Лікар ультразвукової діагностики Львів

Завдяки дуже широкому спектру застосування ультразвуку лікар може допомогти виявити багато захворювань, що протікають у всьому тілі.

Діагностика дозволяє дослідити форму та розміри органів, а також потовщення або вузлики всередині них. Гінекологічне ультразвукове обстеження дозволяє дослідити стан яєчників, шийки матки та дна матки, виявити кісти, міому та пухлинні захворювання репродуктивних органів. Ультразвук також безцінний у вагітних - завдяки цьому неінвазивному методу лікар може регулярно перевіряти стан плода та оцінювати, чи правильно він розвивається. Планові перевірки під час вагітності також дають можливість на ранніх термінах виявити багато вроджених вад, що дозволяє швидко розпочати лікування, яке часто рятує життя дитини відразу після пологів.

Які частини тіла можна обстежити за допомогою ультразвуку? Виділяють, насамперед, діагностику: молочних залоз (це дуже важливий контрольний огляд, який кожна жінка старше 20 років повинна проводити один раз на рік), органів черевної порожнини, щитовидної залози, серця (також відоме як ехо серця), очей, гінекологічну, трансректальну, слинних залоз, лімфатичних вузлів, суглобів коліна, ліктя, стегна, а також судинну доплерографію.

Ультразвукова діагностика в Medicover

Призначення кабінетів ультразвукової діагностики в Медікавер - це зручне, швидке та професійне обслуговування пацієнтів у галузі діагностичної візуалізації. Нашим пріоритетом є створення високих стандартів медичних послуг та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Лікарі ультразвукової діагностики докладають всіх зусиль, щоб приділяти кожному пацієнтові стільки часу, скільки йому потрібно, в атмосфері комфорту, професіоналізму та доброзичливості.

Ультразвук дає багато можливостей,тому він доповнює інші огляди, наприклад, пальпацію, та дозволяє отримати зображення зсередини тіла.

В клініках Medicover Львів, Medicover Ужгород та Medicover Дніпро проводиться ультразвукова діагностика всіх частин тіла:

- УЗД органів черевної порожнини

- УЗД органів малого тазу (матки і придатків, в т.ч. в 3D режимі)

- Моніторинг овуляції в природньому циклі

- УЗД молочних залоз

- ЕХО серця  (УЗД серця)

- УЗД щитоподібної залози

- УЗД легень

- УЗД нирок і сечового міхура

- УЗД простати, калитки

- УЗД суглобів

- УЗД судин: доплерографія судин кінцівок, судин нирок, черевного відділу аорти

- Комплексне УЗД нирок, сечового міхура, простати і калитки

- Спостереження вагітності: скринінг плода, УЗД серця плода

Також проводяться процедури для малих пацієнтів: нейросонографія, перевірка кульшових суглобів у дітей до року, УЗД внутрішніх органів до 16 років.

При необхідності, можна додатково провести прецизійний аналіз одного із органів.

Що ви повинні знати про ультразвукову діагностику в Medicover?:

- не обов'язково мати направлення від лікаря,

- невелика тривалість (залежно від досліджуваної області),

- опис надається проводиться під час візиту,

- проводиться з дотриманням процедур безпеки та високих гігієнічних стандартів,

- проводиться досвідченими лікарями,

- ми маємо сучасне обладнання з повним набором зондів (включаючи зонд для дрібних суглобів), завдяки якому ми можемо отримувати зображення суглобів, м’яких тканин та проводити доплерівське ультразвукове дослідження,

- немає протипоказань для проведення (окрім серйозних травм в місці діагностики).

Ми маємо новітнє обладнання та висококласних спеціалістів. Ця комбінація дозволяє нашим пацієнтам отримати цінну інформацію про своє здоров’я та негайно розпочати усунення джерел болю.

Чим займається лікар ультразвукової діагностики

Ультразвук - один з основних методів, який дозволяє з’ясувати форму, розміри та аномалії конкретних органів. Теоретично обстеження може зробити будь-який лікар, але щоб переконатися, що його було проведено та описано як слід, найкраще записатися на прийом до фахівця, який має підтверджену кваліфікацію.

