Ревматолог Львів

Ревматолог - це спеціаліст, до якого слід звернутися у разі виникнення тривожних симптомів, пов’язаних з опорно-руховою системою. Розлади, пов’язані з руховою системою, лікує не тільки ревматолог, а й ортопед. Тож може виникнути питання: до якого лікаря звернутися? Все залежить від виду захворювання. Обидва фахівці тісно співпрацюють, але сфера їхніх інтересів сильно відрізняється.

Лікар-ортопед найчастіше займається травмами (наприклад, розтягненнями, переломами), а також лікуванням вроджених та набутих дефектів. А клініку ревматології слід відвідати в ситуації, коли болі в кістках і суглобах не є результатом механічних травм або раптових нещасних випадків і не зникають під впливом фармакологічних засобів. Крім того, якщо біль супроводжується лихоманкою, набряком, скутістю, деформацією та набряком суглобів, а також хворобами живота, необхідна консультація ревматолога.

Ревматологія в Medicover

Сучасна ревматологія Medicover ставить собі за мету догляд за пацієнтами із захворюваннями опорно-рухового апарату на найвищому професійному рівні, оскільки швидка діагностика та інтенсивне лікування мають ключове значення у перебігу та прогресуванні захворювань опорно-рухового апарату. 

Найбільш поширені захворювання, які діагностують та лікують в центрі ревматології Medicover, включають:

- ревматоїдний артрит,

- псоріатичний артрит,

- системний червоний вовчак,

- системна склеродермія,

- подагра,

- ревматична лихоманка,

- фіброміалгія,

- системний васкуліт,

- остеопороз,

- остеоартрит,

- хвороба Марі-Штрюмпеля (Бехтерєва).

У разі ревматичних захворювань лікування підбирається індивідуально для конкретного пацієнта та захворювання. Лікування дегенеративних та запальних захворювань кісток, суглобів та сполучної тканини зазвичай довготривале. Лікування полягає у призначенні протизапальних препаратів та фізіотерапії. Фахівець ревматології Medicover також може призначити блокаду, пункцію, ін’єкцію і, при необхідності, операцію.

Чим займається лікар-ревматолог

Ревматолог займається:

- проведенням досліджень опорно -рухового апарату та сполучної тканини,

- плануванням медичної реабілітації,

- скеруванням на хірургічні процедури,

- направленням на санаторно-курортне лікування,

- лікуванням хвороб кісток, суглобів, м’язів, сполучної тканини - дегенеративних, ревматичних, запальних захворювань.

Консультація ревматолога необхідна при наявності таких симптомів:

- набряк суглоба

- помітна жорсткість у суглобах, наприклад, коли ви прокидаєтесь

- тривала лихоманка без ознак інфекції,

- болі в м’язах, кістках, суглобах,

- хвороби живота, які неможливо пояснити захворюваннями кишечника або шлунка.

Більше того, якщо:

- у вас проблеми з утриманням предметів у пальцях,

- у вас проблеми з нахилом або підхопленням предметів,

- вам важко рухатися

- суглоби червоні і температура навколо них вища, ніж в решті частин тіла,

- суглоби спотворюються і набрякають,

не вагайтесь і якомога швидше зверніться до лікаря ревматолога. Для ефективного лікування ревматичних захворювань час реакції має важливе значення, оскільки неліковані захворювання можуть призвести до багатьох серйозних ускладнень не тільки з боку опорно-рухового апарату, а також викликати запалення багатьох органів в організмі, наприклад, зміни в легенях, слизових оболонках , порушення роботи нирок або серця.

Існує хибна думка, що ревматичними захворюваннями страждають лише літні люди, і тільки такі люди відвідують ревматолога. Однак це не так - молоді люди також можуть страждати від сильних болів через ревматичні захворювання.

Візит до хорошого ревматолога складається з декількох етапів. Перший - це детальне медичне опитування, мета якого - отримати інформацію про наявні захворювання. Питання можуть стосуватися симптомів, які виникають (коли вони виникли, як довго вони тривають, яка їх природа). Фахівець також може запитати про хронічні захворювання, прийняті ліки та про наявність ревматичних захворювань у родині. Наступний етап - суб’єктивне дослідження. Залежно від повідомлених симптомів, обстеження може стосуватися не тільки функцій суглобів і м’язів, але також лікар ревматолог може оглянути шкіру, нігті та лімфатичні вузли або живіт.

Перший візит до фахівця центру ревматології зазвичай не закінчується постановкою конкретного діагнозу та початком остаточного лікування. Зазвичай необхідні додаткові обстеження. Наступні дослідження можуть допомогти визначити тип ревматичної хвороби:

- аналізи крові та сечі, наприклад, перевірка рівня ревматоїдного фактора,

- рентген кісток і суглобів,

- УЗД рухових органів,

- магнітно-резонансна томографія,

- біопсія.

 

Крім того, хороший ревматолог може скерувати на консультацію до інших спеціалістів: ортопеда, ЛОРа, стоматолога, офтальмолога або дієтолога.

Збираючись на прийом в ревматологічний центр, ви повинні взяти з собою наявну повну медичну документацію, якщо це не перший візит до фахівця. Крім того, ви можете записати список важливих питань, якщо ви не впевнені у своїх симптомах.

Ревматолог, як записатись на прийом

Фахівці ревматологи приймають в сучасних кабінетах в клініках Medicover Львів та Medicover Ужгород. Ви можете здійснити попередній запис за телефоном гарячої лінії чи безпосередньо в клініці. Також можна скористатись зручним пошуком на сайті, заповнити коротку заявку, а адміністратор клініки зв'яжеться з вами і підбере зручну дату і час для проведення обстеження.

Читати далі Закрити опис