Що таке психотерапія

Мабуть, важко когось сьогодні здивувати тим, що психотерапія — це важливий напрямок в сучасній медичній практиці. Людське суспільство невпинно розвивається і вдосконалюється: емоції та почуття людини вже не потрібно приховувати, стримувати та накопичувати, особливо у випадках, коли ми чи наші близькі відчуваємо страх, емоційну напругу, нав'язливі думки, тривожність, надмірну конфліктність, моменти паніки чи розлади сну та харчування. Раніше, абсолютно характерним було вирішення будь-яких з цих симптомів — це почекати чи не звертати уваги. Але зараз абсолютно точно встановлено, що це симптоми захворювань, які потрібно лікувати. Саме цим і займаються спеціалісти відділення «МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я» клініки Медікавер.

Що ж таке психотерапія? Хто ж такий психотерапевт, психоневролог?

 

Психотерапія – це вид лікування, який вже багато років надає медичний центр Медікавер у Львові, при якому основним інструментом допомоги пацієнтові є розмова та створення довірливих відносин з лікарем. Метою психотерапії є позбавлення симптомів хвороби, таких як страх, емоційна напруга, настирливі думки, тривожність, надмірна конфліктність чи уникання перед тим звичних ситуацій тощо.

Психотерапевт (від грец. «psyho» - душа та «theraperia»- лікування, догляд) супроводжує клієнта в його переживаннях, допомагає віднайти ресурс для вирішення внутрішніх конфліктів та допомагає пізнати самого себе.

До основних видів професійної психотерапевтичної допомоги відносять:

● психологічне консультування;

● психотерапію, яка, в свою чергу, ділиться на психоаналіз, психодинамічну терапію, поведінково-когнітивну терапію, екзистенційну терапію, сімейну терапію, тощо.

 

Послуга "Психоаналітичне консультування" користується популярністю серед пацієнтів Медікавер, адже допомагає подолати особистісні проблеми та скерована на підвищення психологічної компетентності людини.

Психоаналіз орієнтований на глибоке самопізнання, яке необхідне для серйозних психічних змін. Психоаналіз — це найбільш фундаментальний вид терапії і тому це є найбільш тривалий спосіб дослідження внутрішнього світу людини.

Психоаналітична (психодинамічна) психотерапія застосовується найчастіше тоді, коли людині потрібна допомога для подолання важкого емоційного стресу та для відновлення здатності самостійно справлятися із психологічними проблемами.

 

Психотерапевтичний метод, який практикують спеціалісти медичного центру Медікавер у Львові неодмінно допоможе в лікуванні:

1. розладів адаптації, пов'язаних із втратою (втрата близьких, розлука, розлучення);

2. переживання переломних моментів в житті людини (вступ до школи, ВНЗ, народження дитини, невдачами у спробі досягнення мети);

3. посттравматичного стресового розладу;

4. депресивних станів;;

5. тривожних розладів;

6. панічні стани;

7. розладів харчової поведінки (анорексія, булімія);

8. поведінкових розладів, пов'язаних із післяродовим періодом;

9. ігрової залежності;

10. порушень сну;

11. психосоматичних захворюваннях;

12. сексуальної дисфункції;

13. переживань з приводу внутрішньо сімейних конфліктів.

 

Психотерапевтичне консультування дітей та підлітків

 

Психотерапевти Медікавер радять батькам дітей, які досягли або невдовзі досягнуть перехідного періоду, при перших ознаках змін емоційного чи поведінкового характеру, вікових кризів не затягувати з очікуванням покращення, а скористатися послугою "Психотерапевтичне консультування". Причинами зміни поведінки можуть стати:

1. адаптація дитини до школи

2. конфлікти з однолітками, вчителями, батьками;

3. агресивність;

4. проблема самооцінки;

5. відношення до свого тіла та статевої зрілості;

6. стосунки з протилежною статтю.

 

Окрім психотерапевта, в Медікавер надає свої послуги лікар-психоневролог, галузь діяльності якого відрізняється від стандартної психотерапевтичної практики.

Психоневролог – це лікар, який диференціює симптоми органічного ураження мозку та функціональні порушення нервової системи.

 

Психоневрологія – це погранична область неврології та психіатрії, яка вивчає неврози, фобічні розлади, афективні розлади, депресивні та тривожні стани, порушення сну, пограничні стани, харчові та поведінкові розлади, психосоматичні захворювання. 

Як ми розуміємо з усього вище сказаного, кожна вікова категорія здатна до переживань емоцій та різних станів, які не завжди здатна опанувати. Не потрібно очікувати самостійного полегшення, залежно від ваших особистих потреб, спеціалісти відділу Психотерапії Медікавер у Львові оберуть для вас найдієвіший метод допомоги, який неодмінно приведе до швидкого одужання, для цього потрібно лише наважитися і записатися на консультацію.

Схожі статті