Відвідування лікаря ультразвукової діагностики, як і інших лікарів, починається зі співбесіди. Він  запитає, чи є скарги, які спонукали вас пройти огляд, чи це тільки для профілактики. Потім лікар попросить вас відкрити частину тіла, яку потрібно перевірити, і проведе огляд. УЗД внутрішніх органів виконується за допомогою спеціального зонда, покритого гелем, що полегшує передачу ультразвукових хвиль та дозволяє перевірити розміри, форму, структуру та виявити будь-які відхилення. Зображення діагностики видно в режимі реального часу на екрані монітора, завдяки чому лікар може відразу прокоментувати побачене і поставити діагноз. Після завершення процесу, ви отримаєте роздруковані фотографії, зроблені за допомогою ультразвукового апарату, та детальний опис, який може стати основою для подальшої діагностики, якщо повний діагноз було неможливо встановити під час огляду.

Єдиним абсолютним протипоказанням до обстеження є наявність відкритих ран м’яких частин, пошкодження кісток, відкриті інфекції та опіки в зоні огляду. Свіжозакриті переломи є відносним протипоказанням, оскільки в такому випадку результат узі, як правило, не тягне за собою жодних терапевтичних наслідків і може піддавати пацієнта непотрібному болю.

Найчастіші показання до проведення включають:

- болі в животі гострого характеру,

- захворювання черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, нирки),

- діарея,

- підозра на вагітність,

- діагностика безпліддя,

- діагностика захворювань статевих органів,

- збільшення окружності шиї,

- пухлини,

- аневризми,

- серцево-судинні захворювання,

- набряки.

Попередня підготовка до огляду залежить від типу дослідження.

УЗД органів черевної порожнини проводиться в положенні пацієнта лежачи на спині. Лікар покриває шкіру спеціальним гелем, щоб досягти повного контакту головки апарату зі шкірою та усунути бульбашки повітря. Потім пацієнт виконує вказівки лікаря щодо дихання. Переміщуючи головку камери, отримують зображення всього досліджуваного об'єкта, які видно на екрані монітора.

Найважливішою перешкодою при правильній оцінці УЗД органів черевної порожнини є затримка їжі та газів у шлунку, дванадцятипалій кишці та кишечнику. Якщо ваш лікар не скаже вам інакше, його слід проводити натщесерце. Принаймні за 6 годин до процедури не можна нічого їсти, дозволяється пити негазовану воду невеликими порціями, намагаючись уникати надмірного заковтування повітря.

Метою ехокардіограми (ехо серця) є оцінка вад та ефективності кровообігу серця. Ехокардіографія проводиться, коли пацієнт лежить на лівому боці. До поверхні грудної клітки біля серця підносять спеціальну головку апарату, покриту невеликою кількістю гелю. Під час огляду лікар може попросити вас змінити положення, щоб побачити серце з кількох сторін. Не рухайтесь і не розмовляйте під час УЗД серця. Час огляду може бути різним, але зазвичай узі триває близько 15-30 хвилин. Під час ехокардіографії реєструється рух серцевого м’яза та клапанів, ступінь їх звуження та регургітації, а також скоротливість серця.  Ехо серця - це неінвазивний метод, тобто не пошкоджує тканини організму. Воно проходить безболісно і не несе жодного ризику для пацієнта, тому при необхідності його можна проводити неодноразово.

УЗД легень - це інноваційний метод, який дозволяє швидко, безпечно та надійно діагностувати захворювання легенів. Численні наукові висновки підтверджують, що цей метод дозволяє виявити пневмонію з більшою чутливістю, ніж класичний рентген грудної клітки. Воно часто говорить про його причину, що дозволяє розпочати відповідне лікування. При такому діагнозі рентген необхідний лише у виняткових обставинах.

До переваг УЗД легень належать:

- відсутність впливу рентгенівських променів - їх можна безпечно виконувати вагітним жінкам та дітям - особливо найменшим,

- візуалізація дуже дрібних змін

- постановка точного діагнозу,

- оцінка наслідків лікування,

- не вимагає спеціальної підготовки,

- коротка тривалість - приблизно 10 хвилин,

- тривожність у дитини не впливає на якість процедури.

