Профілактика ковіду - бустерна вакцина

Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинуватись всім громадянам України від 18 років третьою (бустерною) дозою вакцини.

У мережі почало з’являтись багато неправдивих даних стосовно нової хвилі вакцинації і побічних дій після щеплення.

То ж, для чого вона потрібна, кому варто вакцинуватись бустером і які вакцини є доступними кожному розберемо сьогодні разом із лікарем-педіатром Медичного центру Медікавер, Іськів Мар’яною

    

Для чого потрібна третя доза?

Бустер має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу “Омікрон”.

Мутації новим штамів коронавірусу стали більш чутливими і це дало змогу послабити імунітет і відповідно, з’явились нові спалахи інфікування у світі.

Після багатьох досліджень, вченими було доведено, що третя бустерна доза покращує опірність організму проти Covid-19, особливо це стосувалось людей після важких операцій, зі зниженим імунітетом та літніх людей.

Від серпня 2021 року уряд США дозволив вакцинувати населення третьою бустерною дозою.

На даний час всі країни світу підтримують третю хвилю вакцинації та закликають кожного захистити себе та близьких і щепитись втретє.

   

Коли можна вакцинуватись?

Вакцинуватись можна від 6 до 9 місяців після другої вакцинації.

    

Якими вакцинами можна щепитись?

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Pfizer(“Comirnaty”), незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової, повідомили в МОЗ.

   

Наскільки ефективні бустерні щеплення?

Бустерні дози вакцини,перш за все,захищають від тяжкого перебігу COVID-19 та смерті. Дослідження, проведене в Ізраїлі, свідчить ефективність бустерної дози м-РНК-вакцин проти важкої форми COVID-19 близько 90%. У країні третю дозу вакцини від SARS-COV-2 отримали 1,1 мільйона людей віком від 60 років.

   

Чи захищає бустер від Омікрону?

Дослідження показали, що бустерна доза значно покращує імінутет та вироблення антитіл в організмі людини і захищає від важкого перебігу захворювання.

20 грудня 2021 року представники Moderna оголосили результати досліджень, які свідчать, що їхня бустерна доза у 37 разів підвищує рівні антитіл, здатних нейтралізувати "Омікрон" ще до розвитку інфекції в організмі людини.

   

Чи будуть видавати новий сертифікат?

“Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в “Дії” орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію”- зазначив Віктор Ляшко.

До того ж, країнами ЄС було зменшено дію сертифікатів двох вакцинацій - тепер вона становить не 365 днів, а 270 з моменту отримання другої дози.

Захистіть себе і своїх близьких від важкого перебігу коронавірусу. Забезпечте собі спокій - вакцинуйтесь бустерними дозами в Медичному центрі Медікавер.

Ваше здоров’я - це ваша головна цінність.

Для запису на вакцинацію звертайтесь за телефоном 0 800 305 911

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схожі статті