Коронавірус #1

Коронавірус

В Україні офіційно зареєстровано перший випадок захворювання коронавірусом. Будьте проінформовані та уникайте паніки.

Прості кроки, що допоможуть захистити себе та близьких:

  • Часто мийте руки з милом та користуйтесь антисептиками на основі спирту;
  • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя;
  • Уникайте тісного контакту з тими, хто має симптоми застуди чи грипу;
  • Не торкайтесь руками очей, носа та рота;
  • Ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо та яйця;
  • Уникайте безпосереднього контакту з дикими чи свійськими тваринами.

Що робити, якщо у вас лихоманка, кашель, утруднене дихання?

  • Не панікуйте;
  • Залишайтесь вдома;
  • Не займайтесь самолікуванням;
  • Викличте сімейного лікаря чи бригаду швидкої допомоги.

Топ-запитань та відповідей про коронавірус:

1. Що таке коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості. Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.

2. Як передається захворювання?

Вірус не циркулює в повітрі, а передається від людини до людини – крапельним та контактним шляхами. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки, тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви є на відстані понад 1,5м. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей, через руки або інші предмети після торкання до об’єктів, забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого.

3. Хто є у групі ризику?

Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. У групі ризику – люди похилого віку, медичні працівники, особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим, особи, які перебували в закритому середовищі з хворими, особи, які мають хронічні захворювання.

4. Наскільки захворювання є небезпечним?

80% від усіх випадків захворювань, викликаних коронавірусною інфекцією, є легкими, 20% - тяжкими, і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів. Станом на початок березня 2020 року у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3117 – летальні. А одужало вже 48 017 осіб – тобто кожна друга людина.

5. Як відбувається діагностика?

На початковій стадії недуга має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання: кашель, лихоманка та утруднене дихання. Визначити вірус можуть лише спеціальні тести. Якщо ви протягом останніх 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки захворювань на COVID-19 або ж спілкувались з інфікованою людиною, зверніться до лікаря та повідомте йому про це.

6. Що із засобами індивідуального захисту? Чи потрібні маски?

Медична маска допомагає обмежити поширення вірусу, якщо ви захворіли. Важливо дотримуватись гігієни рук та органів дихання, а також уникати тісних контактів з людьми, що мають симптоми захворювання.

7. Скільки вірус живе на поверхнях? Чим його можна вбити?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати різні поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Бережіть себе та будьте здорові!

Схоже