Аналіз калу

   

Загальна підготовка до дослідження калу

Кал збирають після довільної дефекації на стерильну поверхню. Її добре промивають з милом і губкою, ополіскують багаторазово водопровідною водою, а потім обдають окропом і остуджують.

Забороняється обробка дезінфікуючими засобами. Кал з унітазу збирати заборонено.

Для дослідження потрібно збирати свіжовиділений кал в стерильний одноразовий контейнер для калу в кількості не менше 10─15 г. з трьох різних ділянок спеціальною ложкою, вмонтованою в кришку контейнера. (1/3 об'єму контейнера). Ємкість із калом має бути щільно закрита кришкою, помістити в чистий одноразовий пакет. Доставити в клініку впродовж 2 годин.

Для загально-клінічного дослідження (копрограми) впродовж 3-х годин утриматись від сечовипускання, за 3 доби не використовувати тампонів, вагінальних препаратів, уникати спринцювань, та статевих контактів. Не здавати під час менструації. Впродовж 14 днів не приймати антибактеріальні препарати.

На дослідження не можна направляти кал після клізми, введення свічок, прийому касторового чи вазелінового масла.

Не рекомендується здавати кал протягом 2 тижнів після проведення інструментальних досліджень шлунково-кишкового тракту. Не рекомендується здавати під час менструацій, кровотечі з гемороїдальних вузлів. Кал для дослідження не повинен містити сторонніх домішок, наприклад, сечі.

Для аналізу калу на приховану кров ─¬ за 3 дні виключити з раціону м'ясо, печінку, і всі продукти ,які містять залізо. Припинити прийом лікарських залізовмісних засобів,аскорбінову кислоту, аспірин, нестероїдні протизапальні. /p>

Схоже