Ендокринолог Ужгород

Ендокринологія - галузь медицини, що займається лікуванням захворювань ендокринної системи, до її сфери входить діагностика та лікування гормональних порушень.

Ендокринологія в Medicover Ужгород

Ендокринні захворювання все більше стають неприємностями для сучасного суспільства. Сигнали, які посилає нам наше тіло, дуже важливі, тому не варто їх недооцінювати і у разі будь-яких підозр звернутися до лікаря ендокринолога в медичному центрі Medicover Ужгород.

Ендокринолог на підставі клінічного огляду та додаткових досліджень оцінить, чи існує ризик захворювання, або на якій стадії захворювання вже розвинулося.

Метою досліджень є знайти джерело проблеми, тобто визначити основну причину  захворювання. Завдяки цьому ми можемо надати пацієнту достовірні знання про певну хворобу та запропонувати найкращі методи лікування, спрямовані на мінімізацію симптомів захворювання та покращення якості життя пацієнта.

Фахівці напрямку ендокринологія в Medicover Ужгород займається проблемами ендокринної системи, тобто складним механізмом, що складається з залоз внутрішньої секреції та спеціалізованих клітин, що відповідають за вироблення гормонів.

Багато людей на запитання, що лікує ендокринолог, автоматично відповідають: щитовидна залоза. Насправді дисфункція щитовидної залози (гіпертиреоз, гіпотиреоз) становить значний відсоток захворювань, з якими пацієнти приходять на обстеження та лікування, але слід пам’ятати, що ендокринна система також складається з інших ключових центрів, включаючи гіпофіз, наднирники та яєчники. Більш того - дія окремих гормонів тісно пов'язана.

Ви можете звернутися по консультацію ендокринолога з такими розладами та їх симптомами, як:

- гіпертиреоз та гіпотиреоз,

- хвороба Хашимото,

- безпліддя (чоловіки та жінки),

- еректильна дисфункція у чоловіків,

- порушення менструального циклу у жінок,

- менопауза, андропауза,

- раптове збільшення або втрата ваги,

- втрата волосся,

- гірсутизм чоловіків,

- прищі, себорея,

- ламкі нігті,

- гінекомастія,

- депресія.

Ендокринологи часто спеціалізуються на лікуванні окремих груп пацієнтів, приділяючи особливу увагу проблемам, характерним для даної категорії. Хороший приклад - дитячий ендокринолог, який лікує порушення, характерні для дітей, від народження до підліткового віку. У цій групі найбільш важливими є порушення фізичного розвитку (швидший або повільніший ріст і збільшення ваги), аномальний статевий розвиток, занадто рання або надто пізня поява волосся на лобку, швидке випинання грудей у ​​дівчат, погано розвинені статеві органи, а також вугрі, себорея, алопеція.

Чим займається ендокринолог

Лікар ендокринолог займається захворюваннями викликаними гормональними збоями в результаті неправильної роботи залоз внутрішньої секреції. В основному це щитовидна залоза, але також гіпофіз, паращитовидні залози, надниркові залози, яєчники, яєчка та підшлункова залоза. 

Якщо будь-яка з цих залоз виділяє занадто мало або занадто багато гормонів, людині стає погано. Робота ендокринолога - знайти порушену залозу та призначити відповідне лікування. Іноді достатньо стежити за своїм здоров'ям і регулярно відвідувати лікаря, наприклад, у разі доброякісних вузлів на щитовидній залозі.

Ендокринолог також виявляє новоутворення, наприклад, щитовидної залози, яєчника або підшлункової залози.

Лікар ендокринолог лікує багато захворювань, і через їх специфіку він часто має подвійну спеціалізацію, наприклад ендокринолог-гінеколог. Найпоширеніші захворювання включають:

- гіпотиреоз,

- гіперактивна щитовидна залоза,

- хвороба Хашимото,

- хвороба Грейвса-Базедова,

- захворювання гіпофіза (акромегалія, пухлини, гіперпролактинемія, нецукровий діабет, синдром Кушинга),

- захворювання надниркових залоз (хвороба Аддісона, гіпоальдостеронізм, гіпертиреоз, гіпотиреоз, синдром Конна),

- захворювання підшлункової залози (пухлини),

- цукровий діабет,

- синдром полікістозних яєчників,

- порушення менструального циклу,

- проблеми народжуваності,

- андрогенні синдроми (наприклад, гірсутизм, алопеція).

Зазвичай ми звертаємося до ендокринолога після відвідування терапевта або гінеколога, який виявив деякі порушення у функціонуванні залоз внутрішньої секреції. Лікар ендокринолог призначає детальні аналізи крові та сечі, щоб допомогти виявити джерело захворювання та встановити план лікування. 

Після виявлення причин проблем зі здоров'ям ендокринолог визначає відповідне лікування. Вони можуть включати спостереження і, наприклад, прийом більш високих доз вітаміну D3. Однак частіше він полягає у прийомі належним чином підібраних препаратів, які допомагають регулювати роботу залоз внутрішньої секреції. Іноді лікування вимагає хірургічного втручання.

Ендокринолог, як записатись на прийом в Ужгороді

Записатись на прийом до лікаря ендокринолога можна зателефонувавши на рецепцію Medicover Ужгород чи заповнивши заявку на візит онлайн на веб-сайті нашого медичного центру. Ви можете обрати лікаря та зручне для візиту місто , наприклад “Ендокринолог Ужгород”.

Ми знаємо, що багатьом з вас цікаво, як відбувається огляд та  консультація ендокринолога і які аналізи потрібно зробити до першого візиту. Перша консультація переважно базується на співбесіді, доповненій базовим обстеженням щитовидної залози та загальним оглядом здоров’я. 

Читати далі Закрити опис

Відгуки