Кульшовий суглоб, або як його ще називають – тазостегновий, це другий за величиною суглоб у людини, що утворюється голівкою стегнової кістки та півмісяцевою поверхнею вертлюгової западини тазової кістки. І саме за допомогою УЗД і визначається його розвиток.

УЗД кульшових суглобів у дітей до року у Львові та Дніпрі

За статистикою, основним типом вроджених аномалій кістково-м’язової системи у немовлят стають порушення формування кульшових суглобів, і таке дослідження стає єдиним способом визначити наявність проблеми та приступити до ефективної терапії.

УЗД кульшових суглобів – обстеження, на якому фахівець може визначити дисплазію, передвивих або вивих стегна. Ці патології дуже важливо виявити до року, оскільки, якщо цього не зробити на ранніх етапах та не провести адекватного лікування – існує значний ризик інвалідизації. При ранньому діагностуванні патологій тазостегнових суглобів дітям до року можна уникнути хірургічного втручання в майбутньому.

Показання до проходження УЗД кульшових суглобів

Відразу після народження дитини її оглядає лікар-неонатолог, а потім у 1, 3, 6 і 12 місяців лікар-ортопед. При виникненні підозри на дисплазію або вивих буде призначено проведення УЗД.

Воно показане дітям, у яких є такі симптоми:

  • різна довжина ніг;
  • асиметричні сідничні складки;
  • стегна відводяться з утрудненням або навпаки – занадто різко;
  • наявність клацань в тазостегнових суглобах;
  • гіпертонус або слабкість м’язів нижніх кінцівок.

Також обстеження кульшових суглобів у дітей до року рекомендують пройти недоношеним дітям, при багатоплідній вагітності, а також тим, у кого є спадковий чинник.

Дітям після 12 місяців показаннями до УЗД є травми, набряки, почервоныння і біль у ногах. Необхідно якнайскоріше звернутися на консультацію до ортопеда медичного центру Медікавер та зробити ультразвукове дослідження.

Підготовка до процедури

За 40 – 60 хвилин до початку обстеження ультразвуком дитину треба нагодувати, щоб уникнути відрижки. Малюка не повинно нічого турбувати: зуби, коліки в животі, температура й так далі.

Бажано продумати одяг так, щоб легко знімалася нижня частина, і ви швидко змогли оголити ділянку стегон. Особливо це стосується зимового періоду.

Як проходить УЗД тазостегнових суглобів у дітей до року

Дитині оголяють нижні кінцівки й ділянку стегон, кладуть на кушетку на один бік. Потім лікар наносить спеціальний гіпоалергенний гель і датчиком досліджує сухожилля, зв’язки, хрящову і м’язову тканину. Така ж процедура виконується й на іншому боці.

Проводить УЗД тазостегнових суглобів лікар, який зможе побачити та проаналізувати відхилення від норм. Ультразвукове діагностування також дає можливість простежити динаміку змін.

Якщо у дитини виявиться дисплазія, то лікування призначається ортопедом. Кульшові суглоби у немовлят до 6 місяців піддаються лікуванню за допомогою масажів, м’яких розпірок або носінням у слінгу в М-позиції. Після півроку вже використовуються жорсткі розпірки, які обмежують малюка в рухах. Тому чим раніше ви дізнаєтеся діагноз, тим швидше і м’якше пройде усунення патології.

Що дає ультразвукове обстеження кульшових суглобів

УЗД кульшових суглобів у немовлят має багато плюсів:

  • нешкідлива процедура;
  • може застосовуватися необхідну кількість разів для контролю лікувальної терапії;
  • немає обмежень в русі;
  • виявляються ті патології, які не видно на рентгені;
  • можливість швидко визначити патологію та почати лікування.

Дисплазія у дітей зустрічається дуже часто, тому не ігноруйте огляди лікаря-ортопеда, а також проходження ультразвукового обстеження. Зробити його можна у медичному центрі Медікавер у Львові. Процедура не заподіює ніяких больових відчуттів та вкрай ефективна.