Багато людей ігнорують перші ознаки запалення ясен – почервоніння, набряк та кровоточивість. З часом легкий гінгівіт перетворюється на серйозну патологію – пародонтит. Симптоми стають все більш тривожними: оголюється шийка зуба, він стає рухливим. Якщо і далі нехтувати лікуванням, то наступним етапом стане втрата зуба. Це дуже підступне захворювання, яке може довгий час не турбувати людину та проявитися на останніх стадіях, коли врятувати зуб дуже важко. Щоб уникнути цих проблем, варто регулярно відвідувати пародонтолога, своєчасно оцінювати стан ясен та за потребою проводити якісне лікування.

Особливості лікування пародонтиту та інших захворювань ясен

З більш чи менш серйозними захворюваннями ясен стикається майже кожна людина після 35 років. Але останнім часом пародонтит дуже «помолодшав» - на прийом до пародонтолога приходять навіть підлітки. Основні етапи пародонтологічного лікування:

 • діагностика – візуальний огляд, оцінка об’єму зубних відкладень;
 • професійна чистка зубів, видалення м’якого нальоту та зубного каменю, очищення пародонтальних кишень;
 • медикаментозна протизапальна терапія;
 • хірургічне та ортопедичне лікування (кюретаж, шинування тощо).

Чому варто звернутися до пародонтолога клініки Медікавер?

Діагностика за допомогою PSR тесту

Для якісної діагностики захворювань пародонту недостатньо візуального огляду. Точність постановки діагнозу дуже впливає на результативність лікування, тому у нашій клініці пацієнтам пропонується пройти спеціальний PSR тест, який дозволяє виявити наявні проблеми та оцінити стадію захворювання. Інструментом служить спеціальний зонд з мірною шкалою.  Процедура є абсолютно безболісною. Технологія дозволяє з високою точністю оцінити:

 • глибину ясенних кишень;
 • ступінь оголення шийки зубу;
 • інтенсивність запальних процесів;
 • наявності гнійних осередків та кровоточивості;
 • ступінь рухливості зубів;
 • міцність пародонтальних зв’язок;
 • наявність атрофії ясен;

Ведення пародонтологічної карти пацієнта

За допомогою спеціального програмного забезпечення ми створюємо індивідуальну пародонтологічну карту пацієнта. Це електронний документ, який містить результати діагностичних досліджень. Інформація про стан тканин пародонту фіксується на різних етапах лікування – таким чином вдається відстежити динаміку одужання. Ведення пародонтологічної карти дозволяє розробляти більш ефективний план лікування пародонтозу та пародонтиту із урахуванням найдрібніших індивідуальних особливостей пацієнта.

Використання сучасних методик професійної чистки зубів

В більшості випадків проходження профілактичної чистки зубів один раз на півроку буває достатньо, щоб попередити появу пародонтиту або призупинити його розвиток. Справжня гордість нашої клініки – сучасне обладнання та інноваційні інструменти для видалення зубного каменю та очищення пародонтальних кишень. Професійна гігієна проводиться за допомогою порошку KaVo PROPHYpearls, який дозволяє швидко нейтралізувати стійкі відкладення, не пошкоджуючи емаль та не подразнюючи ясна. 

Напрямком пародонтології у нашій клініці займається сертифікований стоматолог Христина Іванівна Дутчак. Не відкладайте візит до лікаря, адже чим раніше здоров’ям ясен займеться професіонал, тим більше шансів на повне одужання! 

Записатися на прийом до спеціаліста можна через форму на нашому сайті або за телефоном 0 800 305 911. Якщо вас цікавлять ціни на послуги стоматології Медікавер у Львові, ознайомтеся з нашим прайсом