Гінекологічне ультразвукове дослідження слід проводити профілактично кожні два роки. Лікар може також призначити його проведення вагітним жінкам, після пологів, а також для різних контрольних цілей. На основі гінекологічного обстеження оцінюють стан репродуктивних органів, шийки матки, яєчників, стан слизової матки та Дугласової заглибини. УЗД органів малого тазу може проводитися трансвагінально або через черевну стінку. Трансвагінальне УЗД органів малого тазу не вимагає ніякої підготовки. Перед оглядом сечовий міхур не слід наповнювати, оскільки це не впливає на якість отриманих зображень і може викликати додатковий дискомфорт під час процедури. У переважній більшості випадків огляд безболісний, і протипоказань для його проведення немає, якщо так вирішив ваш гінеколог. Необхідною умовою огляду через черевну стінку є якомога більше заповнення сечового міхура. В іншому випадку гази в кінцевому відділі кишечника перешкоджають потраплянню ультразвукової хвилі до цих структур. Щоб сечовий міхур був наповнений належним чином, слід випити від 1 до 1,5 літра негазованої рідини більш ніж за годину до призначеного часу і не випорожнювати його.

УЗД молочних залоз часто рекомендується гінекологом як діагностичний метод, що доповнює інші аналізи. Поряд з мамографією, це одне з основних досліджень, рекомендованих для профілактики раку молочної залози. Під час діагностики грудей виявляються не тільки новоутворення, а й кістозні зміни, мастопатії, папіломи, дисплазія молочної залози та фіброаденоми.  УЗД молочних залоз не вимагає ніякої підготовки і може проводитися під час будь-якої стадії менструального циклу, якщо інше не призначено лікарем.

Ультразвук передміхурової залози проводиться з метою оцінки гіпертрофії або виявлення інших захворювань та патологічних станів простати, включаючи рак. Завдяки ньому можна встановити причину розладів сечовипускання. УЗД простати може проводитись трансректально або через стінку черевної порожнини. Трансректальний спосіб не вимагає ніякої підготовки. Перед прийомом у лікаря сечовий міхур не слід наповнювати, оскільки це не впливає на якість отриманих зображень, також немає необхідності використовувати ректальні клізми або приймати проносні засоби. Необхідною умовою для ультразвукового дослідження простати через черевну стінку є якомога більше наповнення сечового міхура. В іншому випадку гази в кінці кишечника заважають ультразвуковій хвилі потрапити до цієї залози. Обстеження включає оцінку сечового міхура, загальну оцінку передміхурової залози та оцінку залишкової сечі після спорожнення сечового міхура.

Стан нашого здоров’я не завжди такий, як би нам хотілося. Іноді наше тіло надсилає нам тривожні сигнали, але ми вагаємося приймати рішення щодо діагностики. Причини різні, але дуже часто це страх виявити якісь незначні порушення та інколи навіть серйозні захворювання. Швидка дія, тобто швидке виявлення будь-яких відхилень, відіграє дуже важливу роль.

Отримані під час огляду результати дозволяють діагностувати та застосовувати ефективні методи лікування, в т.ч. численні захворювання опорно-рухового апарату (посттравматичні та дегенеративні зміни суглобів, п’яткової шпори, захворювання ахіллового сухожилля), а також різні типи кіст і пухлин внутрішніх органів (також ракових), кісти та пухлини молочної залози, захворювання лімфатичних вузлів та щитовидної залози, грижі, захворювання печінки, нирок, підшлункової залози тощо.

Ультразвукове дослідження також проводиться до запланованих хірургічних операцій та після їх проведення з метою контролю, щоб перевірити ефективність проведених процедур.

Лікар ультразвукової діагностики, як записатись на прийом

Щоб пройти обстеження, достатньо записатись на прийом до лікаря за допомогою зручного пошуку лікарів на нашому сайті. Достатньо вибрати спеціалізацію “лікар ультразвукової діагностики” та місто, а тоді зі списку обрати фахівця, скориставшись опцією “записатись на прийом”. Пацієнткам жіночої консультації варто обирати лікаря за основним профілем: “гінеколог”, “акушер-гінеколог” чи “репродуктолог”, у якого вказана додаткова спеціалізація лікаря УЗД. Домовитись про візит можна також за телефоном гарячої лінії або особисто в клініках Medicover Львів, Medicover Ужгород та Medicover Дніпро.

Читати далі Закрити опис
<< 1 2 3 > >>

Відгуки