Гастроентеролог Львів

Гастроентерологія - це вивчення нормальної функції та захворювань стравоходу, шлунку, тонкої кишки, товстої та прямої кишки, підшлункової залози, жовчного міхура, жовчних проток та печінки. Вона включає детальне розуміння нормальної фізіології органів шлунково-кишкового тракту, включаючи рух їжі через шлунок і кишечник, перетравлення та всмоктування поживних речовин в організм, виведення відходів із системи та функції печінки як органу травлення. 

Гастроентерологія також займається загальними та важкими станами, такими як поліпи та рак товстої кишки, гепатит, гастроезофагеальний рефлюкс (печія), виразкова хвороба шлунка, коліт, захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, харчові проблеми, синдром подразненого кишечника та панкреатит. По суті, вся нормальна діяльність та захворювання органів травлення є частиною вивчення гастроентерології. 

Гастроентерологія в Medicover

У медичному центрі Медікавер лікарі гастроентерологи забезпечують повний догляд за травною системою, лікують розлади та будь-які захворювання, що вражають травну систему, включаючи стравохід, шлунок, тонкий і товстий кишечник, пряму кишку, печінку, жовчний міхур і підшлункову залозу.

Наша висококваліфікована команда гастроентерологів, що працює за допомогою найсучаснішого обладнання та хірургія органів травлення забезпечують профілактику, діагностику, оцінку та лікування найрізноманітніших захворювань шлунково-кишкового тракту, надаючи персоналізовану, якісну допомогу.

Клініка Медікавер є центром для лікування майже всіх видів захворювань шлунково-кишкової тракту, таких як порушення травлення, синдром подразненого кишечника, геморой, діарея, виразка, камені в жовчному міхурі та інші.

 

Чим займається гастроентеролог

До завдань гастроентеролога відносяться:

- діагностика та лікування захворювань травної системи,

- проведення досліджень травного тракту, черевної порожнини та кишечника за допомогою методів візуалізації(в т.ч. УЗД),

- направлення пацієнтів для подальшого обстеження органів травлення;

- виконання терапевтичних процедур (наприклад, розширення звужень шлунково-кишкового тракту, видалення сторонніх тіл зі стравоходу, видалення поліпів, гальмування кровотечі з верхніх відділів шлунково -кишкового тракту),

- направлення пацієнтів на консультації до інших спеціалістів та консультації пацієнтів, які були направлені від лікарів інших спеціальностей,

- взяття зразків для гістологічних досліджень,

- проведення заходів профілактики захворювань органів травлення та навчальних заходів щодо застосування відповідної дієти при різних захворюваннях шлунка або кишечника.

Консультація гастроентеролога необхідна при наявності симптомів:

- болі в животі,

- відчуття печіння в стравоході,

- метеоризм,

- нудота,

- діарея,

- запор,

- відрижка,

- проблеми з ковтанням,

- відсутність апетиту,

- біль у печінці,

- перебільшене відчуття ситості,

- необґрунтоване зниження ваги.

Хороший гастроентеролог допоможе також у складних випадках, коли:

- є кривава блювота або проблеми з дефекацією,

- аналізи крові показують анемію, яка не зникає, незважаючи на добавки заліза,

- окружність живота збільшується, незважаючи на правильне збалансоване харчування,

- стресові ситуації посилюють порушення роботи кишечника або викликають біль у животі,

- планується лікування ожиріння із застосуванням хірургічних методів,

- після закінчення шлунково-кишкової інфекції біль у животі зберігається, а перистальтика кишечника все ще не працює належним чином,

- ви помітили, що у ваших випорожненнях є слиз або кров.

Лікар гастроентеролог також може допомогти діагностувати більш серйозні захворювання травної системи, які можуть потребувати втручання хірурга або онкологічної консультації: цироз, апендицит, рак тонкої кишки, рак товстої кишки, рак шлунка, рак печінки, рак підшлункової залози.

Симптоми шлунково-кишкових проблем ні в якому разі не можна ігнорувати, і все ж буває, що пацієнти недооцінюють сигнали, що надходять від організму. Прислухайтесь до себе і при перелічених вище симптомах обов'язково заплануйте консультацію гастроентеролога.

Лікар гастроентеролог коригує лікування відповідно до симптомів, які відчуває пацієнт, і діагнозу, поставленого фахівцем. У разі легких захворювань травної системи лікар часто призначає відповідну дієту, адаптовану до потреб пацієнта. Трапляється також, що гастроентеролог призначає антибіотики, спрямовані на усунення різних видів інфекцій, наприклад, інфекції Helicobacter pylori, або інші ліки та специфічні препарати, які покращують роботу травної системи. При підозрі на новоутворення хороший гастроентеролог може направити пацієнта до онколога. У деяких ситуаціях може знадобитися допомога хірурга, наприклад при апендициті.

Під час візиту гастроентерологи перш за все проводять ретельну бесіду з пацієнтом щодо симптомів, які виникають, щоб діагностувати захворювання та вибрати відповідне лікування. Лікар гастроентеролог може задати питання про ліки, частоту дефекації, щоденний раціон. Можуть бути випадки, коли лікарю потрібно провести пальпацію живота. Вона полягає у натисканні на відповідні місця на животі пацієнта, під час якого пацієнт визначає, де відчувається біль. Під час огляду лікар може оцінити натяг черевної стінки, визначити розмір окремих органів у черевній порожнині, а також виявити патологічні зміни шкіри та підшкірної клітковини.

Консультація гастроентеролога може завершитись рекомендацією пройти додаткові обстеження для встановлення точного діагнозу, наприклад:

- лабораторні дослідження: аналіз крові, печінкові проби, аналізи підшлункової залози, аналіз калу (наприклад, на приховану кров), маркери вірусного гепатиту,

- УЗД черевної порожнини,

- рентген черевної порожнини,

- водневий дихальний тест,

- тест на бактерії Helicobacter pylori,

- гастроскопія,

- колоноскопія,

- ендосонографія,

- магнітно-резонансна томографія.

Гастроентеролог, як записатись на прийом

У разі тривожних симптомів з боку травної системи, відвідайте гастроентеролога у клініках Medicover Львів та Medicover Ужгород. Йдучи на прийом, візьміть із собою всю медичну документацію. Ви можете записатись на консультацію гастроентеролога під час перебування в клініці або зателефонувавши за номером гарячої лінії. Також ви можете вибрати лікаря онлайн і, заповнивши заявку, записатись на прийом до гастроентеролога. Для цього достатньо скористатись зручним пошуком лікаря на нашому сайті medicover.ua, адміністратор клініки підбере для вас найзручнішу дату і час.

Читати далі Закрити опис

Відгуки