Ендоскопіст Львів

Ендоскопічне дослідження (ендоскопія) має досить широкий спектр застосування. Воно використовується в основному для діагностики захворювань травної системи, але також добре працює в інших галузях медицини, таких як ортопедія та ЛОР.

Ендоскопія та її види в Medicover 

Ендоскопія в Medicover - це обстеження, яке не тільки дозволяє зібрати матеріал для подальшого дослідження, але і, при необхідності, негайно провести процедуру. 

Основні види ендоскопічного дослідження в Medicover:

Гастроскопія - це обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, що дозволяє діагностувати захворювання стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, взяти зразок слизової для гістологічного дослідження та зупинити незначні кровотечі.

Мета гастроскопії - підтвердити або виключити патологію шлунково -кишкового тракту. Особливо це варто зробити, якщо ви страждаєте від печії, розладу травлення, утрудненого ковтання, болю в епігастрії та у вас є шлунково-кишкова кровотеча невизначеної причини. 

Артроскопія - це ендоскопія суглоба, наприклад колінного.

Цистоскопія включає ендоскопію сечового міхура, уретри, сечоводів і, у чоловіків, також простати. Для огляду внутрішньої частини уретри вводять цистоскоп. Метою цього тесту може бути діагностика інфекцій, поліпів, каменів у нирках та новоутворень.

Лапароскопія - чи не найпопулярніше ендоскопічне дослідження. Воно використовується для оцінки структури внутрішньої частини порожнини очеревини, наприклад, шлунка, печінки, жіночих статевих органів. Ендоскоп вводиться через розріз на животі.

Колоноскопія - це обстеження, яке дозволяє оцінити внутрішню частину товстого кишечника і, при необхідності, кінець кишки або прямої кишки та сигмовидної кишки. Під час обстеження можна взяти зразки виявлених уражень і навіть видалити наявні поліпи. Сама процедура є інвазивною та обтяжливою, але вона залишається найефективнішим та найшвидшим способом виявлення неопластичних змін у товстій кишці.

Ретельне обстеження товстого кишечника, проведене із застосуванням колоноскопії, дозволяє виявити тривожні зміни на ранній стадії їх формування. За останніми оцінками, колоректальний рак, виявлений на ранній стадії, виліковується майже на 100%. Часто для усунення патогенних змін у внутрішніх органах досить застосування відповідної фармакологічної терапії. Недіагностований рак стає стійким до неінвазивних форм лікування і потребує хірургічного втручання. Крім того, він генерує метастази в інших органах - печінці, щитовидній залозі, лімфатичних вузлах, що ускладнює одужання. Колоноскопія є формою профілактики недуг, які при нехтуванні можуть стати причиною кризових станів в організмі пацієнта.

Чим займається лікар-ендоскопіст

Ендоскопічне дослідження полягає в розміщенні зонда всередині корпусу гнучкої трубки (зонда), закінченої оптичним волокном. Розміщення зонда в тілі пацієнта дозволяє освітлювати внутрішню частину. Окрім самого зонда, лікарю ендоскопісту необхідно додаткове, спеціалізоване обладнання для проведення ендоскопічного обстеження.

Для того, щоб побачити зображення, зроблене зондом, ендоскопіст дивиться на нього на ендоскопі. Він також може аналізувати зображення, яке з'являється на екрані монітора.

Ендоскопія є надзвичайно важливим обстеженням, оскільки дозволяє лікарю побачити те, чого він не зміг би побачити при інших видах обстежень, таких як УЗД. Одним з найважливіших показань до ендоскопічного дослідження є підозра на рак у пацієнта.

В цьому випадку ендоскопія дозволяє лікарю взяти фрагмент ураження, визначити його клітинну структуру та визначити, чи це, наприклад, злоякісне ураження. Ендоскопія є надзвичайно корисним обстеженням, особливо у разі підозри на рак легенів, товстої кишки, шлунка або стравоходу. У цьому випадку ендоскопічне дослідження допомагає визначити, з яким типом, запальним чи злоякісним, має справу лікар. Ендоскопія також допомагає в діагностиці виразки шлунка. 

Ендоскопіст, як записатись на прийом 

Для проведення ендоскопічного дослідження необхідно записатись на прийом до лікаря ендоскопіста завітавши в медичні центри Medicover Львів чи Medicover Ужгород. Також, ви можете записатись на прийом до наших фахівців за телефоном гарячої лінії чи заповнивши форму запису на консультацію на веб-сайті medicover.ua.

Дослідження шлунково-кишкового тракту вимагає від пацієнта належним чином підготуватися до цієї медичної процедури.

Підготовка до ендоскопії залежить головним чином від її типу. Колоноскопія, тобто дослідження товстої кишки, вимагає від пацієнта найбільшого. Вже за 3 дні до запланованої процедури необхідно змінити раціон на рідкий. В останній день, що передує процедурі, єдиним прийомом їжі може бути сніданок рано вранці, а потім доцільно прийняти спеціальний рідкий препарат.

Читати далі Закрити опис

Відгуки