Аналіз калу

Загальна підготовка до дослідження калу:

На дослідження не можна направляти кал після клізми, введення свічок, прийому касторового чи вазелінового масла.

Не рекомендується здавати кал протягом 2 тижнів після проведення інструментальних досліджень шлунково-кишкового тракту.

Не рекомендується здавати під час менструацій, кровотечі з гемороїдальних вузлів. Кал для дослідження не повинен містити сторонніх домішок, наприклад, сечі.

Для копрограми  ─­ лікар призначає пробну дієту, якої клієнт дотримується протягом 4─5 днів

Для аналізу калу на приховану кров ─­ за 3 дні виключити з раціону м'ясо, печінку, і всі продукти ,які містять залізо. Припинити прийом лікарських залізовмісних засобів , аскорбінову кислоту, аспірин, нестероїдні протизапальні.

Процедура забору калу:

Кал збирають після довільної дефекації  на стерильну поверхню (добре промиту з милом і губкою, ополіскують багаторазово водопровідною водою, а потім обдають окропом і остуджують. Забороняється обробка судна дезінфікуючими засобами. Кал з унітазу збирати заборонено).

Для дослідження потрібно збирати свіжовиділений кал в стерильний одноразовий контейнер для калу в кількості  не менше 10─15 г. з трьох різних ділянок спеціальною ложкою, вмонтованою в кришку контейнера. (1/3 об'єму контейнера). Ємкість із калом має бути щільно закрита кришкою, помістити в чистий одноразовий пакет. Доставити в клініку впродовж 2 годин.

Схоже