Дитячий отит

Більшість дітлахів знайомиться з отитом ще до другого дня народження. І ось проблема: як мамі зрозуміти, що у малюка болить вушко? Адже дитина у такому віці не завжди може пояснити свої відчуття.

 

Отож, симптоми отиту:

- Біль у вушку, головний біль. Маленька дитина може терти вушко, тягнути його, рухати голівкою, намагатись притиснути хворе вушко до простирадла, потертись об нього. Дитина виглядає незадоволеною, невпинно плаче – отит це дійсно боляче.

- Дратівливість: дитина не хоче гратись, розважатись, що й не дивно, адже вона сфокусована на болі. Поганий сон.

- Погіршення апетиту: адже смоктання і жування посилюють біль.

- Підвищення температури до високих значень: 38-39.

- Рідкі виділення з вуха.

- Часткова втрата слуху.  Не хвилюйтесь: після одужання у абсолютної більшості дітей слух повертається.

 

Як передається отит?

Бактерії і віруси «гуляють» дитячими колективами, і досить легко передаються при безпосередньому контакті. Дитина, яка є носієм мікроба, виділяє його під час кашлю або чхання, й інші діти просто вдихають збудника разом із повітрям. Якщо мікроб потрапляє у середнє вухо – розвивається отит.

 

Коли бігти до лікаря

Щоб полегшити біль, можна дати малюкові знеболюючий засіб: ібупрофен або парацетамол у дозуванні відповідно до віку. Це все, що повинні зробити батьки перед візитом до ЛОРа або педіатра.

 

Як лікують отит: що робити, що не робити

Завдання батьків – точно виконувати вказівки педіатра щодо прийому антибіотика: препарат, дозування, схема використання, тривалість терапії – все має значення!

Лікувати отит у дітей можна тільки за рекомендаціями лікаря! Оскільки інфекції середнього вуха здебільшого бактеріальні, це той самий випадок, коли використання антибіотиків цілком виправдане.

 

Не можна:

- Закапувати в ухо будь-що (якщо лікар призначить, можна, а самостійно – ні!)

- Гріти вухо.

 

Профілактика отиту:

1. Миття рук впродовж дня. Ретельне, якісне миття під проточною водою з милом, щоразу після чхання або висякування носа, після повернення з вулиці, після туалету, після спілкування з тваринами, перед їжею.

2. Кашлевий етикет. Навчіть дітей кашляти і чхати не у долоню, а у згин ліктя.

3. Вакцинація від пневмококу, гемофільної інфекції типу Б, грипу.

Після того, як у Швеції вакцинація від пневмококу була включена до Національного календаря, кількість випадків гострого отиту у дітей до 5 років впала на 42%. В Україні зареєстровані вакцини Превенар (13 типів пневмококу) та Синфлорикс (10 типів пневмококу + гемофільна паличка).

4. Грудне вигодовування щонайменше впродовж 6 місяців знижує ризик захворювання на отит.

5. Для немовлят на штучному вигодовуванні: ніколи не годуйте дитину, поклавши її на спину та сперши пляшку на подушку або ще якесь приладдя. Завжди годуйте маля на руках, у позиції напівлежачи, пляшечку тримайте у своїй руці.

6. Важливе чисте прохолодне повітря, відсутність пасивного тютюнопаління.

 

Для запису на консультацію звертайтесь за телефоном 0 800 305 911.

Прізвище та ім'я
Номер телефону
Ваш e-mail
Обрати філію
Текст повідомлення

Схоже