Симптоми коронавірусу

Характерними симптомами коронавірусу в дорослих є лихоманка, сухий кашель, задишка, головний біль, біль у м’язах, суглобах, втрата або порушення запаху чи смаку, а також сильна втома. COVID-19 є легким захворюванням, симптоми якого приблизно 4 з 5 людей є легким.  

Зміст:

1. Найпоширеніші симптоми коронавірусу COVID-19

2. Симптоми коронавірусу у дітей

3. Через скільки днів з`являються симптоми коронавірусу?

4. Як прогресує коронавірусна інфекція?

5. Коронавірус у вагітних

6. Чи подібні симптоми коронавірусу до грипу?

7. Що робити, коли ви підозрюєте, що у вас коронавірус?

1. Найпоширеніші симптоми коронавірусу COVID-19

У великої кількості пацієнтів коронавірус протікає безсимптомно. Серед тих, хто має симптоми, найбільш характерними є:

Найпоширеніші симптоми коронавірусу:

  • лихоманка
  • сухий кашель
  • задишка
  • характерна сильна втома
  • біль у м'язах
  • біль у горлі
  • головний біль
  • втрата або порушення смаку та / або запаху (характерний симптом)

Рідші симптоми:

  • діарея
  • кон'юнктивіт
  • шкірний висип або зміна кольору пальців рук і ніг

Симптоми, які можуть проявитися при тяжкому перебігу COVID-19:

  • утруднене дихання або задишка
  • біль у грудях або скутість
  • порушення мови або моторики

Частота окремих симптомів варіюється залежно від регіону та вікової групи.

У більш важких випадках інфекція може спричинити двобічну інтерстиціальну пневмонію, важку гостру дихальну недостатність, поліорганну недостатність, сепсис, септичний шок та навіть смерть.

При рентгенологічній діагностіці виявляють симптоми атипової (двосторонньої) пневмонії, з тінями в легенях, що нагадують матове скло.

2. Симптоми коронавірусу у дітей

Симптоми коронавірусу у дітей зазвичай слабші, ніж у дорослих. Діти частіше хворіють на безсимптомні форми. Найбільш поширені симптоми COVID-19 у дітей подібні до застуди, зокрема:

  • кашель,
  • лихоманка (зазвичай близько 38 градусів),
  • нежить,
  • іноді блювота та діарея,
  • біль у горлі,
  • слабкість.

За підрахунками до 90 відсотків дітей мають легку хворобу COVID-19. У дітей також був описаний багатосистемний запальний синдром, тимчасово асоційований з інфекцією ГРВІ-CoV-2 ( PIMS-TS), що є відносно рідкісним явищем. Діти з цим синдромом можуть мати гострі шлунково-кишкові прояви, симптоми шоку, порушення згортання крові, ознаки дисфункції міокарда та висип.

3. Через скільки днів з`являються симптоми коронавірусу?

У людей, інфікованих SARS-COV-2, симптоми захворювання, як правило, проявляються через 5-6 днів з моменту контакту з вірусом. Інкубаційний період становить 1-14 днів, а це означає, що були випадки, коли симптоми проявлялися на другий день після зареження, а в інших випадках майже через 2 тижні. На даний момент Головна санітарна інспекція рекомендує 14-денний карантинний період Варто пам'ятати, що COVID-19 також може протікати безсимптомно.

4. Як прогресує коронавірусна інфекція?

Понад 80 відсотків людей, інфікованих COVID-19, відсутні прояви або є слабкі симптоми, подібні до інших захворювань верхніх дихальних шляхів.

Деякі інфіковані люди можуть мати середньоважкий або важкий перебіг захворювання. Приблизно 1 з 5 людей, у яких розвивається COVID-19, мають важку форму захворювання, включаючи утруднене дихання, і потребують стаціонарної допомоги.

Лікування COVID-19 зазвичай триває близько 14 днів, але може бути продовжене до 3-6 тижнів в разі важкого перебігу. В Україні смертність становить 1,8%. (дані станом на 5 листопада 2020 р) 

Вважається, що вірус SARS-CoV-2 поширюється переважно повітряно-крапельним шляхом між людьми, які знаходяться в тісному контакті між собою (приблизно на відстані 1 м). Коли інфікована людина кашляє, чхає або розмовляє, краплі слини або виділення з носа можуть потрапити на обличчя (навколо рота, носа або очей) людей поблизу і звідти проникнути в дихальні шляхи.

Ви також можете заразитися, торкаючись поверхонь, заражених вірусом, а потім свого обличчя. Коронавіруси мають низьку екологічну стабільність, яка залежить від типу поверхні, температури та вологості. У сухому середовищі передбачається, що SARS-CoV-2 може виживати на поверхнях та об'єктах господарських об'єктів не більше кількох годин, максимум кілька днів.

Вірус може поширюватися до появи симптомів. Деякі заражені не проявляють жодних симптомів, але представляють загрозу для здорових людей, тому так важливо дотримуватися правил гігієни та уникати скупчення людей - пам’ятайте, що слід носити маску та дотримуватися достатньої дистанції між людьми (не менше 1 метра, в Україні відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я 1,5 метра).

5. Коронавірус у вагітних

На сьогодні наявні дані не вказують на підвищений ризик зараження ГРВІ-CoV-2 у вагітних. Однак через те, що їм загрожує важчий перебіг та смерть через інші вірусні інфекції, вони розглядаються, як група підвищеного ризику зараження новим коронавірусом.

Згідно з наявною інформацією, перебіг захворювання у вагітних жінок подібний до перебігу у інших дорослих. Немає доказів того, що інфекція під час вагітності впливає на плід.

6. Чи подібні симптоми коронавірусу до грипу?

Багато симптомів коронавірусу подібні до симптомів грипу. Обидва захворювання можуть включати лихоманку, кашель, втому, нежить, біль у м’язах чи суглобах, біль голови, біль у горлі.

Основна різниця між симптомами грипу та коронавірусу полягає в тому, що при COVID-19 може спостерігатися втрата або порушення смаку та  запаху, що не спостерігається при грипі.

Застуда від COVID-19 найчастіше відрізняється відсутністю високої температури та утрудненим диханням. У разі застуди пацієнт не страждає від м’язових болей, але дуже часто має нежить і чхання.

7. Що робити, коли ви підозрюєте, що у вас коронавірус?

Якщо ви підозрюєте коронавірусну інфекцію SARS-CoV-2, вам слід зателефонувати вашому сімейному лікарю і неухильно дотримуватися його вказівок. В разі, якщо у вас немає сімейного лікаря, або не можете з ним зв'язатися, слід зателефонувати на гарячу лінію COVID-19 та дізнатися про те, як діяти в ситуації підозри на коронавірусну інфекцію SARS-CoV-2. Телефон довіри працює цілодобово та без вихідних за телефоном 0 800 60 20 19

ДЖЕРЕЛА:

  1. Міністерство охорони здоров'я України," Інформація про коронавірус":  https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov
  2. Офіційний інформаційний портал Кабінету Міністрів України: https://covid19.gov.ua/
Прізвище та ім'я
Номер телефону
Текст повідомлення

Схожі статті