УЗД органів черевної порожнини

Натще, якщо обстеження в першій половині дня. Якщо обстеження в другій половині дня – нічого не їсти і не пити за 5-6 годин, не вживати продукти, які викликають здуття живота: сирі овочі і фрукти, бобові (горох, квасоля), хліб і здоба, молоко і молочні продукти, жирну їжу, алкоголь, солодощі (цукерки, цукор), каву, сік, газовані напої. Для дітей віком до 1 року дозволене годування.

   

УЗД органів черевної порожнини, жовчного міхура з жовчогінним сніданком

Обстеження проводять натще і тільки в першій половині дня. За 3 доби до УЗД виключити: сирі овочі і фрукти, бобові (горох, квасоля), хліб і здоба, молоко і молочні продукти, жирну їжу, алкоголь, солодощі (цукерки, цукор), каву, сік, газовані напої. Останній прийом їжі напередодні діагностики не пізніше 19.00. Якщо УЗД буде проводитися в другій половині дня, то дозволений легкий сніданок, але не менше, ніж за 6 год до процедури, а прийом рідини – не менше ніж за 3 год. Також рекомендується утриматися від куріння.  

    

Езофагогастроендоскопія без седації-знечулення

Натще, звечора легка вечеря. Можна 2-3 ковтки  чистої,негазованої води,але не безпосередньо перед процедурою. Якщо пацієнт приймає ліки від тиску чи серця, то прийняти теж можна.

  

Езофагогастроендоскопія із седацією (загальне знечулення для малих втручань (седація)

Натще, звечора легка вечеря.

При проведенні ЕФГДС чи колоноскопії під загальним знечуленням, необхідно врахувати неможливість водіння авто після обстеження та обмеження фізичного навантаження в день проведення процедури.

  

УЗД сечовидільної системи (сечовий міхур,нирки,наднирники)

Не їсти 2-3 год перед УЗД. За 1 годину перед УЗД не вживати рідини. Обстеження проводять із наповненим сечовим міхуром (можна випити до 1 л води за 1 годину до обстеження і обов’язково утриматись від сечовипускання).

  

УЗД прицільно лише нирок

За 1 годину перед УЗД не вживати води. За 2-3 год перед УЗД нічого не їсти.

 

УЗД сечового міхура і простати

Добре наповнений сечовий міхур (так,щоб добре хотілось в туалет), за 2 години до обстеження випийте до 1 л негазованої рідини.

 

УЗД простати трансректально

За 2 дні до проведення виключити молочні продукти, здобу, сирі овочі, фрукти, щоб уникнути газоутворення. Зранку перед обстеженням зробити мікроклізму швидкої дії, наприклад Норгалакс.

 

УЗД (доплерографія) судин черевного відділу аорти,узд судин нирок

Не вживати їжу протягом 8-ми годин до візиту, не вживати воду за 4 години до візиту. 

Рекомендовано лікарем випити 4 таблетки еспумізану ввечері, 4 зранку, та 4 в обід. 

Об'єм талії має бути 75-95 см.

  

УЗД легень

Проводять згідно рекомендацій лікаря, бажано не раніше 8-9 дня від початку симптомів ковіду. 

 

Нейросонографія (УЗД головного мозку дитини)

Проводять дітям до 1 року (поки не заросло тім'ячко).

 

УЗД матки та придатків вагінально

Не потрібно спеціально вживати воду. Не призначаються для дівчаток і жінок, які не жили статевим життям.

 

УЗД матки та придатків абдомінально

Наповнити сечовий міхур (випити до 1 л рідини за годину до обстеження).

  

Фолікулометрія

Фолікулометрія при нормальній тривалості циклу (28 днів) призначається на 7-8 день, а при більш тривалому - на 10 і пізніше.

Дата фолікулярного УЗД призначається лікарем, оскільки залежить від особливостей місячного циклу. Перше УЗД проводять відразу після закінчення менструації. Залежно від періодичності циклу, дата проведення першого дослідження коливається від п'ятого до десятого його дня.

 

Метросальпінгографія (перевірка прохідності маткових труб під контролем рентгену!)

Перевірка прохідності маткових труб проводиться під контролем рентгену, у період 6-9 день менструального циклу.

Мати свіжі мазки на флору (не більше 3 місячної давності, якщо з тих пір не було жодних скарг) і цитологію (не більше 1 року давності).

Мазки на Торч-інфекції не обов'язково. Від початку циклу не жити статевим життям. При тривожності пацієнта - за 1 год до процедури можна випити знеболююче, яке зазвичай добре переноситься пацієнтом (ібупрофен, спазмалгон), щоб зменшити неприємні відчуття від процедури, яка в принципі не є болючою. Перед проведенням мати злегка наповнений сечовий міхур.

 

УЗД молочних залоз

Дане обстеження проводять у першій половині менструального циклу (з 2 по 12 день від початку місячних). Але якщо є скарги, щось турбує,чи якщо лікар порекомендував інші дні циклу - тоді у будь який день циклу. УЗД грудних залоз дозволяє виявити рідинні утвори, дослідити і виявити кисти до 2-3 мм, стан епітелію, кальцинати, диференціювати діагностику між кистами і фіброаденомами.

 

УЗД для підтвердження вагітності

Рекомендовано проводити не раніше ніж через 2 тижні затримки менструації. Якщо є якісь скарги на болі внизу живота, виділення і т.д., чи попередньо була позаматкова вагітність, або є підозра на неї, проводять незалежно від періоду затримки.

 

Мамографія

Рекомендовано проходити у період після закінчення місячних до середини циклу. Але якщо є скарги, щось турбує, чи лікар рекомендував інші дні циклу - тоді записуватись можна і без огляду на ці дні циклу. Обстеження проводять жінкам після 40р. До 40р можна проводити дослідження за скеруванням лікаря мамолога-онколога, де лікар вказує рекомендації під яким кутом потрібно провести знімок(скерування мати обов’язково з собою).

Мамографія дозволяє виявити непальповані пухлини, вузли, порушення гормонального статусу. Окрім цього виявляє початкові зміни небажаних проявів пухлин.

Схоже