Лікар функціональної діагностики Львів

В організмі людини все взаємопов’язано. Функціональна залежність органів впливає на стан здоров’я та динаміку захворювання, особливо, коли результати обстежень є в нормі, а пацієнт все одно почувається погано. Щоб дізнатися, як органи виконують свої функції, і справляються з адаптаційними здібностями, ресурсами та механізмом розвитку захворювань, необхідна допомога лікаря функціональної діагностики. Він займається обстеженням пацієнтів для ранньої діагностики захворювань та запобігання їх розвитку. Завдання фахівця - виявлення та оцінка функціональних та анатомічних  відхилень у роботі органів та систем організму на різних стадіях захворювання.

Функціональна діагностика в Medicover

Наша діагностика є незамінною у багатьох областях внутрішніх захворювань, де потрібна оцінка функцій дихальної системи, системи кровообігу та периферичної нервової системи. Лікар з функціональної діагностики проводить різноманітні групи досліджень не через те, що предмет обстеження може бути різним, але й завдяки використанню різних технік та пристроїв. Вони також можуть вимагати участі пацієнтів у різному ступені, і їх тривалість коливається від кількох хвилин до 24 годин. До Ваших послуг досвідчені, кваліфіковані фахівці в галузі функціональної діагностики в клініках Medicover Львів та Medicover Ужгород.

Лікарі функціональної діагностики оцінюють витривалість органів пацієнта. Найбільш поширеними є наступні напрямки функціональної діагностики:

- Електрокардіографія,

- Добове моніторування артеріального тиску,

- Добове (холтерівське) моніторування ЕКГ,

- Велоергометрія,

- Спірографія (дослідження функції зовнішнього дихання),

- Електроенцефалографія,

- Експрес-аналіз складу тіла.

Отримати відповідь на запитання, які методи необхідно застосувати, досить складно, оскільки ця галузь медицини розвивається дуже динамічно і постійно доповнюється новими, більш досконалими та точними методами раннього виявлення порушень. Саме тому спеціалісти в Medicover постійно вдосконалюють свої знання в цьому напрямку і обирають для пацієнтів найефективніші методи в рамках комплексного підходу.

Такі дослідження дають різноманітну інформацію про функцію органів і є неоціненними для діагностики захворювань, особливо серцево -судинних, легенів та бронхів. Також в клініках Medicover ви можете скористатися всіма іншими видами діагностики, яка доповнює “картину захворювання”. Найчастіше використовуються додаткові візуалізаційні методи, в т.ч. ультразвукова діагностика (наприклад, УЗД черевної порожнини, УЗД малого тазу, УЗД молочних залоз та інші).

Чим займається лікар функціональної діагностики

Всі мають розуміти важливе значення профілактики, і ​​робити регулярні медичні огляди, включаючи комплексне функціональне обстеження. На жаль, найчастіше пацієнти заходять у кабінет лікаря функціональної діагностики за скеруванням, тобто після появи перших симптомів.

Лікар функціональної діагностики найчастіше виконує:

- Обстеження та оцінку функцій дихання,

- Функціональну кардіологічну діагностику,

- Функціональну діагностику органів травлення,

- Функціональну діагностику нирок,

- Ендокринне функціональне обстеження,

- Гінекологічну функціональну діагностику,

- Функціональну неврологічну діагностику.

Лікар з функціональної діагностики працює над деталізацією, виправленням, підтвердженням попереднього діагнозу, встановленого заздалегідь, тому функціональне обстеження допомагає в діагностиці, а не в лікуванні захворювання.

Також рекомендується розглянути комплексну перевірку стану здоров'я перед віддаленими поїздками, особливо до країн з різкою зміною клімату, перед різними оздоровчими заходами, перед початком спортивних занять. Повне обстеження необхідне і тим, хто вибирає свідоме батьківство і планують зачати дитину. Такі профілактичні заходи дають змогу оцінити стан функціонування внутрішніх органів та супутніх систем, а також виключають ризик збоїв та загострень.

Які аналізи слід здати у рамках діагностики, визначає ваш лікар, все залежить від стану пацієнта та форми захворювання - гострої, хронічної чи початкової. Переважно функціональні обстеження робляться до або паралельно з лабораторною діагностикою.

Є кілька типів функціональних методів, для яких потрібно зробити аналізи, наприклад:

Моніторинг дихальної функції (дифузна ємність легень) - необхідний аналіз рівня гемоглобіну.

Велоергометрія потребує актуальної електрокардіографії (екг) та ехокардіографії (ехо серця, тобто узд серця).

Спірографія потребує рентгенографії легень або узд легень.

Для таких видів досліджень не потрібні додаткові обстеження та спеціальна підготовка:

- УЗД щитовидної залози

- УЗД лімфатичних вузлів

- УЗД слинних залоз

- Двостороннє ультразвукове дослідження судин кінцівок(доплер)

- УЗД черевної порожнини

- УЗД легень

- УЗД малого тазу

- УЗД молочних залоз

- ЕКГ

- Ехокардіографія (ехо серця).

Є п'ять основних категорій  методів вивчення функціональної діагностики. Першою категорією є електрокардіографія: щоденний моніторинг ЕКГ,  векторна кардіографія, перикардіальне картографування, стрес -тести, встановлення параметрів пульсу. Друга група методів допомагає оцінити стан дихання (наприклад, спірографія, інгаляційні тести). Третя група займається оцінкою стану нервової системи, в тому числі функціональним моніторингом порушень сну. Четверта група - це УЗД серця. До п'ятої групи відносять оцінку стану судинної системи (доплер, венографія тощо)

Функціональна діагностика є безпечною і безболісною. Лікар функціональної діагностики завжди опитує пацієнта, пояснює суть процедури та описує її перебіг. Це зменшує тривогу пацієнта, допомагає в якісній оцінці стану організму, оскільки дуже чутливі пристрої  реагують на всі зміни. Лікар радить виключити всі фізичні і емоційні провокуючі фактори. Встановлені також конкретні правила підготовки, які залежать від виду процедури.

Лікар функціональної діагностики, як записатись на прийом 

Ви можете записатись на прийом до лікаря з функціональної діагностики за направленням терапевта чи вашого сімейного лікаря в  одному з наших медичних центрів Medicover Львів чи Medicover Ужгород.

Ви можете запланувати візит до фахівця також зателефонувавши нам чи заповнивши заявку на прийом до на нашому сайті medicover.ua. Скористайтеся пошуком та оберіть собі лікаря за спеціальністю та містом, наприклад “Лікар функціональної діагностики Львів”. Також, ви можете знайти лікаря, ввівши його прізвище та ім'я. 

Читати далі Закрити опис

Відгуки