гістероскопії використовують тонкий оптичний прилад, гістероскоп. Вона може бути простою (діагностичною) та хірургічною (лікувальною). Перша дає можливість оглянути порожнину матки та цервікальний канал, а також при необхідності провести зіскоб (біопсію) для подальшої гістології. Хірургічна ж гістероскопія потрібна для розділення спайок, видалення поліпів і інших маніпуляцій.

Діагностична гістероскопія займає не більше 15 хвилин і проводиться амбулаторно. При хірургічному втручанні рекомендована нетривала госпіталізація.

У будь-якому разі гістерорезектоскопія – це малоінвазивна операція, що відкриває можливість проведення великої кількості процедур. Точний електрохірургічний інструмент, гістерорезектоскоп, допомагає здійснювати візуальний контроль над ними. Завдяки цій методиці вдається уникнути розрізів, властивих для звичайних операцій.

Показання до проведення

Оперативну та діагностичну гістероскопію проводять у таких випадках:

  • підозра на будь-які внутрішньоматкові захворювання, у тому числі онкологічного характеру;
  • аномальна будова внутрішніх статевих органів;
  • невиношування вагітності, або викиди, що повторюються;
  • безпліддя;
  • наявність чужорідних тіл (наприклад, залишків внутрішньоматкової спіралі);
  • ускладнення (наприклад, після пологів або аборту);
  • порушення менструального циклу.

Також з їх допомогою можна оцінити ефективність гормональної терапії, провести контрольний огляд після операції.

Протипоказання

Операцію доведеться відмінити при поганій згущуваності крові, а також при гострому стані пацієнтки – наявності ангіни, пневмонії та подібних захворювань, супутніх важких патологій. Наявність у статевих органах запальних або інфекційних процесів також вважається протипоказанням.

Основні переваги

Завдяки тому, що на передній черевній стінці відсутні розрізи, а маткова стінка травмується мінімально, спостерігається несильна крововтрата. Це істотно скорочує період реабілітації та позбавляє від ускладнень.

Операція виконується під контролем відеоустаткування, а це означає, що хірург проводить її максимально точно та ефективно. Гістерорезектоскопія не ушкоджує здорові ділянки ендометрія, на матці не утворюється рубець, що позитивно позначається на майбутній вагітності та пологах.

Медичний центр Медікавер Львів пропонує дбайливе та комфортне обслуговування, індивідуальний підхід, ефективні рішення та доступні ціни на гістероскопію!